SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nedenler, ana belirtileri, vajinit tedavisi

Vajinanın - Ayrıca vajinit denir Coleitis, iç dişi cinsel organının mukoza zarı iltihabı içerir. Ana hastalık ajanları virüsleri (Herpes, papillom) olabilir mantarlar (Candida), bakteriler (Chlamydia, trichomonad, E. coli).

vajinit nedenleri

Bir kadının vajina onun mikrofloranın bir bölümünü oluşturan çeşitli mikro organizmalar tarafından doldurulur. Bu mikroorganizmaların bazı aşırı üreme hastalığına yol açar. vajinal mikroflora ayrılmaz bir parçası laktik asit bakterileridir. Onların ana işlevi mikropların içinde gelişmesi vücudu korumaktır. Belirli koşullar altında, laktik asit bakterilerinin miktarı, önemli ölçüde sonuçta zararlı mikroorganizmaların tarafça vajinal kolonizasyon olan, azaltılabilir. Bu onların aktivizm enflamasyona neden olduğunu.

vajinit ana sebepleri şunlardır:

  • hormonal yetmezliği;
  • Bazı ilaçların alınması;
  • üreme sisteminin başka hastalıklar (uterin fibroidler, endometriyoz) varlığı;
  • immün fonksiyon azalması;
  • kötü hijyen üreme organları;
  • Doğum sonrası veya cinsel ilişki, kaba elde edilen vajinal hasar.

kadın üreme sisteminin çoğu hastalıklar benzer belirtiler, onların yalnızca kalifiye teknisyen çok doğru tanı var. genital bölgede şiddetli kaşıntı belirmesiyle olabilir vajinit gelişimini dikkate alınmalıdır, spesifik olmayan emisyon ve görünümü vajinadan koku, cinsel ilişki sırasında ağrı neden olur. Evde olabilir hastalığın istenmeyen rahatsız edici semptomların kurtulun, ancak vajinit uzmanının tedaviyi emanet etmek en iyisidir.

Şu anda, vajinit üç farklı temel türleri:

  • Candida ya da genus tüm kadınlar tarafından bilinen pamukçuk neden candida, mantarının vajina çarpma neden olduğu maya;
  • ihlalleri atrofik yumurtalık hormonları geliştirmek;
  • Trichomonas, trichomoniasisin gelişimi ile eşlik etti.

Günümüzde tedavi için birçok ilaç vardır kandida vajinit topikal uygulama ve tabletler için fitiller şeklinde üretilen (ilaçlar Diflucan® "Pimafutsin" "" "Nistatin" "Klotrimazol" "Terzhinan"). Tedavi atrofik vajinit öncelikle ilaç hastalığın lokal etkileri hoş olmayan semptomlar ortadan kaldırılması amaçlanıyor. vajinit bu tip ortaya çıkması menopoz sonucunda kadının cinsel hormon kanda azalması ile ilişkilidir. Trichomonas coleitis esas olarak antimikrobiyal maddeler (ilaçlar "furazolidon" "Trihomonatsid" "Osarsol") işlemden geçirildi.

Hamilelik sırasında vajinit tedavisi

pamukçuk veya alma hamile kadınların sık arkadaşı maya coleitis. nedeniyle bağışıklık sisteminin zayıflaması veya hormonal seviyelerinde değişikliklere bu durumda hastalığın gelişimi. Onların durumda en ilaçların kullanımı son derece istenmeyen olduğu için bebek bekleyen kadınlarda vajinit tedavisi çok zordur. Girişimleri daha kabul edilemez semptomların kurtulmak yapmak. Hamilelikte ardıç tavsiye edilir otlar Vajinal duş kaynatma lokal tedavi kombinasyonu, örneğin "Pimafutsin", "Terzhinan" "nistatin" olarak ağızdan ilaç alarak belirli kremler türleri ve fitiller kullanılması. İlaç "klotrimazol" Trichomonas vajinit durumunda atanır.

vajinit halk ilaçları tedavisi

Birçok kadın, geleneksel tıbbın kullanımı ile, kendi başlarına hastalık hoş olmayan semptomlar kurtulmak için deneyin. Birçok uzman önermiyoruz. Öncelikle, böyle bir tedavi olumlu sonuç veremez. İkincisi, bazı insanların konseyleri kadın sağlığı için basitçe tehlikelidir. Geleneksel tıp yöntemleri kullanarak vajinit tedavisi iyi ana hastalığa ek bir tedavi olarak kullanılmaktadır. nergis, papatya, kırlangıçotu, civanperçemi, ısırgan: En popüler ve halk arasında şifalı hastalığının belirtileri çeşitli otlar decoctions eczanelerde satılmaktadır vardır rahatlatmak için. Douching kaynatma enflamasyon çıkarılması katkı ve yakın bir bölgede kaşıntı ortadan kaldırır. herhangi bir araç kullanmadan önce bunu doktorunuzla danışmanız önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.