Spor ve SağlıkBalık tutma

Sazan için yem: kendi elleriyle evde pişirme

Karasev balıkçılık hala bu spor ve rekreasyon hem profesyoneller ve fanlar ile en popüler biri olmaya devam ediyor. belirgin basitliğine rağmen, belli bir tecrübe değil, aynı zamanda belirli inceliklerini bilgi sadece gerektirir. Bunlardan biri şüphesiz sazan için yem. Elleri balıkçılık seçilen yerin sakinlerine su çekmek basit "yemekler" bir sürü pişirilebilir.

Özellikler farklı rezervuarlarda yem

Karas çok onun mesken takılır ve her zamanki kormozhki bir yer bulmak bile, bunu çekmek için her türlü yöntemi kullanmaya gerek yoktur. Önemli olan - en büyük bireyleri ne zaman geleceğini tam olarak zamanı hesaplamak için ve genellikle hava konumu ve derinliğine bağlıdır. Ama bu başarı zengin besin kaynağı ile rezervuarlarda mümkündür.

küçük bitki örtüsü yoktur göl veya taş ocakları, balıklar her zaman mümkün olduğunca uzun tutmak için gerekli olan kıyıya, şişmanlatıyor gider. Ve dolayısıyla yakalamak bu kez sazan için yem nasıl etkili bağlıdır. Elleri kepek, kraker ve bir karışımını hazırlamak ayçiçeği küspesi. Bu tür bir yem, genellikle 3-5 kg büyük miktarda gereklidir. Endüstriyel konsantrelerinin kullanılması durumunda o yere inceltilebilen kullanılır, çünkü karışımın miktarı, 2 kilogram indirgenir.

ağır büyümüş ve sığ sularda da sazan için yem gerekir. eller, kuru bir karışımın hazırlanması için yulaf ezmesi ve su. Bu bir top şekline oluşturmak ve beslenme koltuk atmak, oldukça kalın tutarlılık olmalıdır. Çavdar ekmeği, su ile ıslatılmış, ve bu tür amaçlar için uygundur.

fakir bitki örtüsü göletleri - kariyer. İşte sazan yem için kullanışlı çok basit tarifi: Düz suda buğulama, arpa (arpa). bu uyum suları ve kurt ve toprak ve kıyı küçük güve oluşan bir karışım içinde yem için.

Başarılı balıkçılık için bazı basit ipuçları

Birçok balıkçı söz şaşıran su kütlesinin devam: "Nasıl sazan ev için bir yem yapmak" Aşağıda önemli ölçüde yakalamak artırmak için takip edebilirsiniz birkaç basit ipucu olduğunu.

1. yem eklenen baharat, zaten su diğer balıkçıları bu gövde üzerinde test edilmiş olması arzu edilir. Onların başarılı kullanımı hakkında güvenilir bilgi yoksa, aromatikler kaçınmaları daha iyidir. sazan keskin kokusu onu çekici inanışın aksine - iyi bilinen bir tutucu ve yenilikler bu nedenle dikkatli. En yaygın tatlar arasında kakao, anason, kanola, sarımsak ve koyuna izole edilebilir.

2. yem bitkisel yağ ilave edilirse, dozaj dikkat edilmelidir: karışımının 1 kg - 1 çorba kaşığı. Yağ kaşık.

3. Katı tahıllar (arpa, buğday), yulaf ezmesi ve kraker daha hazırlamak için çok fazla zaman gerektirir. Böyle amaçlar veya termos kashevarku için kullanılabilir.

4. gevşek yem tutarlılığı, "yapıştırıcı" sütün kuru ve yapay katkı yapıştırıcı kullanmak mümkün değil.

Sonuç

Kendi elleri pişmiş sazan için yem, yabancı koku ve tatları arınmış olmalıdır. hırslı balıkçılar izlerken, önemli bir sonuç çıkarabilirim sigara içmeyenler balıkçılar av kötü bir alışkanlık taraftarlarının her zaman daha fazla! Eğer komplikasyonsuz tavsiye izleyin: iyice bir peçete ile ellerinizi kurulayın yem paketleme veya atmadan önce, sonra yakalanmış balık sayısı önemli ölçüde arttırılabilir. sazan muhtemeldir çünkü Ama en tamamen kötü bir alışkanlık veda - Sağlıklı bir yaşam tarzının ateşli destekçileri!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.