Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

VP Astafjevs, "Vasyutkin Gölü": çalışmaların sayfalar

V. P. Astafev - Rus Sovyet edebiyatının en ilginç temsilcilerinden biri. Bu zamanımızın vicdan ve ahlak ölçüsü denilen boşuna değil. İnsan ve doğa, insan ve savaş, köy yaşamı, ruh ve vicdan, kültür ve insanlığın ekoloji - o konuların daire, eserlerinde yazar tarafından gündeme alındı konular. O, farklı hakiki başka sinmiş insanlar için kalp ve niyet samimiyet saflık için dünya için endişe, ve birine sorumluluk duygusu yazmıştır Tüm bu, yerli kara, üvey babası kenarında küçük vatan ile bağlantıyı hissetmek, biz atalarının çağrısını hissetti. Her birimiz açıkça burada anlaşılmaktadır için, bu hayatta, biz insanlığın sonsuz zincirin halkaları olarak yabancılar, geçici işçi, değildir. Ve biz bir gezegende yaşıyoruz ve aynı annenin çocukları - Doğa.

yaratılış Tarihçesi

Değil tesadüfen hikaye Astafjevs "Vasyutkin göl." Denilen Sonuçta, herkes o küçük bir çocuk olan böyle yüksek onur verildi, özellikle bir kahraman. Ama Vasyutka hak! Ürün bir belirgin otobiyografik vardır. Daha sonra öğrenci Astafjevs oldu ona macera hakkında anlattı ettiği küçük bir okul kompozisyon, büyüdü. Bir çocuk olarak yedi yıl sonra, sık sık çiftlik için balık için babasıyla gitti. Ve gerçekten büyük bir anlaşma onun karakteri, hile ve dedesi alışkanlıkları, babası hakkında, orman hakkında da bilinir. Ve bu durum Astafjevs unutulmadı. Öğrencinin işten "Vasyutkin Göl" aklın varlığını sürdürmesi gerektiğini, nasıl en beklenmedik durumlarda ilgili çok ilginç bir hikaye haline gelmiştir.

Neden çocuk kaçmayı başaran, ama yine de ormanın inanılmaz köşe açmak için? onun üst düzey öğrettiği dersler unutmadı Çünkü okumak, korku ve depresyon içine düşmedi "Tayganın gizli bir kitabı." Astafjevs "Vasyutkin Gölü" bu yüzden ve halkına evlerinin bozulmamış güzelliği, iyilik ve bilgelik doğa, sıkı adalet insanlara anlatmak için yazdım.

işin ana fikri

yazar göl bahsetmek istiyoruz bu yüzden ruhun okuyucularına, deneyimli bir kişi sunan hatırlama ve onun zaten çocukluk yetişkin gözlerine bakarak, titredi biz açık ve canlı can ormanda onu ve harika açıklığa hayal böylece. Bir sanatçı olarak, doğru, parlak vuruş bir resim oluşturur ve Astafjevs Vasyutkin Göl ustalıkla seçilmiş kelimeler açıklanır. De kendileri, çevrelerindeki "dünya güzeldir" diye okuyucularına şunu açıklığa kavuşturalım ve: Onun yazma görevi o şöyle gördü "bu dünya içinde." Hepimiz çocukluktan yetişkinliğe girer. Ve Victor Petrovich söyledi: evet, bu bizim kader burada böyle "göller" idi - rehberlik yıldız bize, net anlamak için basit ama sonsuz önemli gündelik gerçeği kendimizi anlamalarına yardımcı olmak. Bu hikayenin kavramsal anlamı budur.

Hikayedeki Doğa ve insan

eserinde iki ana karakter Astafjevs getirdi. "Vasyutkin Göl", biz düşünen hangi içeriği - bu doğa hakkında bir hikaye. Ve doğa - herhangi bir arka plan veya teatral sahne. Bu, kanunlarla yaşayan özel bir dünya. Ve bu doğrudur inceler insanların doğasını yetenekli kişilerin bulunmasına yardımcı olacak. Doğa, Vasyutku test edilecek yapar sertleşmiş olan bir sonucu olarak, daha fazla insan oldu. Yani doğa daha iyi oğlanın annenin sevgisini değerlendirmek ve bakım mümkün kılar, aile, sevdiklerimi. O, korkutuyor karıştırır, tehdit değil, aynı zamanda peçe asansörler önerir. Önemli olan - fark anlamak için, görmeye ve bu gözler ve kulaklar değil, aynı zamanda kalbe sadece uyanık ve duyarlı olmalıdır. Yani Viktor Petrovich Astafev diyor.

"Vasyutkin Göl" - felsefi masalı, insan ve doğa arasındaki karmaşık, çok yönlü bir ilişki, hem de kendi içimizde sonsuz boşluk ortaya koymaktadır modern mesel. Astafieva, çünkü onun eserleri sayesinde, Puşkin gibi, "bizzat kendini eğitmek için mükemmel bir yol olabilir." Oku

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.