Gıda ve içecekYemek tarifleri

Samosa tandyrnaya nasıl hazırlanır: tarifler açıklama

Samsa - Bir tek herhangi bir şekle sahip olamaz kek, ama aynı zamanda çok farklı dolgular. Bir tavada veya fırında yapabilirsiniz evde pişirmeye hazırlayın. Ama evde, Doğu'da, en popüler Samsa tandyrnaya kabul edilir. nasıl böyle bir ürün hazırlamak için fark nedir? Bu değer daha ayrıntılı bir şekilde incelemekte bulunmaktadır.

Özbek samsa

Bazı eski Sovyet cumhuriyetlerine için Samsa ulusal yemektir. Geleneksel olarak, genel olarak bir küre ya da sürahi şekline sahip olan özel bir fırın (tandyr) içinde hazırlanır. Pişirme genellikle basit veya puf böreği kullanılan ve dolgu olarak da - et ram.

Ünlü Özbek samsa aşağıdaki bileşenlerden hazırlanmış tandyrnaya:

un 240 gram, koyun 0.45 kilogram, yarım ampul, koyun yağ, su, tuz, bitkisel yağ ve karabiber (dolum ve hamur 100 gram 35 gram) 40 gram.

Samsa tandyrnaya çok basit:

 1. İlk olarak, dolum hazırlamak. Bunu yapmak için, soğan kuzu ince keskin bir bıçakla doğramak gerekir. Sonra tuz, biraz su ve biber ekleyin ve iyice karıştırın.
 2. hamur hazırlamak için unu, tuz ve su alınır. Elde edilen kütle aynı peletler şeklinde parçalara bölünmüş, ve rulo gerekir.
 3. Her bir parçanın ortasında bir küçük dolgu koydu. Bundan sonra üçgen şeklinde kek kenarını sarmak gerekiyor ve nazikçe üst zaschipnut.
 4. Ters yarı ürün tutam su yan ve fırının sıcak iç duvara yapışır.

Hazırlık ürünleri karakteristik kahverengi belirlenir. Pişirmeden sonra, onlar da ek bir gres yaptı.

modern versiyonu

Bu gün, samsa için hamur birçok yönden yapılacak. Her hostes nihayet almak istediği ürünün ne tür bağlıdır. Örneğin, samosa'nın tandyrnaya çok sade bir şekilde kefir üzerine pişirilir. Sonuç olarak, kek çok ihale kabarık ve lezzetli olsun. Bunu yapmak için, aşağıdaki maddeler gerek.

İçi için:

0.4 yağ etler kilogram (daha iyi küçükbaş çekmek için), biber, soğan ve 3 tuzudur.

Hamuru için:

tereyağı (veya margarin) 250 gram un 600 g tuz, 5 gram ve bir cam yoğurt.

yağlama için, bitkisel yağ kullanabilirsiniz.

Çalışma dört aşamada gerçekleştirilen:

 1. Öncelikle hamur yapmak gerekir. Bu amaçla, yağ bıçakla doğranmış ve daha sonra dikkatlice un öğütmek gerekir. Sonra kalan malzemeleri ekleyin ve toplu tamamlayın. kısa bir süre (1 saat) işlenmiş hamur buzdolabı koymak için.
 2. Sadece eziyet ve doldurma için tüm malzemeleri karıştırın gerekiyor. Ve et kıyma, ancak bir bıçakla doğramak daha iyidir.
 3. Daha sonra hafifçe boş kare veya üçgen vermek üzere, kenar zaschipnuv, yaklaşık 10 santimetrelik bir çapa sahip hamur pastası rulo doldurma ile doldurun.
 4. Yarı mamul ürünler tandır iç duvarına özel bir örgü ekleyin ve sonra da su ile serpilir, sopa gerekir.

Uzun saplı fırın veya pota özel kancadan makaleler çıkardıktan sonra.

Bir tabakalı SAMSA

Samsa, bağlı testin türüne taze, aynı zamanda katmanlı değil sadece olabilir. Bu ürünler bile dışarıdan farklıdır. Nasıl gerçek puf samsa tandyrnaya hazırlanıyor olabilir? tarifi, aşağıdaki bileşenlerin kullanımını gerektirir.

Hamuru için:

4 kap tereyağı, 1 yumurta, tuz, 100 gram ve sıcak bir bardak su içinde 5 gram un.

İçi için:

yağ, biber, soğan, tuz, otlar (dereotu veya maydanoz) ve baharatlar kuzu eti.

Bu durumda, pişirme işlemi biraz farklıdır:

 1. un hariç tüm malzemeyi yoğurma dikkatlice olmak karıştırın gerekir. işlem tuzu tamamen çözünme gerçekleşene kadar devam etti. Sonra yavaş yavaş un uygulamaya koyması gerekmektedir.
 2. Bitmiş hamur bir peçete ile kaplı bir rulo rulo ve yarım saat bekletin sonra ince bir tabaka halinde rulo ve parçalara ayrılır.
 3. Bu kez dolum hazırlanmasına harcanan edilebilir. Sadece malzemeyi doğrayın ve bıçakla karıştırmak gerekir için hazırlanmıştır.
 4. Hamur, bir gözleme germek için her biri parçalar halinde kesilir.
 5. Boşluklar, doldurma doldurmak kenar birleştirmek ve fırında yiyecek göndermek için.

Yarı işlenmiş yüzey daha iyi bir net deney tabakaları durdu için yağlamak.

benzersiz cihaz

Bugünün ev kadınlarının birçoğu, özel bir fırın (Tandır) bu samosas pişirme gerektiğini bilmiyorum. Bu bir kızartma kabı veya bazı görünüş mangal olduğunu. Bu yapı, bir sürahi veya bir küre şekline sahiptir. Bu podduvalom altında bir ızgarayı bulunduğu altına bir seramik yarımküre vardır. kömür, odun ya da çubuk kullanılarak bu fırın eritmek. kil veya ateşe dayanıklı tuğla obkladyvayut dış yapının sıcaklığı korumak için.

Şarkı yakıt ve aynı delikten yapılan ürünler. Sonra dikkatlice plak yakma kaldırıldı duvarlarından ısınmayı uzatmıştır. Sonra su serpmek için emin olun ve bundan sonra pişirme işlemine başlayabilirsiniz. çalışma Yakılan kül aynı şekilde kaldırıldıktan sonra. Daha önce tandır geleneği Doğu'da o her evin bahçesinde oldu. Şimdi bunlar fırınlar sadece küçük kasabalarda bulunabilir, ve modern ev hanımı onlara fırın veya mikrodalga şeklinde iyi bir alternatif bulmak. Ama ulusal bir pişirme gerçek tadı sadece geleneksel eski tandyrs pişirildikten sonra olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.