OtomobilMotosiklet

"IZH Planeta-5": teknik özellikler. Yeni "IZH Planeta-5"

Birkaç motosikletler iyi güvenilirlik için bilinir. yolu kırık boyunca, bir düşük hızda bozulacaktır. Böyle yerli motoproma kaderidir. güvenilirlik itibaren problemler kaçmadı. Bu sık dökümleri alıcılar arasında güvensizlik neden olduğunu. Ama bir motosiklet cesurca hayır bu klişe tutmak için gönüllü oldu. Bu gizemli iki tekerlekli canavar sadece kaliteli aldı. Güvenilirlik, performans ve güzel görünüm - tüm bu isme benzerlik göstermektedir "Gezegen IL-5".

Özellikler uzun mesafelerde izhmashevskomu motostroyeniya ürünü yaygınlaşmasını sağlamışlardır. Bu nedenle, hemen hemen her şehirde herhangi eşsiz drone "Gezegen" duyabiliyorum. Günümüze, hangi bir efsane haline gelmiştir. Bu sözler üzerine motosiklete adanmıştır.

ilk deneme

"Planeta-5" (bir numaralı dizin tarafından anlaşılabilir) serisinin ilk model değildir. Bu beşinci nesil 1987 yılında üretmeye başladığı olduğunu. Sonra pazar güvenilir bir ürün yoktu. Bu nedenle bitki geliştiriciler, "Izhmash" iş indi. rafine ve bisikletin özelliklerini iyileştirmek amacıyla, tasarımcılar bazı yenilikler ortaya koymuştur. Örneğin, ateşleme önce yeni, henüz görülmemiş koydu. "IZH Planeta-5" yeni bir ışık altında onunla oynamaya başladı. Besz (temassız elektronik ateşleme sistemi) herhangi bir sorun olmadan bir şekilde sürmekte almak için yardımcı oldu. Buna ek olarak, sürüş güven ekledi. Yenilikler işini yapmış. motosiklet popülerlik tüm kayıtları yendi. Ama bu düşüşün "efsane" kurtarmadı. Nedeniyle fabrika bisikletle küresel gelişmeler ahlaki ve teknik olarak modası geçmiş olmaması. "Planeta-5" bir dizi çıkaran son tarih 2008 idi.

bisiklet üzerinde

"IZH Planeta-5", yavaş yavaş, o zamanın rakiplerine göre daha iyi ama mutlaka genel bir pazara taşındı teknik karakteristikleri de. Yol bisikleti orta sınıf "eş" iyi tahrik ve güzel bir görünüm farklıydı. Tasarımdan, "Gezegen-4" sürücü koltuğunun dışında neredeyse hiçbir şey kalmadı, ve bu başka, daha rahat biçimiydi. Yeni yakıt deposu genel resmin içine sığar. nedeniyle mükemmel sürüş performansı ve güzel tasarımı "IZH Planeta-5", genel olarak ulusal motosiklet hattını kazanmıştır. Ve bu yüksek mertebe.

modifikasyonlar

"Gezegen-5" konulu salımının ilk yıllarında büyük bir talep oldu. Bu nedenle, fabrika işçileri denemeye karar verdik. Bisiklet herhangi bir alanı geçmesi çevik adımlarla verir iyi güç ünitesi, sahip olduğu bir sır değil. Çünkü bu güzel özelliğin tasarımcıları iki tekerlekli motosiklet arabası eklemek karar verdi. Ayrıca arka Römork Orada değiştirildi. Ama neyse ki, bu düzeni çalışmadı. "IZH Planeta-5" Geçmişte orijinal, iki tekerlekli sürümünde her şeyi ve Puset ve römork aşık.

modernize girişiminde

Biz bitki ürününüz umurumda olmadığını söyleyemeyiz. Hayır. Girişimler yapılmıştır imal geliştirmek. Yükleme ve elektrik jeneratörü çıkarın. Onun iyileştirme sonra daimi mıknatıslar üzerinde çalışmaya başladı. Bu giriş, hizmet ömrü segmentini geliştirdi güvenilirliği vermiştir. bir kez kablolama revize edilmiş değil. "IZH Planeta-5" Uzun ameliyattan sonra artık kıvılcım olduğunu. Yukarıdaki temassız elektronik ateşleme sistemini hafife almayın. Hala değişmedi "IZH Planeta-5". Teknik özellikler geliştirilmiş, cihazın ömrü artmıştır. Ama bunlar bile birkaç değişiklik uygun seviyede motosikletin popülerlik tutamadı.

"IZH Planeta-5": teknik özellikler

Zaten önce belirtildiği gibi, "Gezegen-5" iyi özelliklere sahiptir. Boyutlar etkileyici motosiklet. bisikletin uzunluğu iki metre yirmi santimetre ulaşır. genişlik - en fazla seksen santimetre. Yüksek bir - metre yirmi santimetre. büyük boyutlarına rağmen taşıtın kuru ağırlık ortalama oranları aşmaz. Motosiklet orta sınıf "Planeta-5" biraz daha fazla yüz daha altmış kilogram (165 tam olarak) ağırlığındadır. gövde üzerinde maksimum yük yüz yetmiş kilogramı geçmemelidir. Bu şekilde, Bagajda taşınmasına izin yirmi kilogram girebilirsiniz.

Motor "Gezegen IL-5" Bu modelin vurgulamak olduğunu. Ve bu bir sorun, o tek silindirli değil, ama iyi çalışıyor. İki silindirli muadilleri solup yerlerde, "IL-P5" yavaş da olsa, ( "Planet" motor sözde), ancak demir atı onun arkasında sürükleyerek. tek silindirli toplam hacmi 3346 santimetreküp dikkate alınır. Maksimum kapasite sıkmak Ancak on yedi beygir gücü aşmıyor. Bu "Planet IL-5" yüz sefil ve yirmi kilometre bir saat içinde hızlara ulaşmak için olanak sağlar. Düşük hız - bu belki de motosikletin tek önemli dezavantaj. İki zamanlı motor tipi. Ama her iki zamanlı motorlar için yağ eklemek yakıt deposunu doldurduktan sonra olacak sonuçlar çıkarmak olmamalıdır. Tam aksine. "IZH Planeta-5" dozlama zorunlu bir ayırma sistemi ile donatılmıştır. Bu yağ, ayrı bir fıçı doldurmak gerekir ve onunla yapmak zorunda tek şey anlamına gelir - Gerektiğinde bu eklenir.

onsekiz litrelik yakıt kapasitesi. altmış km / h hızda yüz kilometre başına yakıt tüketimi beş litre işareti daha fazla değildir. Bu çok var maliyetli teknoloji çağında uygulanabileceği şekilde eğer. kablolama açıkça elektronik belirledi. "IZH Planeta-5" (modifikasyon) sonra kısa devrelere karşı zarar vermez.

alım

Pazarda neredeyse yeni motosikletler vardır. "IZH Planeta-5" 2008 yılına kadar üretilen, bu nedenle hatta sıfır kilometre ile numune korundu. başarısızlık gerekli değilken pahalı onarım güvenmek. Motosiklet yedek parçaları ikinci el ekipman herhangi piyasada bulunabilir. bisikletin fiyatı çok ısırık değildir. Yeni "Gezegen" den fazla yirmi bin mal olmaz. Kullanılmış, ancak kırık motosiklet on bin kadar maliyet. İyi bir ürün için Kötü bir fiyat.

"IZH Planeta-5" efsanevi motosiklet oldu. O performansı, güvenilirliği ve yenilikçi kırılmamış görünümleri için bu unvanı kazandı. Bu ekipmanın yol artık daha az görünür birimleri edelim. Ama adı "IZ Planeta-5" tarihinin sonsuza kadar kalacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.