SağlıkTıp

Erkeklerde Sık idrara çıkma

erkeklerde sık idrara çıkma yaşlılarda oldukça yaygın olarak kabul edilir. Ama yaş üzerindeki tüm sadece hurdahaş olmamalıdır. Uzmanlar sık idrara çıkma tetikleyen nedenlerden bir sürü diyoruz. Erkekler, kadından gibi, onlar enfeksiyon varlığını gösterebilir.

durum neredeyse sürekli geçersiz dürtüsü doğan karakterizedir. Bu hisler mesane aslında dolu olduğu zamanki arzusu, önemli ölçüde farklıdır. Sürekli genellikle dahili bir rahatsızlık, bağlı arzuları ortaya çıkan. Değil norm ve gece arzularını dikkate.

akut ve tahammül olarak karakterize erkeklerde sık idrara çıkma, enfeksiyonun ilk belirtisidir. Tipik olarak, enflamatuar süreç teşvik etmektedir. Bu durumda, mesane düzgün idrar dizginlemek yeteneğini kaybeder. Bu durumda, hatta küçük içerik rahatsızlık verebilir.

Ayrıca gibi hastalıklara eşlik edebilir erkeklerde sık idrara çıkma:

- diyabet;

- şişme;

- mesane fonksiyon bozukluğu verilebilir.

koşul diüretikler, radyoterapi sonucu olabilir.

mesane (interstisyel sistit) Sürekli iltihap da erkeklerde sık idrara çıkma kışkırtır.

Bu duruma sebep nedenler yaşı ne olursa olsun, tespit edilebilir.

Ancak, zamanında teşhis yokluğunda oldukça ciddi sonuçları olan bir hastalıktır. Bu yaklaşık, prostat büyümesi belli bir aşamada kaçabilen bir. Aslında, demir çevreleyen üretra. o, üretra sıkıştırma artırır.

Hastalık mesane başlangıç aşamasında belirli bir kuvvetle idrar iter. yöntem, kas gövde duvarının kalınlaşması ile eşlik eder. Sonuç olarak, onun hassasiyetini artırır.

Bir kural olarak, prostat bezinin bir artış gerçekleşir ve hiçbir ağrı ve diğer özel semptomları olan erkeklerde sık idrara çıkma eşliğinde unutulmamalıdır. Ancak birkaç dikkate değer özellikleri yoktur. Hastalık basınç zayıf ya da kesintili akıma işaret etmektedir üzerine zor bir başlangıç boşaltma. Buna ek olarak, idrar sonrası sıvı damlalarını akmaya devam eder. Kural olarak, bu durumda erkekler rahatlama hissetmiyorum. Çoğu zaman, inkontinans belirtilerini haline geceleri de dahil olmak üzere, güçlü çağırıyorum. belirtilerin tespiti üzerine hemen bir uzmana danışmalısınız. Çok ilerleyici bir hastalık ve zamanında yardım yokluğunda ciddi komplikasyonların gelişmesini tetikleyebilir - O prostat büyümesi olduğunu belirtmek gerekir.

sık idrara çıkma dürtüsü de üretrit ile birliktedir. Bu iltihap çok hassas bir kurs, keskin ağrı, hassasiyet ve yüksek bir sıcaklıkta ile karakterize edilir.

Sık sık dürtü huylu veya kötü huylu tümörlerin gelişmesine eşlik edebilir. kanser ve prostat kanserinde oldukça ince ve durgun akımı oluşturulur. Normal ark aşağıya doğru yönlendirilir tarif eder ve önemli bir artış boşalma eyleminin süresi olamaz.

Önleyici tedbirler olarak, uzmanlar, enfeksiyon ortadan diüretikler öğleden ortadan kaldırmak için mesane süresini yetiştirmek, sıvı alımını sınırlamanız önerilir.

Kırk yıl boyunca erkeklerin baharatlı gıdalar ve alkol yeme, hipotermi, stresi önlemek için unutulmamalıdır.

doğru devletin gelişmesi nedenlerini belirlemek için ürologlarına ele almak gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.