Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Horace - Biyografi. Kvint Goratsiy Flakk - Roma şair

kendine bir modeli literatürü oluşturma görevini set Virgil sonra ikinci büyük Roma şair, - Horace. O şiir olduğuna inanılan "jimnastik dili." Horace ve Virgil son derece ahlaki şiirlerin, Catullus'un sözlerini gibi ve benzer olacağını eserlerini yazmaya çalıştı vermedi.

okuyucu ilgi sadece büyük bir Roma şairin eserlerinin, aynı zamanda tarihsel dönemi, biyografisi. Goratsiy Kvint dünya edebiyatına büyük katkı yaptı, ancak basit bir aileden geliyorum. Şiirlerinde kendi bilgeliğini formüle ve golden felsefesi yalan demek ki dayanan ahlaki ve etik planına bir takım tavsiyelerde verdi.

Horace: hayatı ve kariyeri

Büyük Romalı şair, 65 M.Ö. doğdu. e. VENUSIA içinde. Çalışmaları hükümdarlığının ilk on gününe denk Octavian Augustus ait Sezar gerçekleşti. Onun ölümü ona küçük bir menkul ayrıldıktan sonra oğlu oluşumu hallettim azatlı kölesi, bir ailede doğdu.

Şairin hayatı doğrudan Maecenas aktivitesi ilgiliydi. Roma, Sezar öldürüldüğünde, Kvint Goratsiy Flakk Brutus destekleyenleri katıldı. Yani Patron onu hayatta kendini kurulmasına yardımcı: emlak sunulan ve Augustus çemberin içine tanıttı.

Horace MÖ 8. yüzyılda ani hastalıktan öldü. e. O Esquiline eteklerinde onun yanında Maecenas erdemini gömüldü.

sanat Özellikleri

gazel ve ilahilerin - Kvint Goratsiy Flakk farklı lirik türlerde şiir örnekleri oluşturulan çok yönlü bir şairdi. Hem biçim ve ruh yeterince törenle çalışır. Ancak, dört kitap piyasaya yaptığı gazeller, başkasının başarılarını övün ve şair ve onun felsefesinin yaşam bilgeliği yansıtmak için amaçlanmamıştır. Horace gazellerden adamış kim kastederek onlara öğütler verir.

Büyük Romalı şair tüm eserleri tarza göre birkaç kür ayrılabilir:

1. epodov (dvuhstishiya-şiir iambic karakter).

2. Taşlama (maruziyet doğanın ürünü). hexameters yazılmıştır.

3. Ode (bir olaya adanmış lirik şiirler).

kimin biyografi çalışmalarının üç dönemleri kapsamaktadır Horace, bilgelik, takdirine, güzellik, iyilik ve uyum üzerine inşa altın ortalama felsefesi, yapışan bir ömür.

mesajları Tür

Şiirleri bireyler için ayrılmış çoğunlukla Kvint Goratsiy Flakk, bu çok başarılı olduğunu edebi tür. "Python için" - - O 23 harf, bunlardan son yazmış olduğu edebi eleştiri ikinci çalışmasını dünya edebiyatı bağlamında önemi tanıklık Aristo, "bilimin şiir" sonra. Tamamen tema doğrultusunda kaldırdı kelimelerin stil ve seçim, niteliğine göre, zeka - Horace estetik Önemli. Şiirleri anlamak zordur. Iogann Volfgang Gete kez mesajlarda görüntüleri "sarkaç" ile benzer olduğunu yazdı. lirik şiir kompozisyon Horace ustaca farklı şiirsel metre metni kullanarak, başka bir görüntüden hareket olabilir gerçeğiyle karmaşıklaşır. Şiirleri çeşitli doldurulur özel isimler, coğrafi adlar ve o detaylara önem veriyor.

Horace Tematik gruplar gazeller

Şiir-yansıma bilgelik Özet vardır. Eserlerini temel olarak dört gazeller kitaplar ile temsil edilir Kvint Goratsiy Flakk, yaşamın kısalığı ve şimdiki zamanın hızına bu tematik grupta yazar. Onun için, onur ve zenginlik peşinde anlamsızdır. aşk teması gazeller, bayram geliyor, ama Katalus'ları şiirlerin, onların mutlu ve rahatlatıcı sesi aksine. Sen Horace şiir-yansımasını yazdığı 7 kadın isimleri, sayabilirsiniz. Onun kasidelerini biri (Melpomene "Kime №30«) olarak geri insan ölümsüzlük eserinde, oluşturulması sonucunda elde edilir Mısırlı şiirine bir gelenek kalma şair ve parçanın ölümsüzlüğü sorununu ortaya çıkarmaktadır edebi eserler. Onun sonsuzluk Horace ayette görür.

Analiz gazel 30 №

Bu çalışma kod adı "Anıtı" aldı. şiir kadar, şairin ölümsüzlük fikri ( "sonsuz, bir anıt harika yaptırmışlardır") Gavrila Derjavin ödünç o Alexander Pushkin ( "Ben ellerin olmadan dikilmiş bir anıt değilim"), Valery Bryusov ( "stanzas Benim anıt standları Rus edebiyatının klasikleri sevilir ünsüz kompleksi "). Latince'de son iki gibi bir yazıt ödünç ayetler, Horace kez çıkardı almıştı. Bildiğimiz gibi şairin Biyografi, uzak kıskanılacak oldu: Bir çocuk bilmediği ve kendi başlarına lüks yüzyıllardır insanların kafasında kalmaya çalışıyor.

Ode №30 "Melpomene için" denilen ve kasidesi üçüncü kitabı biter; mitolojide Melpomene trajedisinin bir ilham perisi. Üründe Horace onun başarıları hakkında ve bir defne çelenk ile kendinizi taç hitap sonunda konuşur. Bugüne kadar, gazeller №30 kabul Lomonosov şiir ve Vostokova en başarılı çevirileri.

Horace taşlamaları

Peru, büyük Romalı şair hicivlerinden birkaç koleksiyonları aittir. Buradan o kasidelerini ustası olarak sadece ünlü olduğu sonucuna değer. Hiciv Horace o altın ortalama felsefesini ifade onlarda hayatın anlamı hakkında felsefi argümanları andırır. alay ana amacı, sahte mutluluk yolları, hayali mal peşinde bulunmaktadır. kimin şiirler vardır satirik karakter Eğlenenlerin ve sarhoş alay Kvint Goratsiy Flakk. hayatını tavsiyesi biri şarap bir köle olmak ve üzüntü kötüye kullanmasına bu içkiyi gidermek için gerekli olmadığını belirtir. hiciv alay nesnesi kendisinin kişisel hakkında yazıyor hangi insan tutkularını ve kötü alışkanlıklardan, olmasına rağmen: hiciv sayı 6, örneğin, hayatının anlatıyor. Horace, düşük kökenli olan, küçük olan, içeriği yaşar ve lüks bilmiyor.

şiirsel boyutlarını uzmanlaşın

Horace bazen şiirlerinde saklamıyor ve kaynağı temperli kulu irade oğlu olduğunu çekinmez. Onun şiir antik Yunan ayetlerin 12 türün kullanılan edebiyat eleştirmeni Mikhail Gasparov şairin tahminlere göre, dehası ustaca bilgi ve şiirsel sanat varlığım. Onun kasidelerini ilk kitabında o sapphic, alkeevu ve diğer stanzas sunulan bu boyutların bir "geçit" verdi. Horatius'un kasidelerini yanında hayatın yıl pripevki için formda çok benzer epodov ile çalışan, çok verimli olduklarını. (- "Roma insanlara göre" en açık örnek) Onlar iambs içinde, insanlar ve insanların eksikliklerini alay, politik içeriği ifade.

açıklamalar ile Horace'ın önerileri

"Elinizde ne var mutlu ol." Bu nedenle bugün yaşamak ve zevk için gerekli olduğunu belirtmektedir ve tüm insanlar biliyorum gerçeği ve zengin için yaratıcısı kınamaya değil sadece hayati gerçeği, amaçlanmıştır. Tüm yararları dürüst bir şekilde elde edilmiş ve çok az yetinmek gerekir.

"Onları kopish ama harcama yoksa orada para kullanır." Bir hayatı boyunca kendilerini birçok şeyi inkar, sermaye yapmak aranan adam ama kazanmaktan öldüğünde kaç vaka hikaye, biliyorum. Horace bu felsefe yanlış diyor ki: Eğer herhangi bir kısıtlama olmaksızın, eşit Kazanılan para harcamak ve tam yaşamak zorundayız.

"Hayatın Acıları şarap hızlandırır, ancak tedbir biliyorum." estetik bir eğilim olarak Hazcılık insan yaşamının yüce hedef olarak zevk fikrini teşvik etmektedir. Horace yarım bu görüşü paylaştı: şarap içme kesinlikle üzüntü gidermek, fakat onları kötüye kullanmayın.

"Aşık, ama aşk acı değil." kimin biyografi yedi kadın adları ile doludur Horace, bir adam kalbinizle uyum içinde yaşayabileceği hangi gerçeği getirdi. Sevgiye inkar etmeyen, ancak tutku ve acı karşıdır.

isimlerinde Roma edebiyatının tarihçesi

En ünlü Roma komedyenler Maktsy Titus Plautus düşündü. O elli komediler hakkında yazdığı, ama biz sadece 19. Toplamda, bu ayetin 20.000'den fazla hatları sahibi geldi.

Lucretius ve Katalus'ları cumhuriyet döneminin Roma edebiyatının en parlak temsilcileridir. İkinci sevgisi şiirlerinin ünlü iken ilk "Şeylerin Doğası Üzerine" nin yazarıdır.

Publius Vergilius Maro birçok edebi türler dabbled. Romalı şair "Aeneid" kahramanca şiirin yazarı

Publius Ovid Naso Horace junior çağdaş çağırdı. O ironik bir damarda yazılı şiir "Sevgi Bilimi" kitabının yazarı, hem de şarkıların bir koleksiyon "Amores" dir.

Phaedrus birinci ayette masal yazmaya başladı seçkin şair ve fabulist vardır. Kendi eserleri ve Ezop çevirileri meşhur oldu.

Başlangıçta, dönem "nesir" neritmizovannoy konuşmasını göstermek için Romalılar tarafından kullanılmıştır. nestihotvornoy şeklinde ilk ürün çok daha sonra ortaya çıktı. önem takip macera romanı "Altın Eşek", yazarı "Satyricon" yazdı Petronius Arbiter vardır - Bilinen romancı Apuleius üstlendi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.