Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Büyük Rus şairi Baratynskiy Evgeniy Abramovich: biyografi, yaratıcılık

19. yüzyılda, çağdaş ve arkadaşı Aleksandra Sergeevicha Pushkina ünlü Rus şair - kimin biyografi Baratynsky Yevgeny Abramovich, taraftarların şiirsel şarkı sözleri gerçek bir ilgidir.

çocukluk

Tambov eyaletindeki yaşamış soylu bir fakir ailenin Şubat 19, 1800 doğumlu. emir subayı genel - Annesi Alexandra nedimesiyim ve babası Abram Andreyeviç oldu. oğlan erken çocukluk yabancı dil biliyordu. o tebliğ Fransız serbestçe evin Baratynskys, 8 yaşındaki Eugene geçirildi. İtalyan amcası sayesinde tanıdığı - Borghese İtalyanca, Almanca ve ailesi 1808 yılında onu gönderdi St. Petersburg, bir özel okulda okudu.

1810 yılında, babası gitmişti ve oğlunun annesinin eğitim bakımı - akıllı eğitimli kadın - tam omuz. 1812 yılında Eugene St. Petersburg şehrinin Pages Taburuna girdi. arkadaşlar belli bir grup şakalar katıldı onun için çok üzücü bitti var. Bunlardan biri suç (hırsızlık) sınırlanmıştır ve askerin yanı sıra, memur olmak hakkı olmadan okuldan erkek dışlama sebebi oldu.

Bu utanç verici olay büyük ölçüde 15 yaşındaki Eugene etkilenir. Genç adam hayata veda etmek sadece hazır değildi. Karanlık bir camın ardından verircesine, Eugene Baratynsky etrafındaki dünya baktı. Onun şiirleri utanç acı uğradığı ruhsal ızdırap sınırındaki, kötümser idi.

Baratynsky Yevgeny Abramovich: biyografi

hariç sonra Baratynsky annesine köye, Tambov eyaletindeki bıraktı. Amiral B. A. Baratynskogo, Smolensk ilinde yaşamış - Periyodik olarak amcasını ziyaret etti. Eugene şiirsel yetenek uyanmış tamamen kırsal expanses Yaşam. kafiyeli çizgilerin erken dönem oldukça zayıf, ancak Baratynsky birkaç güven ve kendi kişisel tarzını kazandı.

1819 yılında, şiirleri müfredat incelenir Eugene Baratynsky, özel olarak Petersburg Jäger Alayı alındı edildi. Bu dönemde literatürde faiz genç yazar kasıtlı başladı yazarlar ile tanıdık aramaya gerçeğine götürdü. Çalışmaları Anton Antonovich Delvig takdir, Baratynsky yazma tarzı üzerinde önemli bir etkisi vardı. Yazar ahlaken ben genci, kendi eserlerinden yayında yardım ve Peter Pletnev, Vilgelm Kyuhelbeker, gibi böyle tanınmış yazarlar hakkında bilgi almak destekleyen Vasily Zhukovsky ve Alexander Pushkin.

"- Bir mucize değil ben pervasız değilim!" - Eugene Baratynsky onun gönül yarası anlatıyor 1823 yılında yazılan bu şiirin, çizilmiş Delvig için ve Aleksandrom Sergeevichem ile dostluk tezahürü kitabında "Ayette iki hikaye" nin yayın oldu, hangi Baratynsky şiir "Top" girdi ve Puşkin yönettiği "Nulin Kont".

Finlandiya'da Yıl

kimin biyografisi hayranlarının gerçek bir ilgi olduğunu, erbaş rütbesi Finlandiya merkezli Neyshlotsky Alayından oldu 1820 Baratynsky Yevgeny Abramovich ise. Orada 5 yıl kaldı. Hayat tenha, sakin açtı. arkadaşlar Çember o alay komutanı buluştu memurunun, bir çift vardı. Bu dönem canlı bir şekilde onun şiirinde yansıyan Baratynsky kafasında derin bir etki bıraktı. Şiddetli kara şiir "Şelale", "Finlandiya", açıklanan "Ed."

Basın özdeyişler, madrigals, mersiye ve risalelerde Baratynsky görünmeye başladı. Özellikle başarı ona 1820 yılında yayınlanan şiir "Peers" getirdi. Şu anda, Eugene memoirist ve tarihçi N. V. Putyatoy, hayatının geri kalanını tuttu dostluk ile yaklaştı. Nikolai, özellikleri derin keyifsizlik ifade sıska soluk adam olarak Eugene tarif.

Baratynsky Yevgeny Abramovich: İlginç Bilgiler

Nedeniyle 1824 yılında Putyata talebine Eugene Helsinki (Finlandiya sermaye) gelmek izin verildi. Orada Genel Zakrevskogo ait kolordu karargahında düzenlendi ve çok eşi Agrafena kapılma. Onun ilham perisi şair şiir satırları bir çok adanmış (- bir mucize değil " "" Gerekçe "Ben heyecanla, telaffuz" "Hayır, rivayete yalan", "Peri", "top"," Ben pervasız değilim!). Eugene Baratynsky bu sevda çok acı çekti. yüreklerdeki Daha sonra kraliçe A. S. Pushkinym ile bir aşk ilişkisi vardı.

Bu arada, arkadaşlar Baratynsky yaptığı atama memurunun rütbesi için sebat ve her zaman imparator tarafından reddedildi. Bunun nedeni yazarın yaratıcılık, onun muhalefet tabloların bağımsızlığı oldu. Baratynsky tamamen fikrini hakim, Decembrists değildi, ama fikirler gizli toplulukların faaliyetlerine somutlaşan edildi. siyasi muhalefet Arakcheeva ağıt "Fırtına", şiir üzerine epigram yansır "Stanza'ları." Son olarak, 1825'te, Eugene ona kendi kaderini imha için fırsat verdi bir subay, yapıldı. O, Moskova'da yerleşmiş bir yuva kurdu (eşi Eugenia Baratynsky Nastasya Lvovna Engelhard olmuştur) ve yakında emekli oldu.

Hareketsiz yaşam Baratynsky

Hayatı monoton hale geldi; Karın birçok sıkıntıya neden oldu ve Evgeny ondan birçok arkadaş yabancılaşmış olduğunu etkiledi yerine, huzursuz bir karakter vardı. düzleştirilmiş bu nedenle tüm asi, şiddet, ona eziyet son yıllarda Huzurlu aile hayatı. şair mallarından (köye Muranovo) üzerine, başkentte yaşayan, daha sonra Kazan'da, genellikle Petersburg'a gitti.

1839 yılında Baratynsky Lermontovym Mihailom Yurevichem ile bir araya geldi. Moskova'da, böyle N. F. Pavlov, A., S. Homyakov, IV Kireyevsky S. A. Sobolevsky olarak yazarlar ile arkadaş oldu. İlk yaratıcılık Evgeniya Baratynskogo döneminin sonucu 1827 yılında şiir koleksiyonu yayınlandı.

yaratıcılık Baratynsky

Decembrist ayaklanmasının yenilgisi aniden ama Baratynsky şiir etkilemez olabilir Rusya'nın sosyal hayatı değişti. yalnızlık Konular, büyük sıkıntı "Tüm zincirlerin çözünürlük" olarak ölüm yüceltilmesi ( "Ölüm", "Ne günler '' Son Ölüm edilir", 'piç', 'özgürlük nedir köle rüyalar?') ön plana geldi eseri. şiirlerde hevesle üzüntü, karamsar motifler keçe boşuna, insan doğası, insanlığın gelecek imha umutsuzluk sanat aşağılık.

1832 yılında "Avrupa" dergisi yayınlamaya başladı; en aktif yazarlardan biri Baratynsky oldu. Bu dergi yasaklandı bundan sonra çıktı, sadece iki sürümleri sürdü. sözel işçilere güçlü bir teşvik kaybetti büyük Rus şairi, umutsuz anahtarı içine düştü.

1835 yılında onun yaratıcı gelişmenin tamamlandığı zaman görünüyordu eserlerinin ikinci baskısı, yayımlandı. Son şiirler birlikte 1830-1840-ler getirerek, onun ömür boyu Baratynsky kitabında sırasında "Twilight" (1842) bir koleksiyon oldu yayınlanan ve Prens adanmış Vyazemsky Peter Andreevich. Bu tarihsel ilerleme ve insanın manevi ve estetik doğanın çelişkiyi telaffuz.

Napoli Seyahat

1839 Baratynsky Yevgeny Abramovich sonundan itibaren (yaşam yıl - 1800-1844) eşi ve dokuz çocuklu Muranovo sonra Tiutchev aitti banliyö gayrimenkul yaşadı. Köy hayatı şair sevilen: o yaratıcı aramalar kesmeden, tarım sahiptir.

1843 yılında kimin biyografisi sona eriyor Baratynsky Yevgeny Abramovich, Paris, harcanan büyük çocuklar ve eşi altı ay ile yurtdışına giden yazar ve Fransa'nın kamu figürleri ile bir araya geldi. Fransız şair şiirleri hakkında bilgi almak için kendi dillerinde birkaç şiirler tercüme etmiştir.

1844 yılında Baratynsky Marsilya üzerinden Napoli için kalkmıştı. Doktorlar İtalya'nın sıcak iklimde olası yan etkilerin kendisini uyardı yanında bile başlangıçta, o hasta hissetti. eşi ile Napoli Girişte Baratynsky çok güçlü Evgeny Abramovich hareket edilir sinirlerin ağrılı bir saldırı, yaşadı. O keskin sık rahatsız, baş ağrısı arttı. olaydan sonra ertesi gün - 1844 11 Temmuz - Baratynsky aniden öldü. Şairin vücut St. Petersburg sevk ve Alexander Nevsky Manastırı Lazarev mezarlığında toprağa verildi.

Baratynsky şiir - düşüncenin şiir

düşünce şiir - Büyük Rus şairi Alexander Pushkin, şiir Baratynsky olarak. Doğru ve bağımsız olarak düşünmek çünkü büyük bir kişisel tutkunun sanata yatırım için yeni zamanın şair, üzüntü ve keder dolu, karmaşık duygusal dünyası ile romantik, orijinal oldu. Belinsky haklı bütün şairlerin inanıyordu - Puşkin'in çağdaşları ilk Baratynsky Yevgeny Abramovich sırada yer alıyor. Onun yaratıcılığı Modern nesil için büyük bir mirası. Baratynsky ölümünden sonra eserlerinin neredeyse toplam ihmal uzun süre geldi. şairin çalışmalarında Faiz sonlarında 20'de canlandırıldı - erken 21 inci yüzyıl.

"Bahar" - müfredat Eugene Baratynsky tarafından 1832 yılında yazılan bir şiir içerir. eşsiz hassasiyet ve dehşet yazarın ile baharın gelmesiyle tüm unusualness taşır. kalem Baratynsky altında Doğa nefes ve şarkı söyler, hayat bulur.

şiirde Oldukça zıt ruh "tatlı fısıltılardan ...". Evgeniy Baratynsky kışın gelişini, onun dondurucu soğuk, karanlık gökyüzü ve kötü Şiddetli rüzgar anlatır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.