Gıda ve içecekYemek tarifleri

Tartar sos için lezzetli bir tarif

Uzun süre Soslar ve herhangi yemeğin tadı niteliklerini zenginleştiren bir ürün olarak hayatımızın bir parçası haline gelir. Genellikle günlük yaşamda ketçap kullanabilirsiniz, hem değil olmadan mayonez sık sık biz zaten yaşıyoruz, yemeklerde kullanılır. Biz gıda tadı aynı olmadığını düşünüyorum. Ama Sovyet zamanında, hostes soslar çeşitli bilmiyordum ve birkaç restoranlarda sadece pişirmek başardık söylemeliyim. Ama zamanla yapabilecek lezzet baharat çeşitli pişirebilirsiniz tarifleri sonsuz sayıda bulunmaktadır. Onlar da hazır tüm süpermarketlerde satılıyor, ama hiçbir şey kendi elleriyle hazırlanan ürünlerle karşılaştırılabilir.

Özellikle, bugün Tartarus'a olarak bu harika lezzetli sosu hakkında daha fazla konuşmak istiyorum. O artık yeterince ünlü ve sık sık hatta günlük yaşamda kullanılır.

Reçete sos tartar sırasında, 19. yüzyılda Fransa kökenli , Haçlı Fransız Adını sosu denilen yolda göçebe Tatarlar, üzerinde karşılandı zaman. Bu sosu genellikle balık ile servis edilir yemekleri, deniz ürünleri, yanı sıra soğuk etler.

dakikada sos hazırlanması, ancak yalnızca ona özgü gerçek tadı, edindiği bu sırayla, sos servis etmeden önce en az bir saat buzdolabında olmalı ve soğuk servis edilmelidir.

Tartar sos tarifi sosu belirli tat vermek sebze ve otlar, mayonez dayanmaktadır.

Hızlı: pişirme iki sürümü vardır tarifi sosu (eğer hazır mayonez kullanıyorsanız) ve daha uzun (hazırlanmasını kapsamaktadır tartar evde mayonez).

Nasıl tartar sosunu pişirmek için?

Fast food için, aşağıdaki maddeler gereklidir:

- zevkinize 120 g mayonez

- ince turşusu 1 çorba kaşığı kıyılmış. kaşık

- ince soğan 1 çorba kaşığı kıyılmış. kaşık

- ince 1 çorba kaşığı kaparileri kıyılmış. kaşık

- Taze limon suyu 1 çorba kaşığı sıkılmış. kaşık

- Tuz, karabiber tat

Yani, mayonez alıp derin bir kaseye yayıldı, tat buna tuz ve biber ekleyin. Salatalık, soğan ve kapari, karıştırın ve mayonez dökün, önceden parçalanır. birlikte iyi karıştırın ve taze sıkılmış limon suyu ilave edilir. Bizim sos hazır olduğunda, bir saat ve buzdolabında bir buçuk üzerine koydu gerekir, bu yüzden onun karakteristik tat aldım. Tüm temin edilebilir.

Keskin ufak konuda fanlar chesnokodavilku aracılığıyla sıkma, tartar sosu biraz sarımsak ekledi.

Örneğin, ince doğranmış dereotu Orada da mümkündür tat ve otlar ekleyin.

Nasıl tamamen evde tartar hazırlanır?

Kendi başlarına mayonez hazırlanmasını kapsamaktadır tartar krem, başka bir reçete yoktur. Bunun için aşağıdaki maddeler gerek:

mayonez için:

- yumurta sarısı 2 adet.

- zeytinyağı 300 mi.

- Beyaz şarap sirkesi 2 çay kaşığı

- şeker 0.5 çay kaşığı

- Tuz ve karabiber

Sosu için:

- ince turşusu 1 çorba kaşığı kıyılmış. kaşık

- ince soğan 1 çorba kaşığı kıyılmış. kaşık

- ince 1 çorba kaşığı kaparileri kıyılmış. kaşık

- Taze limon suyu 1 çorba kaşığı sıkılmış. kaşık

(Onsuz yapabileceğini rağmen) evde mayonez hazırlamak için, blender olması gerekir. Tüm malzemeyi bir blender içinde mayonez eklemek ve pürüzsüz kadar karıştırınız. Zeytin yağı için geçerli değildir, ince bir akımı içinde yavaş yavaş ilave edildi ve yavaşça karıştırın edilir. Biz mayonez var. Şimdi tartar sosu hazırlanmasına doğrudan ilerleyebilir. Yukarıda tarif edildiği gibi, tartar sos tarifi aynıdır.

bağımsız bir şekilde, hazırlanan bu sos, üç gün süre ile buzdolabında muhafaza edilebilir.

Şimdi kolayca ve sorunsuz ailenizin bir yemek için lezzetli bir ek sürpriz nasıl olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.