SağlıkTıp

PCR Analizi ve avantajları

Günümüzde bulaşıcı hastalıklar çok sayıda bile geniş spektrumlu, çok hızlı bir şekilde antibiyotiklere karşı direnç kazanan mikro organizmaların daha çok sayıda neden oldu. Bu nedenle, ELISA ve analizi gibi modern teknoloji, PCR (polimeraz zincir reaksiyonu), giderek daha önemli hale gelmektedir.

Bu çalışmada, yapay doğru daha etkin bir ilaç bulmak, buna göre, türünü tespit edebilir genotip enfeksiyöz ajan artırılır olması. PCR analizi sonucu üretra veya serviks, kan, plazma, idrar, tükürük, çeşitli organların biyopsileri epitel kazıma olarak görev yapabilir laboratuar malzemesi için doğum sonrası elde edildi. Böylece, çeşitli bulaşıcı bir çalışma yoktur hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, viral hepatit, HIV ve diğerleri. PCR özü patojenler ve dostraivaniya ait DNA parçalarının ayrılmasını içerir. DNA (veya deoksiribonükleik asit) bakteriler ve daha yüksek hayvanlar gibi genetik malzemedir. DNA nükleotid ve yapısının bir kümesi, her bir taşıyıcı benzersizliğini belirler. Diğer PCR yöntemleri farklı uyarıcı dolaylı olarak (antikor ya da atık ürünler), doğrudan belirler.

avantajları

PCR analizi, ikinci olarak, hassasiyet (test malzemesi, sadece bir kaç bakteri hücreleri ile birlikte), ilk olarak, yüksek duyarlılığa sahip (diğer bir deyişle. E. Mutlak yanlış pozitiflerin dışlama) ve üçüncü olarak, genellik (bakteri genetik materyalin kimyasal yapısının benzerlik laboratuar testleri ve tek bir malzemeden çok sayıda patojenin saptanması) kullanımına izin verir. Bu tür cinsel yolla bulaşan olanlar gibi tanı temas hastalıklar, artan PCR yöntemi ile gerçekleştirilir. Orada içinde etkeni saptamak zorluğudur prodromal evre hastalığın tek ortak belirtileri olduğu gibi. Bu gibi durumlarda vb Zehirlenme, döküntülü sendromlar, bir kural olarak, hastalar doktora gitmez, ve geç aşamada bulaşıcı sürecinin geçiş çok tehlikelidir. Bu nedenle, bir bulaşıcı hastalığın ilk şüphesi PCR analizi geçmesi gerekir. Bu etkili bir tedavi faktör olacaktır.

Anahtar Uygulamalar

Ayrıca önemli yöntem ve Escherichia coli türü ya da bu gibi bakterilerin neden olduğu mide-bağırsak yolu hastalıklarının teşhisinde olduğu. Başlıca sorun, klinik yapıda oluşur. Bununla birlikte, antibiyotik etkisi mikroorganizmanın belirli bir tipteki açık bir kimlik bağlıdır. Zaman teslim enfeksiyon için testler PCR yüzde yüz doğruluğu gerçekleştirilmiştir izin verir. Bu izin verecektir, sırayla, uygun tedaviyi atarsınız. Ayrıca PCR yöntemi, ek olarak bir enzim immunoassay, hepatit B virüsleri ile neden olduğu hastalıkların doğru teşhisi için kullanılır. Bunlar 40 ile 120 gün arasında değişen bir kuluçka süresi sahiptirler ve sıklıkla ölüme yol açar. Bir PCR analizi bile hastayı tedavi etmek ve epidemiyolojik zincirini kırmak için yardımcı olacak gizli evredir formlarda hastalığı saptayabilir. Bu yüzden güvenle çalışma bulaşıcı hastalıkların teşhisinde yenilikçi olduğunu söyleyebiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.