FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Ceket ve Guatemala bayrağı. semboller ve açıklama Anlamı

Guatemala küçük bir ülke, eski kolonisi İspanya. arması ve Guatemala bayrağı bağımsızlıktan sonra ortaya çıktı. Onlar ana tarihi ve kültürel özelliklerini yansıtan ve dünya arenasında devleti temsil eden resmi sembolleri olarak kabul edilir.

Guatemala: Nerede ülke?

Guatemala Cumhuriyeti Kuzey Amerika kıtasında içinde yer ve Orta Amerika aittir. kuzeydoğusundaki yılında güney doğusundaki, Belize çevrilidir - Ülkenin kuzey-batısında olan, El Salvador Meksika ve doğudan - Honduras. Pasifik Okyanusu ile yıkanır güney Guatemala, doğuya da Karayip Denizi ile çevrilidir.

Ülkenin ilk sakinleri daha sonra diğer kabileler tarafından değiştirildi, Maya Kızılderilileri idi. XIX yüzyıl Guatemala topraklarına XVI yana İspanyollar tarafından kolonize edilmiştir. 1821 yılında ülke Meksika İmparatorluğu'nun bir parçası haline geldi. cumhuriyetin Tam bağımsızlık ancak 1823 yılında aldı.

Guatemala artık bağımsız bir devlettir. Nüfusun (14400000) açısından, önümüzdeki Orta Amerika bölgenin geri kalanına taşımaktadır. Çalışan nüfusun çoğu işgücünün sadece% 15 için sanayi hesaplarında, tarım ve hizmet sektöründe istihdam edilmektedir.

Guatemala, şeker kamışı, kahve, fasulye, mısır ve muz ise; Bunlar giyim, şeker ve özü yağı üretir. Cumhuriyeti eşsiz bir doğa övünebilir. Büyük bölümü bir sürü ağaç büyür ormanlar, kaplıdır. ülke kıyılarında göller, dağlar ve kumsalların bir yeri vardır.

Silah Guatemala Coat

Cumhuriyetin silah Modern ceket 1871 yılında geliştirilmiştir. Onun yazar yaklaşık yirmi yıldır ülkede yaşayan İsviçreli Jean-Baptiste Frener oldu. Amblem, İsviçre icat ve 1968 yılında Cumhuriyetin resmi amblem olarak kabul etmiştir. O zamana kadar, ülkenin sembolizmi defalarca değişti.

Mevcut kompozisyon amblem görüntü kaydırma kağıt oluştuğu kuş yeşil-kırmızı renk oturur. İspanya'dan bağımsızlık tarihini bildiren kaydırma yazıt DE de Septiembre 1821 LIBERTAD 15. Üzerinde oturan Quetzal kuşu, özgürlük sembolüdür ve Guatemala yerli halkların kutsal kabul edilir.

kaydırma için savunma ve koruma için ülkenin hazır belirten süngülerle birbirlerine tüfek geçti tasvir ederken. şeref ve haysiyet sembolleri - Onların altında iki çapraz kılıç da bulunmaktadır. bağımsızlık mücadelesinde zafer simgeleyen zeytin dallarının Çerçeveli kompozisyon çelenk.

Guatemala bayrağı

Cumhuriyetin şimdiki resmi bayrak 1885 yılında onaylanmıştır. uzunluğa genişliğine oranı 5: 8'dir. Guatemala sivil bir bayrak değerinin üç dikey şeritleri oluşmaktadır. İki uç bantları mavi renkli ve ortalama bant - beyaz.

bayrağın mavi renk ülkede adalet ve yasallığını sembolize eder. Beyaz aklın saflığı, niyetleri ve umutlarının dürüstlük demektir. renk seçimi tesadüfi değildir ve 1825 den 1838 kadar faaliyet gösteren, Orta Amerika bayrağının Birleşmiş İller sembolizm alınır.

Devlet ve askeri Guatemala bayrağı merkezi beyaz bandında, bez ortasında Cumhuriyeti amblemi görüntü takviye.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.