GüzellikBakım ürünleri

Nane yağı: hazırlanması ve kullanımı

Nane uçucu yağ - uzun ömürlü bir otsu bitkiden hazırlanan bir madde ailesi yasnotkovyh arasında, çeşitli nane türlerinin özellikle, çoğu zaman temizler. Bu, bir çok bileşen içerir, mentol, çoğu hala% 70 ve limonen, sineol, karvon, geraniol, ve diğer aromatik bileşikleri vardır.

Alma madde

ana hammadde biraz hafif kuru yaprakları ve sapları nane. Endüstriyel ölçekli malzeme, su buharı (damıtma) ile damıtma yoluyla hazırlanır. Son ürünün bir kilogram elde etmek amacıyla,% 0.5, yani bitki içinde uçucu yağ oranının 45-50 kg besleme stokunun geri gerekir. Şekilde elde edilen malzeme oldukça pahalı olacağı unutulmamalıdır.

Ama nane yağının en temel petrol bazında yapılır. Bu tür malzemeler evde kolayca ve çok olabilir. Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

- üzüm veya bu tür bir baz yağı , buğday tohumu ;

- Cam kaplar, her zaman kapak;

- karanlık cam kap;

- kademeli küçük gazlı bez;

- ahşap bir çekiç;

- bir plastik torba;

- Hammadde (gün içinde), taze, yeni yırtık nane.

Yani, benim nane, paketin içine ve vardiya kurutun. o suyu izin böylece - Sonra çekiç paketine doğrudan hammadde püskürtmek. Biz cam kabın ağırlığı kayması ve yağlı baz sıkıştırma doldurun. Bir gün sonra, karışım tahliye olmalıdır. Bütün her zaman eski yağ bırakarak ve taze hammadde kullanılarak üç kez daha adımları tekrarlayın. Daha sonra hazır nane yağı koyu bir cam kap içine dökülmüştür. o sıkıca kapalı, serin ve karanlık bir yerde olmalıdır tutun.

Nane yağı: Uygulama

Bu madde çok yaygın olarak kullanılmaktadır: Bu kozmetik, kişisel bakım, ilaç ve halk hekimliği imalatında kullanılır. Özel Mansiyon aromaterapi içinde nane yağının kullanımını hak ediyor. Bu alanda, Hamamlar ve saunalar için, lezzet için masaj ve kese için binalara kullanılır. Nane yağı, insan vücudunda karmaşık bir etkiye sahiptir: gövde aracı (yakın olarak) verici ışık olarak hareket tonları bunun, sinir sistemini uyarır. Buna ek olarak, bu maddenin bu tür romatizma, kas ve eklemlerin, deri döküntüleri ve inflamasyon, migrende ağrı, bulantı, kramp, ve diğerleri gibi birçok hastalık için dahili ve harici olarak kullanılır.

Kontrendikasyonlar

onun faydalarına karşın nane yağı düşüncesizce ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın alınabilir bir araç değildir. Örneğin, maddenin dozu artırmak, inhalasyon karışım solunum sıkıntısı veya bronkospazmı neden olabilir. Buna ek olarak, nane yağı aktif kalbinde ağrısına neden olabilir, kalp kası üzerinde çalışıyor. Ancak bu madde gebelik sırasında kullanılması tavsiye edilmez - bu kasılmalar neden olabilir. deride koymak için gerekli değildir küçük çocuklar - nane yağı hassas bebek cildi üzerinde çok güçlü bir etkisi vardır. sadece dıştan küçük dozlarda ve daha iyi: Bu nedenle, madde akıllıca kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.