SağlıkMüstahzarlar

Tıp 'rezerpin'. kullanma talimatları

Tıp "rezerpin" talimatı sempatolitik ajan olarak tanımlamaktadır. İlaç analoglar, "Rauvazan", "Rausedil", "Raunatin" olarak ilaçlardır.

Tıp "rezerpin". Açıklama.

aracı hipotansif, yatıştırıcı, antipsikotik etkiye sahiptir. ilacın kan basıncında sürekli bir düşüşü tetikler. İlaç "reserpin", böylece bir antipsikotik etkinin sağlanması, dopamin konsantrasyonu (bu olası bağlı ekstrapiramidal (motor) bozukluğu), serotonin ve diğer nörotransmitterlerin azaltır. ilaç, kalp-damar sistemi sempatik sinirleri etkisini azaltır periferal direnç ve kardiyak daralma frekans toplam azaltır. Means "reserpin" parasempatik sinir sisteminin etkisini arttırır aktivitesi muhafaza etmek ve bir ölçüde katkıda bulunur ve fizyolojik alevlenen refleksi interoretseptivnye zamelyaet uyku artırır. tıp, metabolik süreçleri yavaşlar sindirim sistemi hareketliliğini arttırır yavaşlatır ve solunum hareketleri şiddetlendirir. İlaç hipotermi, miyozis kışkırtır. "Rezerpin" (kullanım klavuzu bilgisini böyle içerir) protein, üzerinde olumlu etkisi vardır demektir lipit metabolizması koroner ateroskleroz ve hipertansiyon hastalarında. İlaç böbrek kan akımı, glomerüler filtrasyon arttırır.

İlaç "rezerpin" talimatı önerir hipertansiyon, nevroz, hipertiroidizm, psikoz, o psikomotor ajitasyon geç gestosis durumunda şizofreni arka planı. depresif için öngörülen diğer ilaçlar ile kombinasyon halinde ilaç hastalar durumları-ajite presenil psikotik. İlaç "rezerpin" talimatı manik heyecan, şizofreni ve yuvarlanma eğrisi psikoz dolaşım formunu önerir.

İlaç Parkinson hastalığı, aşırı duyarlılık, depresyon, epilepsi kontrendikedir. Tıp "rezerpin" talimat eroziv gastrit, aşırı duyarlılık, duodenum ve midede ülser, ülseratif kolit (nonspesifik) bradikardi için değil tavsiye ilaç ile randevu için izin vermez atriyoventriküler blok, kalp yetmezliği, kapalı açılı glokomda, astım. Kontrendikasyonlar beyin, hamilelik, emzirme döneminde feokromasitoma, nefroskleroz, damar sertliği damarlarını içerir.

baş ağrısı, ekstrapiramidal bozukluklar, halsizlik, baş dönmesi, uyku hali, anksiyete neden olabilecek ilaç alırken. İlaç "rezerpin" yorgunluk, hiporefleksi, depresyon neden olabilir, konsantrasyonda azalma iştah azalması. Yan belirtileri sindirim sistemi, hazımsızlık, bulantı kanama, ağız kuruluğu, karın ağrısı sayılabilir. İlaç aritmi, bradikardi, periferal ödem, idrar ya da kalmasına neden olabilir sık idrara çıkma. Bazı durumlarda, bir olabilir libido azalması, deri, uçuk, alerjiler, kilo alma, gözlerde kızarıklık ve kaşıntı.

İlaç dozu tek tek belirlenir.

hipertansiyon, örneğin, tipik olarak, günde iki kez 0.1 mg başlangıç dozu uygulanmıştır. Tercihen sabah ve akşam ilacı. beş veya yedi gün boyunca beklenen hipotansif etki elde edilmezse, dozaj gün boyunca iki ya da üç doz halinde 0.25-0.5 miligram kadar artırılabilir. Stabilizasyondan sonra basınç günde alınan 0.2-0.1 mg ilaç miktarı kademeli azalma gerçekleştirilir. terapi iki ya da üç ay süresi.

bu ilaç "reserpineye" çekmeden önce bir doktora danışmalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.