Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Şiir "Dua" Lermontov'un yorumlanması

genellikle eleştirmenler tarafından işaret edildiği gibi Yaratıcılık M. Yu. Lermontova, iyice protesto ve isyan motifleri ile nüfuz. Şair-asi, bu dünyada onu algılayan fırtınalar barışı arayan şair yalnız, sonsuza zulüm gezgin, Lermontov yeryüzünün herhangi zorbalık krallara hoşgörülü değildir, ne de semavi yöneticilerin kendini iradesiyle. ruhu cehennem çelişkiler, acıları ve acılar Demon içinde Proud uzlaşmacı - burada onun iç "I" bir yansımasıdır, Lermontov'un gerçek kahramandır. Ve daha şaşırtıcı öfkeli, alev, keskin ironik şair ince çizgilerin ve zil lirik minyatür arasında bulundu. Evet, o denilen birkaç şiir yazdı "dua."

Şiirler 1839

"Dua" Lermontov, hangi Bu makalede ele alınacak son yıllarda yazılmıştır, şairin hayatı - Mashenkoy Scherbatovoy (Düşes Maria Alekseevna), ciddi sevilen Lermontov'un yaratıcılığını anlamak yüksek tsenivshey onu olarak - daha doğrusu, 1839'da yararlı etkisi o Mikhail Yurevich "ışık meleği" esinlenerek şair ve erkek. Üstelik Shcherbatova Lermontov'un derin bir anlam yaşadı. Genç bir adam düşünceleri, deneyimleri, acıları en iç prensesle paylaşılan samimi konuşmalara, anlarda, Shcherbatova Tanrı'ya dönmeleri tavsiye etti. Cennetteki Baba Kederinin, kızgınlık, infial taşıyın. Ve yardım etmesi için ona sorun. "Dua" Lermantov - ona hitaben, genç bir kadının antlaşma cevap şiirsel formunda vücut.

şiirsel metnin yorumlanması

Nasıl şiirde aksine şair yazmak zorunda şeylerin çoğu! Yumuşak ve melodik tonlamaları, çoğaltılması, görünüşe göre, aynı tonu, ana konuşma. Sakin, hikayesini güven her birimizin hayatında başına gelebilecek, samimi, en önemlisi. "Dua" Lermantov - Bu gibi durumlarda bir üreme kişinin kendileri veya başkaları üzerinde sadece güvenmek sona erdiğinde. Sadece daha yüksek bir güç yardımcı olabilir zaman konfor, umut vermek. Hepsi bu - çalışmalarının ilk dörtlük. "Yakın üzüntü" Tanrı kalp olduğunda, umutsuz, kötü olduğunda hatırlamak ve herhangi bir lümeni görmüyorum: yazar vurgular. uçurumun kenarında bir adam Geriye kalan? Namaz! Şiirin ikinci stanza Lermontov, ona "zarif" kuvvet konuşuyor, "canlı" tam kelimenin Dualar "kutsal takılar." Bu nasıl anlamak? Verimli - .. Yani tasarruf çünkü Hıristiyanlıkta "lütuf" - kurtuluş, af, sonsuz yaşam olasılığı hakkında insanlara mesaj. Bu yüzden sıfat "yaşam kelimeleri" ile anlamsal mantık zincirini uzanır. Bir yandan, Lermontov'un şiirleri, "Dua" Tanrı'ya temyiz metin, azizlere, bunları bilmek ve zorlukla çocuğu konuşmaya öğrendi ve yaşlı adama yaşamış insanların herhangi bir yaş, tekrarlanan binlerce ve binlerce olduğunu vurgulamak. Henüz hayatta inanç, hayatta. Diğer taraftan - şiirsel hatları, dua ruhunu rahatlatmak vurgulamak, bir kişinin tekrar yeniden doğuyor gibi iyi hissediyor. Lermantov - bir sanatçı ve yaratıcı bir kişi olarak, onun tezahürleri çeşitli dünya güzellik hissediyor. O yardım ancak ilahi kelime, kendi özel şiir, "kutsal güzellik" estetik tarafına tepki olamaz. Başka Yani, beklenmedik yan "Dua" Lermantov bize ortaya çıkar. Üçüncü dörtlük - erkek Tanrı ile konuştuktan sonra ne hissediyor gizli açıklaması. Bu arınma, saflaştırma, yeniden doğuş, dönüşüm. Böylece, MU şiirinde Lermontov'un "Dua" açıkça ideolojik ve estetik düzeyini anlamak için yardımcı olur üç parçalı bir kompozisyon izlenir.

Böyle şairin şaşırtıcı bir iştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.