Spor ve SağlıkBalık tutma

Mart ayında Pike balıkçılık - bir balıktır!

Birçok deneyimli balıkçılar bahar zamanı balıkçılık başlangıcını kabul ettiği bir sır değil. Bu özellikle doğrudur sualtı avcılar olduğunu. Mart ayında bir balıkçı pike - deneyimli Fener açısından en heyecan verici ve karlı yakalamak sınıflarının genellikle bir. Buz bile henüz tam olarak gitmiş değil erken ilkbaharda, olarak, balık yırtıcı hemen yiyecek bulmak için gider ve sevinçle suda yüzen tüm ve hamle acele. Yani, onun balıkçı tarafından sunulan hemen her yem olduğunu. Büyük kupa yakalamak bu erken bahar kabul zamandı.

Milli Balıkçılık Mart Tuhaflıklar

Mart ayında Pike balıkçılık, gerçek balıkçı şans yaşamaya fırsat verir. tabiri caizse, yakala "hayallerinin balığı." pike Balıkçılık Mart ayında, balık aktivitesini değil, aynı zamanda büyük yakalamak sevincini sadece verir. Bu arada bu gibi gerekli ve özellikle dişli deneme değil kaydetti kış olta ya Eşek, faiz-yırtıcı balıklara memeleri. Mart ayında Pike balıkçılık, sıradan kullanımını gerektirir, ancak kalite, eğirme ve yapay cezbeder. dinlenme - sadece arzu ve şans balıkçı.

Önemli olan - için zaman

Yay aktivasyon turna oldukça uzun bir devam edilmiştir. Zaten Nisan ayında, yumurtlamaya gider. ısırık yumurtlama sonra, genellikle yenilenir olabilir, ancak eski coşku olmadan, balık sunulan hemen her yem üzerinde acele olmaktan çıkar. Böylece her balıkçı temel görevi - doğa tarafından sağlanan fırsatı kullanmaya vakit geçirmeye. Ve pike avı birçok Rus balıkçılar favori eğlence haline geldiğini not etmek yanlış olma. Ve heyecan üzerinde rulo ve hiçbir yakalar eve gelmez.

Bir iplik üzerinde Mart ayında Pike balıkçılık

Daha önce bahsedildiği gibi, sadece iplik ve yapay lures gerekir. Ama nifak mücadele mücadele. Ve bu konuda hala daha fazla ayrıntı istiyorum. Mart ayında bu balığın yana lures, özellikle aç ve çok aktif kullanım Wobblers, büküm ve her türlü ve üreticilerin yumuşak plastik yem için tavsiye edilir. yem çok ince, küçük boyutlu olmamalıdır (bu arada, Mart ayında yakalanan bu neredeyse bağımsız boyutu, "nehir köpekbalığı" dan), doğal bir rengi var. Balıkların dikkatini çekmek için yeni model hileler sopa: Bu yaz ve sonbaharda, izgalyatsya edecek, ancak daha sonra oldu. Erken ilkbaharda, Jora sırasında, mümkün ve daha kolay gibi doğal olarak hareket etmek gereklidir. Bu pozisyon az ya da çok açık bulunmaktadır. Biz en eğirme açın.

dönen çubuk ise daha sert, zor olmak zorunda. Beri, deneyimlerine göre, (o oldukça büyük bir örnektir özellikle) yumuşak sadece avcının çenelerine çengel olamaz ve o bırakır. Yeter streç ve çubuk üzerindeki yumuşak ucu hissetmek. Optimum seçenek - Uzunluk bakımından sonra 2.5 ila 3 metre olmalıdır. Oldukça sık manevra ve atmak zorunda çünkü, artık seçim için tavsiye edilmez. Bobin stepne, makara, güçlü kavrama ile bezynertsionku yerleştirmek en iyisidir. Ama olta-platting gelen parmaklarına mümkün darbe vazgeçmek zorunda ve soğukta o ağrı hissini neden olabilir. Genel olarak, bir iplik üzerinde Mart ayında turna yakalamak - Bir av daha kategorisinden balıkçılık teknolojiye daha az tarafların süreci ile "rahatsız". yırtıcı Çünkü ve bu yüzden peck zaman ve mekanın doğru seçim iyi olacaktır.

Başka hangi vites kullanılabilir?

Tabii ki, eğirme ek olarak kullanılabilir ve (buz soyundan olmadıysa - kış) diğer bazı dişli. Yaygın zherlitsy ve blesnenie kullandı. Trolling günün saatine göre seçilmelidir. Güneşli havalarda, oldukça sıkıcı bir yem mütevazı renk kullanmak en iyisidir. Ve akşam - bir gümüş veya sarı kaşık - tersine.

Nerede av aramaya?

Mart ayında Pike balıkçılık, her zaman balık yerlerin arama ile başlar. Özellikle deneyimli balıkçı bunu yapmak için, o kadar zor değildir. Ne yılın bu zamanında balığın alışkanlıkları hakkında bilmek gerekir? Pike Yumurtlama hemen hemen her zaman aynıdır. onlar yıldan yıla giderek ona taşıyın. (genellikle ampirik) "yönlendirici", Mart ayında pike balıkçılık biliyorsanız, büyük ölçüde basitleştirilmiştir. Aksi takdirde, her şey zamanında sayısız boş döküm mücadele üreten zaman balık gerekecektir. Onlar umut verici bir pozisyon bulduğunda, neredeyse her üretken atmak yapabilirsiniz.

Güneş ve su sıcaklığı

Bu iki faktöre itibaren, mümkün olduğunca verimli Mart ayında pike için oldu balıkçılık için, bağlıdır. su kütlelerinin ve türlerine bir bağımlılık vardır. Daha önce, tüm pike yumurtlama 2-4 metre derinliğe sahip havuzlarda başlar. Burada, çok daha hızlı ısınma bahar olmadan su akış güneş. Sonuç olarak, bu Zhor öncesinde de erken başlar. Ve büyük rezervuarlar ve nehirlerde durum biraz farklıdır. Nerede yumurtlama nedeniyle ılık su eksikliği sonradan ortaya çıkar. Hava faktörler güçlü bir etkiye sahip: sıcak erken Mart ve Jordania erken ilkbaharda, örneğin, çok daha erken başlarsa. Yani olarak dikkatli olmak ve yakından bir başarı Mart ayında pike için oldu balıkçılık için, önceki yıllara göre hava koşullarını izlemek gerekir ve bu yumurtlama gerektiren, zaman Jora kaçırmak basitçe değildir ve balık peck olmaktan çıkar.

mükemmel hava

Mart Bahar ay açık güneşli günlerde sadece getiriyor. Ama işin garibi, pike balıkçılık için mükemmel hava rüzgarlı, bulutlu, serin olarak kabul edilir - kısacası, en balıkçılar için hoş değil. Uzun bir kötü hava sonra güneşli günlerde ayarlanır Ama eğer, o da Mart ayında turna yakalamak oldukça başarılı olabilir. su üzerinde sıcak güneşlenmek için - böyle anlarda yavru yükseliyor takip pike çünkü Balıkçılık kurşun, yakalamak için. Ve yavaş yavaş yumurtlama yerlerine taşınıyor, bir yırtıcı balık yoluna çıkan her şeyi yiyor ve gıda büyük bir payı sadece yavru olduğunu.

Mart-Nisan Pike balıkçılık

Genellikle Mart veya Nisan başında sonunda, Pike yumurtlama devam ediyor. Ve yumurtlama balıkçılık sırasında yasaktır. Ama yırtıcı yumurtlama sonrası sığ yerlerde arama yapabilirsiniz. Orada o yumurtlama sonrasında dinlenirken ve derinliklerine uzağa taşındıktan sonra. Ancak, erken zhorom kıyasla - Mart ayı ortasında, biz büyük balık aynı iştah değil sahip olacaktır. tüm balıkçılık iyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.