FormasyonBilim

Turpgillerden

Kuzey yarımkürenin ılıman bölge - burada üç binden fazla tür numaralandırma ağırlıklı yaygın turpgiller vardır. Bu da benzer bir yapıya sahip yıllık, iki yıllık ve çok yıllık bitkiler içerir.

Turpgillerden çünkü ona ait çiçek türlerde çaprazlamasına düzenlenmiş yaprakları adını aldı. Diğer ortak özellikler, dört çanak yaprağı oluşturan fincan hizmet edebilen bir corolla, organlarındaki (uzun iki ve dört kısa) oluşturan dört yaprağı. Çiçek fırçası gruba ait olan tüm bitkiler, karakteristik bir özelliğidir. Turpgillerden formu meyve - bölmeleri. Yaprakların gelince, o zaman bir rozet oluşturur ya da kök sırayla eklenir. Kök sistemi - Bir çubuk, aile kurdu kökün bazı temsilcileri katıldı. genellikle kaplanmış yumuşak veya sert kıllar kök Dik.

Bitkiler arı ve yaban, sinekler ve kelebek çoğunlukla tozlaşma. Güçlü bir aromaya sahip harika bal bitkiler - Bu, o ailesinin üyelerini göstermektedir.

Sebzeler, yağlı tohumlar, yem, ilaç, süs bitkileri gibi otlar - hepsi bu ailede dahildir. Turpgillerden otlar - şiddetli baş ağrısı tarım işçileri: genellikle onları yok etmek için özel bir tedavi rejimi gerektirir. Ancak, onların türlerin bazı yaygın halk hekimliğinde kullanılmaktadır - gibi çoban çantası için kullanılır kanamayı durdurmak. Onun özelliği de yerli değil, aynı zamanda Çin ve Tibet tıbbında sadece biliniyor, bu yüzden aynı zamanda da şifalı bitkiler için de geçerlidir bu ot. ailenin en çarpıcı dekoratif üyeleri - da turpgillerden ailesini temsil şalgam, belki de yüksek kaliteli yem ve wallflowers üretilmesi için bir hammaddedir.

duymamıştır Hiç kimse kolza yağı. Daha önce, Amerika'da kullanılan en popüler ürünlerden biri oldu. Ancak, bilim adamları bu kalp kası, tiroid ve böbrek gibi yağlı mevduat oluşumunu provoke etkileyen toksik maddeler içerdiği kanıtlamıştır. Bugün ve kolza ve hardal - teknik yağların popüler çeşitleri.

Ve belki de en ilginç grup sınıfı bitkilerin Cruciferae - sebze. Rusya'da patatesin görünümü önce, rap aldı. onu çok kişi tarafından denilen ve ailenin bu harika üyesi hakkında söz hemen her Rus halk masalı - "İkinci ekmeği". Bugün, ABD aktif olarak bu kök bitki ekimi ile uğraşmaktadır.

Bal ile birlikte bir diğer eski kökü, turp, uzun soğuk algınlığı ile hava yolu mukus hızlı şekilde atılmasını teşvik halk ilaç olarak Rusya'da kullanılmıştır. Evet, bir de turp gelen salata ve onun en yakın akrabası, turp, uzun bizim masada layık bir yer işgal etti.

Hardal sadece endüstriyel yağlar, aynı zamanda mükemmel bir baharat değil yapılır. Ve kim çocuklukta soğuk algınlıkları hardal sıvaları ele almadı? Modern tıp uzun lahana, bu temsil iyileştirici özellikleri takdir etmiştir.

lahana - bitkilerin en ünlü ailesi saymıyorum imkansızdır. Onun vahşi formlar tarih öncesi çağlardan beri bilinen. Bugün bu sebze popülerlik çok yüksektir. Her kıtada yetişen, lahana, yemeklerin yüzlerce pişirmek pişirmek ekşi çorba ve lezzetli kek fırında ve meyve suyu tıbbi amaçlar için kullanılır. Karnabahar, brokoli, Çin lahanası - sadece çeşitlerin çeşitliliğinin küçük bir kısmı. Türünün her biri kendine özgü bir tadı vardır ve severler ve bilenler vardır.

Lahana - Bu arada, çok uzun zaman önce turpgiller en ünlü temsilcisi onuruna adını veren değiştirildi değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.