OtomobilArabalar

Röleleri ile bağlanıyor protivotumanok: şeması, adım adım kılavuzun

Mesleğiniz araba ile sık seyahat ile ilişkili ya da sadece seyahat aşk ise, o zaman muhtemelen sürüş güvenliği iyi optik olmadan zor olduğundan emin olmak için biliyoruz. Şu anda, en kısa gezi iyi bir anti-sis ekipman olmadan gerçekleşmesi gerekir. Böyle optik artık standart olarak hemen hemen her araba yüklenir. Ancak, röle protivotumanok aracılığıyla kendi bağlantı yapmak zorunda makineleri vardır. optiğin Düzeni ve montaj aşamaları - Bu makalenin sonraki.

Sis nedir?

Veri elemanları, bunlar araç için ne kadar önemli hakkında birkaç kelime tesisatın özellikten söz önce. ana işlevi sis lambasının dünyayı beslemektir. Bu özellik kaynaktan yolun aydınlatılması kalitesini ve aralığını belirler. sis iyi ayarlanır, bunlar saat hızı başına 50-60 km güvenli sürüş için yeterli önünde, içinde asfalt 10 metreye kadar aydınlatabiliriz. Ve seyahat etmekte ne tür hava olursa olsun - bulutsuz bir gökyüzü altında ve sisli ile - Bu her zaman optikler işlevi ile baş. Peki arabada yüklerim?

Bir diyagram ve talimatlar: röle üzerinden Protivotumanok bağlantı

Başlamak için, gerekli araç ve materyalleri hazırlamak. Çalışma sırasında, kasedi, güç düğmesi pedi ve PTF rölesi yalıtım, 15 amper, telin birkaç metre bir sigorta gerekir. röle aracılığıyla bağlantı şeması protivotumanok aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir. Üzerinde biz yönlendirileceksiniz.

Bu tam scheme protivotumanok röle bağlantıları olduğunu. Prensip olarak, herhangi bir zorluk mevcut değildir ve çok kolay anlamak için.

Nasıl yüklemeyi başlatmak için?

İlk adım, merkezi panel kaldırmaktır - İki lamba ışık kontrol fırın şekilde düzenlenmiştir. PTF işi onlar hiçbir etkisi yoktur, fakat onların teller ihtiyacımız. İki-pin konnektör bulmak için, sonuna kadar tel boyunca elinizi çalışmalıdır. o röle üzerindeki ilk temasını yüklü olacağına burada, çünkü özellikle önemlidir. Daha fazla tel yer fırın aydınlatma konektöre bağlanmıştır ve ikinci parça PTF ayrı bir düğmedir.

kişileri bağlamak

Nasıl sis anahtarı aracılığıyla bağlanmak için? sitemini boyut ve 85 temas dvenadtsativoltovaya ağ vardı, sen rölesine teli sahip olmalıdır. 87 ayrıca aküye pedalların altına bizim kişileri uzanır.

Nasıl röle üzerinden düzgün bir bağlantı protivotumanok yapılır? Devre 30, 85, 86 ve 87 işaretçilerini içerir. Onlar şekle göre, vardır, biz bağlayın. Ayrıca 15 amperlik sigortayı kurdu. Ve daha o pil, daha iyi daha yakın olacaktır. Sonraki 86 dakika temas. Çok basit - biz gövdeli bağlayın.

teller Hakkında

Şimdi kendileri foglights uğraşmak gerekir. Bilindiği gibi, her lambadan verilen sadece iki kablo ( "artı" ve "eksi", sırasıyla) 'dir. Son yani, bizim ağırlığıdır, vücut ile bağlayın. Daha sonra, teller görülmez, böylece röle yükseltmek ve pili bağlayın. Bu röle üzerinden bağlantı protivotumanok tamamlar. Bağlantı şeması, gördüğümüz gibi, bu yüzden böyle bir görev bile acemi sürücünün ile başa çıkmak için, çok basittir.

İkinci varyant ayarı

Nerede zaten sis lambaları tampon montaj konumda dahil ettik daha kolay araç sahipleri olacak. Sonra hiçbir sigortalar satın almak gerekmez. Bütün bunlar gereklidir - yeni protivotumanok bir çift ve (yedekte) 100 cm tel kadar. otomobiller için PTF genellikle iki kabloyu, siyah ve kırmızı renkli var. Son "artı" bağlıdır ve ilk -. "Eksi" ile Her ne kadar değil temelde hiçbir şeye ne renk bağlı (örneğin, "Daewoo Nexia" Asya üretim için sis gibi) bazı durumlarda. Kırmızı iyi bir "artı" ve "eksi" olarak hizmet edebilir. Bu arada, optik bağlamak için tampon tellerini bulamazsa, o önemli değil - sen aküye doğrudan bağlanmayı deneyebilirsiniz. Burada isteğe bağlı olarak her lambadan verilen "eksi" ayrı ayrı çekme "artı" ve. iki kablo ile donatılmıştır akü terminallerine (daha doğrusu, onlar için) sağa doğru, daha sonra (dediğimiz gibi, siyah ve kırmızı), birinci sürücü tarafındaki sol farda olan ve - Montaj işlemi aşağıdaki biri olabilir. teller kısa isek, uçta kişilerine temizleyip bağlamak, daha uzun sürer. Bu bant üzerinde stok gerekecek. TFF ve aküye bağlı olacak Renk uzun tel ilkeli değildir. Önemli olan size kutupluluk dolanabilecek kalmamasıdır. Ayrıca uyanık olmak ve aküden güç yola çıkmadan önce olmalıdır. Aksi takdirde, bir gövde tel ile küçük teması kısa devreye neden olabilir.

Bu algoritma PTF yükleme yapan üreticiler uzay montaj optik sağlar, arabalar için değil, aynı zamanda tüm yerli otomobiller için sadece uygundur. Örneğin, makineleri 2110 ve 2114 bağlantı protivotumanok şekilde zamanın en fazla 20-40 dakika sürer (ve bu sürücünün araç üzerinde böyle ekipmanın kurulumu hiçbir deneyime sahip olmasına rağmen).

PTF'in ne şartlar uygun olmalıdır?

Son olarak, kurallar, modern sis farları karşılamalıdır nasıl not:

  1. Yolun iyi bir aydınlatma elde etmek için, bu tip optik ışın üstünde net bir sınır olmalıdır. Bu nedenle, hafif hafif yatay düzlemin üzerinde farlar dağınık.
  2. otomobil PTF demirbaşlar için yer temin edilmemişse, her durumda, farlar yukarıda bunları yok. karayolunda yakın olarak yerleştirmeye çalışın. Aşağıdaki, bu optik olacak o kadar iyi önünüzde sisli bariyer "kırmak" olacaktır. Ama zemin boşluğu unutma. Lamba asfalt 10 santimetre uzaklıkta yer alacak olursa, yağışlı havalarda sürekli ıslak olacak ve reflektör içinde hapsolmuş su, birkaç hafta orada kal. Ve tüm bu zaman cam bulutlu olacak ve ışık kalitesi daha kötüdür. Makinelerin WHA "klasikleri" tipi üzerinde iyi çözüm çelik tamponun altında PTF yüklemektir. Yani "aynı anda iki kuş vurmak." Birincisi, yol lamba belirli bir mesafede ıslanmasına asla ve ikinci olarak da çok çekici görünüyor ve arabanın görünümünü çirkinleştireceği. Orada PTF monte etmek hiçbir anlamı, bu nedenle çatıda nerede Ama (çok sık arazi araçlarının sahipleri do). Böyle bir sıfır aydınlatma faydaları, ancak bu teknik sonuna kadar kördür.
  3. Bu optik fabrika değilse, onun özel fişleri elde etmek arzu edilir. engebeli arazide sürüş Yani önemli ölçüde kaynak sömürü farları artırmak ve yüksek güvenlik ile bunları sağlayacaktır. Bir kap sis günün herhangi bir saatinde bütün bir yıl boyunca korur.
  4. Çalışma sırasında gözlüğün pus veya sisleme önlemek için önemlidir. Bunu önlemek için, düzenli olarak (en az bir kez 2-3 ay içinde) özel cila ile yüzeye onları idare.

Sonuç

Eğer, bağlantı 2110 için protivotumanok ve yerli üretimin diğer birçok araba görebileceğiniz gibi - bu gücü her sürücünün baş etmek oldukça kolay bir şeydir. Sis lambası - Zamanında ve yolda duruma yanıt için zaman bol karayolu üzerinde nesneleri ayırt güvenilir yardımcısıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.