SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kuru dirseklerin nedeni nedir?

Genellikle kadınlar kozmetik yüz bakımına çok dikkat eder, eller bacaklar, kalçalar ve karnın sorunlu bölgelerinin düzeltilmesi için uygunluk gösterirler, ancak dirsekler gibi vücudun açık bir kısmı genellikle uygun bakım olmadan kalır. Dirsekler üzerinde kuru cilt varsa , bunun sebepleri farklıdır.

Cildin ne işe yaradığı yüzünden

Kuru dirseklerin bir numaralı nedeni avitaminoz; Karakteristik belirtilere (görme bozukluğu, kanama vb.) Ek olarak, A, E ve D vitaminlerinin eksikliği cildin lezyonlarıyla kendini gösterir. Dahası, dirseklerin kuruluğu yukarıdaki beriberi'nin hafif ve silinmiş biçimlerinin ana işaretidir. Sonbahar döneminde, dirsek derisi vitaminlerin mevsimlik eksikliğinin arka planına karşı ayrıca sıcaklık değişiklikleri ile uğrar.

Kuru dirsekler için mekanik bir sebep de var - masada yapılan uzun süreli çalışmalardan deriyi ovuşturan bir yenilgi türü. Bu, bilgisayarlar ve kağıt işleri için çalışan ofis çalışanlarının bir "hastalığı". Tuhaf bir şekilde, katkı maddeleri, köpükler ve hatta klorlu suda sık sık banyo yapmak, kuru cilde katkıda bulunur. Hem adrenal bezlerin hastalıklarından, hem de pankreasın neden olduğu yaygın hormonal değişiklikler, stres kaynaklı ciltte trofik süreçlerin ihlal edilmesine yol açar ve sonuç olarak yapısını ve görünümünü etkiler.

Dirsek derisinin kuruluğunu tartışmak, bu bölgenin olası mantar yenilgisini unutmayın. Kuruluk ve soyma odakları kırmızımsı lekeler ise, o zaman bir dermatologla temas kurmayı düşünmelisiniz. Geri çağırma ve allerjik dermatitin belirtileri çok çeşitli olan gereksiz değildir.

Kuru dirseklerden nasıl kurtulunur

Kuru dirsekleriniz varsa, bunun nedenleri aşağıdaki yollardan giderilebilir:

  • Tamamen beslenme ve sonbahar-kış döneminde, kendilerini vitaminler ile farmasötik formda "güçlendirin";
  • Dirsekler için cilt bakımını soyma ve besleme prosedürlerini uygulayın.

Kuru dirseklerin yetersiz bakımı durumunda, daha sonra okurken soygun yapmanıza yardımcı olur. Öncelikle, gommage (temizlik mektubu) ve fırçalar (pomza ve sert fırçalar izin verilmez, sadece ek cilt sertleştirmesi sağlayacaktır) kullanılarak yedi günde en fazla iki kez yapılmalıdır. Soyulma sonrasında dirsek derisi ekşi krema veya kefir maskesi ile kaplanır, ayrıca limon suyu (limon, greyfurt) veya hatta havyaran suyu ile de işlenebilir. Bu ayrıca soyulmanın neden olduğu kızarıklıklardan kurtulmanıza izin verir.

Bir sonraki adım nemlendiricidir. Burada herhangi bir kozmetik kremleri size yardımcı olacaktır, ana şey badem, fıstık ya da hintyağı yağlarından oluşmasıdır. Vitaminler ile zenginleştirilmiş veya marigold, nane ve çadır temelinde yaratılan araçlar çok yararlı olacaktır. Soyma ve nemlendirme, hafifçe ısıtılmış bir bitkisel yağın kullanıldığı bir banyoyla kombine edilebilir. İşlemin süresi ve sıklığı: haftada 1 gün 15 dakikaya kadar. Yağın, bir şey olabilir, en önemlisi - alerjiniz olmadığını söylemeliyim.

Sağlığınızla gerçekten ilgileniyorsanız, bir doktor tarafından periyodik olarak önleyici muayene ile engellenmeyecektir, zira yukarıda belirtildiği gibi kuru dirseklerin nedeni bazı genel hastalığa gizlenebilir ve cilt, iç hastalıkları ve sorunları yargılamanıza izin veren bir çeşit vücut aynasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.