Gıda ve içecekYemek tarifleri

Doğru bulamaç: türleri ve hazırlık teknolojisi

Nasıl et suyu pratik olarak herhangi bir hostes bilir pişirmek için. Ama sadece ilk bakışta o yemeğin hazırlanmış basit ve temel gibi görünüyor. Aslında, et suyu farklı türde yanı sıra farklı spesifik kriterlerin olabilir ve lezzetli ve kaliteli yemek çıktı dayalı özel kurallarla demlenir. tarifleri ve pişirme teknolojisini düşünün.

Kemik suyu - jelatin büyük bir miktarda olan özel bir yemek. Sadece dikkatli olmak kırmak ve eziyet gereken kemik ve kıkırdak kullanılarak hazırlanır. Suya en az 3 kez değişen, domuz kemikleri yıkamak için gereklidir. Şimdi 1,5 kemiklerin 1 kg başına litre, yakın bütün kapakları oranında su ile kek karışımı dökün ve suyu kaynatmaya bekleyin. Kapağı çıkarın köpük toplamak için emin olmak için gereklidir. Yangın hafifledi ile bir buçuk saat pişirin tavsiye. Bundan sonra, çorba, farklı baharatlar, tuz, bütün soğan ve havuç atmak. domuz ve sığır güveç yaklaşık 3 saat ve sığır ve koyun eti toplam - yaklaşık beş. Hazır et suyu bazı belirsiz, çok şeffaf değil rengi vardır. Ama tat ve koku açısından - çok lezzetli.

et suyu beyaz pişirmeye yolda Bir sonraki durak. O çorba pişirmek için idealdir. Sıvı ve kemik oranı önceki tarifi ile aynı olabilir, fakat yaklaşık kilogram ağırlığındaki et (brisket veya kürek kemiği) parçalarını eklemek için emin olmalıdır. iki saat boyunca pişirme, ardından havucu, soğan, ekleme kereviz, bir saat daha lavrushku, kaynamaya. Tuz ve karabiber ve et suyu. Taze dereotu koyabilirsiniz.

şeffaf suyu hazırlamak için sadece bir ilk sınıf eti seçmek için tavsiye edilir. 1 kg, soğuk 3 litre su gerekir. Tencere kapak, Çıban sıvı getirmek ve köpük kaldırmak başlar. o et suyu böyle bir ağız sulandıran bir aromaya sahip olduğunu onun sayesinde çünkü özel önem, o yüzeyden aşırı şişman kaldırmaz özen gösterilmektedir. doğranmış soğan ve rendelenmiş havuç, tuz çanak ait perezharku eklemek için hazır olana kadar yarım saat için. soğuduktan sonra sıvı önerilir süzün. Toplam pişirme süresi - 2.5 saattir.

Güçlü ama şeffaf gereken zamanlar vardır et yemeği. Bu durumda, bir parlatıcı veya erteleme kullanın. Et derece III (300 g) bir blenderde karıştırılması kaydırma taze yumurta beyazı ve cam suyu ile karıştırılır. Onu sunmak için yarım saat üzerinde bir doldurma bırakın. Elde edilen kütle tamamen dibine çöktü bu gibi bir duruma kaynatın, kap içine dökülür. Şimdi dikkatle boşaltmak ve kruton ile şeffaflık ve çok iştah açıcı tabak hizmet vermektedir. İşte et suyu pişirmek ve şeffaf hale getirmek için nasıl.

Et soslar pişirmek için kahverengi suyu pişirmek için tavsiye edilir. Bu amaçla, kuyrukları yarım kilo, çok ince kesilmiş et parçaları ile birlikte tavada her şeyi koymak ve tüm kahverengimsi haline böylece, bu durumu pişirmeye fırına koyun. Sonra, onlara ince kıyılmış havucu, soğan, eklemek maydanoz kökü ve kerevizi. hazırlanmış olan kemik suyu içine kızaran konacak ve yaklaşık beş saat boyunca kaynatıldı. beğeninize baharatlarla sezonun sonunda.

biraz farklı hazırlanıyor ev yapımı Tavuk suyu. Kuş büyük parçalar halinde kesilmiş ve soğuk su ekleyin. Bundan başka, sürekli köpük çıkarma, yaklaşık kırk dakika kaynatmak ve çeşitli kökler ve baharat tuz koymak; aşçı ve bir buçuk saat. Bu bir tavsiye tavuk suyu filtresi.

Sen çorbalar, soslar ve et suyu içeren besinler yapmaya başlayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.