OtomobilMotosiklet

"Riga-11" (motosiklet) spesifikasyonları ve özellikleri

Işık mopedler üretiminde uzmanlaşmış Riga motornyj, - Sovyet zamanında Ünlü "Sarkana Zvaigzne". O zaman onlar kendi kategorilerinde en iyi temsilcilerinden biri idi. On birinci model, yedinci seride ile değiştirildi. Tek değişiklik daha kolay yokuş aşağı binmek için yapım sırt çerçevenin üstünde yakıt tankı kaldırılması oldu. 1.2 beygir gücü, kırk beş buçuk santimetre küp kapasiteye sahip bir kapasitesi olan bir iki zamanlı motor teknoloji ile donatılmış güç birimi olarak. geliştirilen motor hava soğutma aparatı saatte elli kilometreye hızlandırmak zaman.

"Riga-11": teknik özellikler

Ana parametreler motosiklet kabul şunlardır:

 • ağırlığı 100 kg mümkün olan en yüksek yükte 45 kg;
 • uzunluk / genişlik / yükseklik - 1.97 / 0.75 / 1.15 m;
 • dingil - 1200 mm;
 • tasarım hızı limit değeri - saatte kırk kilometre;
 • Ön süspansiyon - Teleskopik çatal yay amortisör;
 • bir yedek parça - benzer katı tipi;
 • Fren tertibatı - Her tekerleğe bireysel tahrikli tambur tipi;
 • Bir çerçevenin görünüşüdür - Omurga konstrüksiyon.

"Riga-11" - 19 inç 2.25 lastik boyutu ile verilen bir motosiklet.

elektrik santralı

Aracın motor gelince, o aşağıdaki noktalara dikkat etmek mümkündür:

 • İki zamanlı benzinli motor işareti D-6;
 • çalışma hacmi - Sorcerer beş santimetre küp;
 • Soğutma - hazne (krank ünitesi) hava tahlıye edilmesi;
 • Silindir boyutu 38 milimetredir;
 • Sıkıştırma oranı - Piston 4.4 santimetre Skoru gezinme 6;
 • Maksimum etkinlik motor dört 1.2 beygir gücü ve dakikada dönüş yarım binlerce üretir.

Sovyet moped tek aşamalı vites kutusu ile donatılmış, çift sürtünme kavrama 29 Nm tork ulaşır. güç ünitesi Koşu pedallar çevirerek gerçekleştirilir. Düğüm magnetnuyu ateşleme sistemini temsil eder. kısma için bir saptırma plakaları ile susturucu tarafından üretilen egzoz emisyonları. 4.2 aktarma zincirinin değerine denk transfer hızı 4,1 (- K-34 kullanılan karbüratörün) olduğunda.

Özellikler

"Riga-11" - Önceki benzer modellere kıyasla bazı gelişmeler olmuştu bir motosiklet. Spinal çerçeve ön çatal tutucular, motor ve diğer bileşenlere kaynak yapılmış bir merkezi boru oluşur. Daha sert ve sağlam hale gelmiştir. Görüntülenen Sovyet mobilet spinal çerçeve türü ile donatılmış ilk modifikasyon, oldu.

Aracın çelik jant tasarımı en zayıf halkası. Bununla birlikte, yedinci varyasyon ile karşılaştırıldığında, bu daha büyük bir enine kesite alınan ve çukurların ile engebeli yollarda sürüş hızlı bir şekilde deforme olmaz. Tekerleklerin çok tasarım değişmeden kalmıştır.

Yüksek tekerlek sürücü civatalarla kıskaç eleman çifti tarafından ekli rahat bir uyum sağlar. Bu çözüm hızlı ve güvenilir bir şekilde konumunu değiştirmek için izin verir. düştü eğer pelet forma takılan kulaklar üzerine Kavrama ve ön fren kolları, yaralanmalara karşı korur.

diğer düğümün aparat

Geliştirilmiş koltuk cihazı. Dava daha güçlü, hem de yastık kalınlık artışı olmuştur. Bu karar sürücü daha rahat sığması ve araçları depolamak için kullanılabilir alanı artırmak için izin verdi. Yay oturma tüm montaj güvenilirliğini sağlayan, yeni elemanlar ile sabitlenir.

Yakıt deposu motosikletinarkasında arkada gövde ile birleştirilmiştir, 15-20 kilogram karşı dayanabilen etkileyici bir platform oluşturur. Yakıt tankı dört litredir. Bu stok yaklaşık iki yüz kilometre için yeterlidir.

Motosikletli, kent sakinlerine ve kırsal alanlar arasında popüler hale gelmiştir - ilerleme "Riga-11" sağlam bir stok sayesinde. motor aynı kalır, ama zincir yeni, daha dayanıklı ve uzun ömürlü sürümünde yapılır. Geniş lastikler, motor yedi milimetre karesinin besleme noktasından sağa kaymıştır nedeniyle. Bu, aynı düzlemde ön ve arka dişliye yerleştirmek için izin verdi.

Motosiklet yedek parçaları "Riga-11"

kabul tekniği için gider şimdi bulmak oldukça zordur. Bu orijinal parçalar için de geçerlidir. Onlar basit ve iddiasız gibi analog varyasyonlar aslında yukarı veya sipariş almak.

Seri üretim motosiklet sırasında yedek elemanlar yeterli miktarlarda edildi. Birçok kullanıcı geliştirmek veya bunları düzeltmek amacıyla motor ve diğer bileşenler parmaklı kendi. Bu iki tekerlekli makinelerin yapısı hakkında çok az bilgiye sahip bir kişinin rahatlıkla yapabilecek kapasitededir.

tüketici yorumlar

kabul tekniğin sahipleri "Riga-11" unutmayın - çocukluk hayalini tecessüm etti bir motosiklet. Onun basitlik ve düşük fiyat, modernizasyon ile birlikte ülke genelinde kasaba ve köylerde ulaşım popülaritesi belirleyici faktörlerdir.

arabanın avantajları arasında aşağıdaki belirtilen:

 • daha istikrarlı geniş tekerlekler;
 • akıcı eyer;
 • güçlü ve pratik bir çerçeve moped.

Artık kullanıcılar bizzat tüm dişli geçmesi ve bununla gurur olabilir kez daha nostaljik bulunmaktadır. Modern araç bir sergi veya hatırlanması müze merak olarak çoğunlukla kullanılır.

En yakın rakipleri

Moped o zaman "Riga-11" sınıfındaki rakiplerinin çok değildi. Popüler 7, 12 ve on modifikasyon kaynaktan 16, bu düzenleme, gaz tankı, çelik çerçevesi, geniş tekerlekler ve motorun bazı modifikasyonlarla farklı sembolü altında aynı üreticinin birimdi. mopedler geri kalanı neredeyse aynıydı.

Rekabetçi tekniği üreten diğer Sovyet üreticilerin bakıldığında, "Karpaty" ve "Verkhovyna" not etmek mümkündür. Bu mopedler için birçok parça, işletmek korumak ve tamir etmek kolay değiştirilebilir olduğunu vurgulamakta yarar var.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, belirtilmelidir ki "Riga-11" - Bir motosiklet, kentsel hem de kırsal alanlarda sadece bir başarıydı. Bu sayede saatte yaklaşık kırk kilometrelik bir hız ile kötü yollarda kargo yirmi kilograma kadar taşıma yapan geniş tekerlekler ve iyi bir önyükleme kapasitesine kaynaklanmaktadır.

Araç, spinal çerçeve tipi ile teçhiz edilmiştir, ilk iki tekerlekli hafif bir cihaz, oldu. Buna ek olarak, koltuk değiştirildi ve kolları böylece emniyet ve konfor uyum artan debriyaj ve fren.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.