ÇirkinlikInşaat

Antiseptik XM-11 - spesifikasyonlar

Antiseptik XM-11, tüketiciler arasında talep gören benzersiz teknik özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, kullanımdan sonra beklenen sonucu elde edebilmek için özelliklerini bilmek ve uygulama tekniklerini gözlemlemek gerekir. Bu nedenle, belli bir alanın yüzey işlemi için gereken antiseptik miktarını hesaplamak için, tüketimini bilmek gereklidir, bu 50 g / m2'dir.

Başlangıçta, çalışması gereken taban alanını belirlemek ve daha sonra bu değeri antiseptik tüketimine bölmek için gereklidir, bu da iş için satın alınacak bileşimin miktarını belirleyecektir. Karışımı, önceden bileşime batırılmış bir fırça ile uygulayın. Basınç altında püskürtme teknolojisini kullanırsanız, çalışma daha kısa sürede tamamlanır. Antiseptik XM-11 mükemmel verimliliktedir. Böylece, yüzey tarif edilen karışım ile işlendikten sonra, karışımın ömrü artar ve 25-50 yıl için onarıma ihtiyaç duymadan kullanılacaktır.

Kullanım Kapsamı

Ahşabı çürüyen proseslerden korumak ve erken yaşlanmayı durdurmak için bir ihtiyaç varsa, tarif edilen antiseptik uygulamak gereklidir. Buna ek olarak, benzer bir bileşim, malzemeyi atmosferik yağışın aşındırıcı etkilerinden koruyabilir , yüzey herhangi bir nemle işleme tabi tutulduktan sonra mükemmel şekilde ele alınır. Çoğu zaman, ahşap ürünler toprak ve suyla temas halindedir, bu soğutma kuleleri, destekler, köprüler, direkler, kütükler, binalar ve yapılar, elektrik hatları, kazıklar, kütük evleri vb. Unsurları için geçerlidir. Bu durumda, bir antiseptik ile işleme basitçe gereklidir.

Ambalaj ve maliyet

Antiseptik XM-11 çeşitli çeşitlerle mevcuttur, örneğin kovalar halinde plastik kaplara paketlenmiş kuru karışımlar olabilir. Dolayısıyla 2.5 kg kapasiteli bir kova alırsanız, 1050 ruble ödemek zorunda kalırsınız. 5 kg'lık ambalajlarda ise 2080 ruble maliyet. Daha hacimli kaplar var - her biri 20 kg, bu miktarda bileşim 8250 ruble'ye mal olacak. Satışta antiseptik ve güçlü bir dört tabakadan oluşan ve bir polietilen astarlı bir kağıt kutu bulunmaktadır. Bu çantalar 20 kg kapasiteye sahiptir ve 8.200 ruble maliyetlidir.

Farklı hacimlerde polimer bidonlarda satılan antiseptik kompozisyonların su çözümlerini satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Yani, karışımın 5 litresi tüketiciye 285 ruble mal olacak. 10 litrelik bir hacim ile maliyet 568 ruble'ye yükselir. 20 litre antiseptik 1120 ruble'ye mal olur. 30 litre kutunun en etkileyici hacmi 1680 ruble'dir.

karakteristikleri

Antiseptik XM-11 iki ana bileşene sahiptir, yıkanmaz ve bir koku içermez, uygulandıktan sonra ahşap yeşilimsi bir ton elde eder. Kompozisyon yüzeye uygulandıktan sonra üzerine yapıştırma ve boyama yapılabilir . Aynı zamanda, harici zararlı etkilerden korunmaya devam eder, antiseptik özellikleri değişmez. Yaroslavl antiseptik ХМ-11 aynı özelliklere sahiptir. Ahşabın yüzeyini biyolojik parazitlerin etkilerinden ve bakterilerin, her türlü mantar ve böceklerin maruz kalabileceği zararlardan korur. Mükemmel, antiseptik ve kabukluların yanı sıra yumuşakçaları da püskürtür.

belgeleme

Söz konusu markanın antiseptik maddesi kurallara uygun olarak üretilmekte olup hijyen ve sıhhi standartlara uygundur. Satın alırken her zaman bir kalite belgesi talep etmeniz gerekir.

Kullanım teknolojisi

Satın aldıktan sonra, antiseptik henüz hazırlanmadı. Doğrudan kullanılmadan önce bunu yapmaya başlayın. Hazırlama çalışması, kuru bir bileşim ise çözülmeyi içerir. Bu durumda kullanım sıcaklığı 40-50 ° C olan ılık su gerektirir. Malzeme 9 litre suya 1 kg eklenmelidir.

Çözeltinin kararlılığını sağlamak için, asetik asit eklenmelidir. "Buz" nitelikli olanı kullanmanız gerekir. Bu madde, çözelti litresi başına 0.5 ml asit oranında eklenmelidir;% 9 sirke halinde, antiseptik karışımın litresi başına 5,5 ml'lik bir miktarda eklenmelidir.

Kullanımdan önce keşfedilmeye değer olan antiseptik XM-11, hazırlandıktan sonra ince bir çökelti oluşturabilir, buna ek olarak bazı diğer mekanik safsızlıkların varlığı da mümkündür.

Başvuru önerileri

Çözelti hazır olduğunda, yüzeye uygulanmalıdır, ancak önceden hazırlanmalıdır. Taban toz, eski boya, tebeşir ve ayrıca kireçten iyice temizlenmelidir, başka katı olmayan katlar olmamalıdır. Ahşabın yüzeyi eşit olarak örtülmeli, daha sonra savunmasız hale gelebileceğinden geçiş yapılmamalıdır.

Teknik özellikleri teknikte anlatılan antiseptik XM-11, sadece yukarıda tarif edilen şekilde değil aynı zamanda bir silindir yardımı ile de uygulanabilir. Uygulama 2-3 kat arasında yapılmalı ve aralarında iki saatte veya daha fazla ara vermek gerekiyor.

Elemanların antiseptik bileşimine tamamen batırılmasını içeren başka bir işleme yöntemi vardır. Bu durumda ahşap 5-10 dakika bekletilmelidir. Basınç altında emprenye etmek çoğu kez yeterlidir, ancak ısınma ve soğuk banyo kullanma özel ekipmanı kullanmak gerekecektir. Basınç vakum-atmosferik olabilir, ancak bu teknolojilerin tam bir listesi değildir.

İdeal olarak, uygulanan yıkanamaz antiseptik XM-11'in sıcaklığı +10 ° C olacak, ancak bir derece veya daha fazla, ancak +50 ° C'den fazla olmayacaktır. Donmuş kereste ile çalışmayın. Kompozisyon 10 gün boyunca odun üzerine sabitlenir, bu süre zarfında yüzey yağmur ve nemden korunmalıdır.

Tüketim oranı

Ahşabın bir fırça, püskürtücü, silindir ve daldırma teknolojisi uygulanarak emdirildiğinde , tüketimi 50 g / m2 olacaktır. Kuru olmayan bileşimi kullanırsanız, ancak emdirici çözelti kullanırsanız, tüketim çok daha büyük olur ve 500 g / m2'ye eşit olur. Ağırlığa basınç uygulanırsa, karışımın tüketimi 5 ila 15 kg / m 3 arasında değişir, emprenye bileşimi kullanılarak akış hızı 50-150 kg / m 3 olacaktır . Bu, gereksiz para israfından kaçınacak odun muamelesi almadan önce dikkate alınması açısından önemlidir.

Güvenlik önlemleri

Ağaç için antiseptik XM-11 toksiktir ancak yanmaz ve patlayıcı değildir. Bu tür çözümler, düşük riskli maddeler olarak sınıflandırılır. İş dışarıda veya havalandırmalı bir odada yapılmalıdır.

depolama

Kuru formda bileşim, iyi kapalı bir kapta saklanmalıdır. Raf ömrü sınırsızdır. Çözümler ısıtılmış bir odada saklanmalı, ambalaj iyice kapatılmalıdır. Ürünün çözünmüş olarak depolanması için garanti süresi , üretim tarihinden itibaren altı aydır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.