Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Grigory Pechorin ve analiz diğer kahramanları. "Çağımızın Kahramanı" Lermontov'un roman

Mihaila Yurevicha Lermontova - şair ve romancı - genellikle Aleksandrom Sergeevichem Pushkinym ile karşılaştırdık. Bir kaza, böyle bir karşılaştırma oldu mu? Hiç de değil, bu iki armatürlerin Rus şiirinin kendi yaratıcılık altın çağını işaretlemiştir. "Onlar kim ki: Zamanımızın kahramanları", kabul edecektir kısa bir analiz iyice klasikleri anlamaya çalıştı bu kavramsal soruyu cevaplamak için mümkün olmayacaktır ikisi de soru ile ilgili bulunmaktadır.

Ne yazık ki, erken mermi bu yetenekli insan hayatını sona erdi. Kader? öncesi ve sonrası: İkisi iki bölüme ayrılır, zamanının temsilciler Senato Meydanı'nda ayaklanma. Buna ek olarak, bildiğiniz gibi, eleştirmenler okuyuculara karakterlerin karşılaştırmalı analizini gösteren Puşkin'in Onegin ve Pechorin Lermontov karşılaştırılır. "Bizim Zamanın Kahramanı" Ancak sonra yazılmıştır Puşkin'in ölüm.

Görüntü Grigoriya Aleksandrovicha Pechorina

"Our Zamanın kahraman" analizi, yeni net bir şekilde ayırmak bütün bileşiminin oluşturulması, bunun kahraman tanımlar. Mikhail onun eğitimli genç asilzade postdekabristskoy çağında görüntülenen -, hiçbir şeye inanmayan, o mutlulukla gözleri yakmadı iyi taşımaz - kişi küfrü etkiledi. Kader ölümcül yörünge su sonbahar yaprağı gibi Pechorina taşır. O çalıştı "... hayatın peşinde", 'her yerde' arıyorum. Ancak, şeref soylu kavramı ancak terbiye ile, şahsi çıkar yapmak için daha fazla vardı.

, Inanç olmaktan mutluluk Pechorin'd Kafkasya gittiğimi - savaşmaya. Bu doğal bir zihinsel gücüdür. Belinsky, bu karakteri açıklayan, artık genç, ama yine de hayata karşı olgun bir tavır bulamamıştır söylüyor. O acı "iç çekirdek" bulmak isteyen, başka bir maceradan koşar, ancak başarılı olamadı. Her zaman drama yer etrafında insanlar ölüyor. Ve o Gezen Yahudi, Ahasuerus'un olarak, üzerinde taşıdı. Puşkin'in Eğer Onegin imajı anahtar kelime "can sıkıntısı" şekilde lermontovskogoPechorina tuşu "acı" kelimesi anlamaktır.

roman bileşim

İlk başta, roman arsa yazarına getiriyor gazi ile Kafkaslara bakanı tarafından gönderilen subay, geçti Kafkas savaşı, ancak şimdi intendant Maksimom Maksimovichem. Ruhani, savaşta yanık, tüm saygıyı hak bu adam, önce Lermontov planı, karakterlerin analizi başlar. Zamanımızın kahramanı - arkadaşı. Romanın Yazarı (kimin adına anlatıcı üzerine) Maksim Maksimovich hikayesini "güzel küçük" yirmi beş bayrak Grigori Alekseeviche Pechorin, anlatıcı eski meslektaşları söyler. İlk hikaye "Bella" olmalıdır.

Pechorin, kardeşi Highland Prenses Azamat yardımıyla başvurmadan, kızın babası çaldı. Sonra, onunla kadınlara günaha sıkıldı. o Azamat sıcak at atlı Kazbich hesaplanır yana ebediyen öfkeli kim, zavallı kızı öldürür. Scam trajedi evrilir.

Maksim Maksimovich, eski heyecan ve elle muhatap Pechorin sol kamp günlüğü hatırlamak. Romanın aşağıdaki bölümlerde Pechorin hayatın ayrı bölüm bulunmaktadır.

Bir kedi, kız, oğlan ve psevdoslepym "kazanan kaçakçılığı" denizci Janko olarak çevik: Novella "Taman" Petchorin kaçakçılara getiriyor. Lermantov burada karakterlerin romantik, sanatsal ve tam bir analiz sundu. Janko denizle yüklü geçer, ve o boncuk, brokar kurdeleler satar: "Bizim Zamanın Kahramanı" komplikasyonsuz kaçak balıkçılık bize tanıtır. Gregory onların polis açacak korkan, o ilk bir tekneden bırakarak, onu boğmak için çalışır. o başarısız olduğunda Ama, o Janko yüzün. oğlan Yalvarıyorum yoksulları bırakılır.

Aşağıdaki pasajı Günlüğü - Hikâye "Prenses Mary". Fore Petchorin Pyatigorsk yaralandı edildikten sonra tedavi. İşte o bir Harbiyeli Grushnitski Dr. Werner arkadaş olur. Prenses Mary - Eksik Gregory sempati nesneyi bulur. Prenses Ligovsky - O annesiyle burada aittir. Ama beklenmedik olur - Pyatigorsk uzun sempati Pechorin gelip de Vera onun yaşlanma kocası ile birlikte kadınla evlendi. Vera ve Gregory tarihte karşılamaya karar verdi. Onlar çünkü onların mutluluğu, bir ziyaret sihirbaz temsili konusunda bütün şehir başarılı.

Ama Juncker Grushnitski istekli uzlaşma ve Pechorin ve Prenses Mary, öyle tarihte olacağı inancıyla dragoon memuru alınmasıyla, romanın ana kahramanı izler. Hiç kimse yakaladı ve dedikodu yayma süvarilerin arasında Harbiyeli oldu. "Soylu kavramlar üzerinde" Petchorin bu ikinci atış öldürür Grushnitsky düello neden olur.

subaylarda psevdoporyadochnostyu ile Lermontov'un kahramanların ele alabiliriz. Zamanımızın kahramanı sinir bozucu sinsi planı Grushnitsky olduğunu. Başlangıçta, Pechorin layık tabanca, yüksüz oldu. Buna ek olarak, durum seçme - Junker o Grigory ateş emindim altı adımlardan vur. Ama heyecan önledi. Bu arada, Pechorin yaşamı için rakibini önerdi, ama o bir atış talep etti.

Vera'nın kocası sorunun ne tahmin etti ve eşi Pyatigorsk bırakır. Bir Prenses Ligovskoy Mary olan evliliğini korusun, ama Pechorin ve svdbe hakkında düşünmüyor.

Aksiyon dolu hikaye, "Kaderci" diğer subayların şirkette Teğmen Vulic ile Pechorin getiriyor. Onun şans emin ve anlaşmazlık üzerine, uyuşmazlık içinde felsefi ve şarap oyunlarını ısıtılır "Hussar rulet." Ve tabanca atış yapmaz. Zaten Teğmenlik yüzüne fark Fakat Pechorin devletler, "ölümün bir işareti." Bu bekleme dönen, gerçekten anlamsız ve ölmek olduğunu.

Sonuç

Nerede mi XIX yüzyıl Rusça "Pechorin"? Nerede gençlik idealizmini yaptı?

Cevap çok basit. 30s korku, ilerleyen çağ III (politika) jandarma polis departmanı bastırılması bir zaman oldu. Decembrist ayaklanmasının yeniden çevrimi ihtimali önünde Nicholas I'in korku doğan bu "a her şeyin ihbar", sansürlemek sansür olduğunu en geniş yetkilere sahip.

Toplumun siyasal sisteminin gelişimi için umutlar fitne olur. Dreamers "fitneci" olarak tanındı. İnsanlar faaliyetleri şüphe toplantısı uyandırdı - baskıyı. Bu ihbar ve tutuklamalara zamanıdır. İnsanlar düşünceleri ve hayalleriyle onlara güvenmek, arkadaş edinmek korkar hale geldi. Bunlar bireysel olmak ve pechorinski kendiniz iman acı çalıştı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.