ÇirkinlikBahçıvanlık

Güney Afrika Güzel bitki yerli - clivia. Evde Bakım

Clivia - uzun ömürlü bir dökmeyen bitki, çekici bir görünüm için birçok yetiştiriciler tarafından sevilirdi. Onun parlak sarı, turuncu, kırmızı veya koyu sarı çan şeklindeki çiçekleri "şemsiye" toplanan ve zengin koyu yeşil rengin kılıç şeklinde yaprakları sahte kök oluştururlar. Clivia Gardena Wallot zencefil ve clivia güzel: cinsi Clivia sadece üç bitki türlerini kapsar. ortamda sıcak tropik iklimde büyür - Güney Afrika (Güney Afrika vilayet) topraklarında. orta bandın koşullarında Rusya clivia zamanki şehir dairede büyür. Oldukça iddiasız ve orijinal süslemeleri ve her ev kendi neşeli çiçek içini çeşitlendirmek olabilir. Bu yazıda Clivia büyümeye nasıl tartışacağız. Onun neobremenitelen sonra ev ve herkese güç, hatta bir acemi yetiştiricisi de önemsiyorum. Onun için elverişli koşullar yaratmak için bu bitki, her yıl muhteşem çiçek olacaktır.

Süs bitkisi aile Amaryllidaceae - clivia. Bakım evde: ısı kontrolü

Evinizi güzeldir, orada Cleave, doğu veya batı pencerede yerleştirmek için deneyin. Bu burada, olası uyum ve güney pencere ama değilse o güneşten kapsamalıdır. Cleve yavaşlatılabilir kuzey pencere, büyüme ve gelişme üzerindeki pot koymak tavsiye edilmez. Yaz için bitki penumbrada, temiz havaya dışarı alınabilir. Clivia özellikle bağlama tomurcukları sırasında, güzellik rahatsız kez daha gerekli değildir görev değişikliğine tahammül. çiçek için sıcak aylarda normal bir hayat için aralık 20-25 ° C arasında bir sıcaklığı gerektirir Ekim yana bir serin (12 ° C) gerektirir. Tabii ki, bitki taşımak ve dinlenme döneminde daha sıcak sıcaklık, ama bu onun çiçek için kötü olabilir. Clivia bültenleri spike 20 ° C tutulurken, rahat bir atmosfer yaratmak

Clivia. Evde Bakım: sulama ve gübreleme

Bu bitki sağlıklı ve güçlü olmasını sağlamak için, orta olmak ve düzenli savunulan yumuşak su nemlendirmek gerekir. sonraki sulama kadar kap içinde alt-tabaka hafifçe kuru olmalıdır. Önemli bir nokta: do not yarmak sulama yılında uykuda dönem, sadece hafifçe nemlendirilir toprak içinde durum varsa bitki is not duygu iyi ve vernikler, yaprakları. Bu bitki için önemli bir rol nem oynamıyor. Sıcak sezonunda püskürtme karşıyız clivia çiçekleri. Bakım Düzgün besleme olmadan eksik. Genellikle, bu bitki gübresi mükemmel duyarlı. Kural olarak, onlar geç ilkbahardan yaza dönemde her yıl yapmak. Bu alternatif Mineral kompleksi ve bir sıvı organik gübre her 14 günde bir olarak.

Clivia. Evde Bakım: nakli ve çiçek

Genellikle, Cleve - Bakım süs bitkisinin açısından oldukça külfetli. kökleri pot çıkmaya başladığında Onun nakli nadiren yapılır. Yılda - Genellikle her 2 ya da 3 yaşında, genç yetişkin, yapışan takla attı. tercihlerini hatırlamalıyız çiçek için bir toprak seçerken. Bu gevşek toprak iyi bir çimen toprak, turba, kompost ve oluşan zayıf asit büyür (2: 1: 1). Güzel yavaş etkiyen toprağa eklemek için fosfor gübresi. Bitki nakledilen olduğu zamanda, (yaklaşık 5 cm kalınlığında) toprağın eski tabakayı kaldırmak ve yeni öğütülmüş karışımı ile değiştirmek için gereklidir. genellikle Şubat ayında kışın Clivia çiçek açar. Bitki iyi hissederse, o kadar 3-4 haftaya kadar, uzun süre çiçek olacaktır. Bu çok güzel ve neşeli çoğalmaları clivia (fotoğraf) 'dir. bitkileri bakımı, yani yapay tozlaşma, tohumların büyük boyutta ilginç meyve almanızı sağlar. Önce yeşil ve bir yıl sonra turuncu-kırmızı renkli olur. Bu ciddi Cleave tüketebilir bu meyve vermeyi hatırlamaya değer, bu nedenle yumurtalık kesmek en iyisidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.