OtomobilMotosiklet

Kutu montaj "IZH Planeta 5": detaylı talimatlar ve tavsiyeler şeması

kutu "İz-5 Gezegen" montajının genellikle kendi tamir veya değişim gerçekleştirilir. Bu düğüm son derece güvenilir değildir. Bu tamamladıktan elemanları, kötü montaj, rulman, konut ve diğer mekanizmaların imalat kötü doğruluk kriterlerini kalitesiz kaynaklanmaktadır. Sen artıları bulabilirsiniz. İlk olarak, ucuz bir üretim. İkinci olarak, elle onarılması gerekir. Bir kısım ve nasıl kutu "IZH Planeta 5" montaj yapmak ve yararlı ipuçları öğrenmek ne düşünün.

En sık karşılaşılan sorunlar

kabul Çoğu zaman motosiklet veya kötü anahtarı ikinci vitese kaybetti. Bu dikkatsiz kuruluş oranlarına bağlı olabilir. ikinci dişli pinyon hızı tekme ile tutturulduğu zaman Örneğin, neytralke olmadan ilk transfer büyük rotasyonlar, bir dizi yoğun aşınma takımının vesile olur. Bu nedenle, şiddetle "spin" İlk hızı tavsiye edilmez. İkinci pozisyonda ile aynı sorunlar devam ederse, bunları çözmek için çeşitli seçenekler vardır.

Bazı durumlarda, en kolay yolu komple sökme ve kutu "IZH Planeta 5" tekrar birleştirilmesi olmadan yardımcı olur. Sağ tarafta motosikleti koymak ve sonra tekme-marş kaldırmak ve şaft ile bacak kayması gerekir. Sonraki karter kapağı ve diskler ile debriyaj sepet sökülmüş.

vites kutusunun formüle edilmesinde bozulma diş etkileşimi gerçekleşir. Buna karşılık, bu kayma, ve ikinci iletim reddini pislik yol açar. Diğer nedeni birincil mil yatağı aşınma olabilir. o sola biraz bırakır titreşim olduğundan, yerine ona ışık darbeler kaldırmak için tokmak kullanmalıdır. çap pulları eşleşen yüklenmesini sağlayacak konumda elemanı sabitleyin. Daha sonra, yatak tutma ve diğer ayrılan parçaların ters sırayla monte edilir.

diğer arızalar

Demontaj / montaj "IZH Planeta 5" kutu dördüncü hız kaybı durumunda gerekli olabileceğini olur. Bu genellikle ikincil mil yatakları zarar kaynaklanmaktadır. Bu tür bir sorun önyargı düğümü veya bir yatak arızası nedeniyle eksenel boşluk mevcudiyetinde meydana gelir. Sorunun ikinci iletim onarım benzer düzeltmeyi deneyebilirsiniz. çalışmazsa, bu birimin tam sökülmesini gerektirir.

düşük rejime yüksek aralığı olan bir vites değiştirmeyi sıkışma olduğunda - yay mekanizması sistemi anahtarlama çöktü. Bu değiştirilmelidir. montaj 'IZH-Planeta 5 "dolgularının yanlış kurulum nedeniyle iletim sonrasında gerilen şantiye. Bunu önlemek için, süreçte etiketlemek ve bu elemanların eski konumunu yakalamak için gereklidir.

Kutunun Demontaj ve montaj "IZH Planeta 5"

Öncelikle, debriyaj, başlangıç cihaz ve motor şanzıman tam sökülmesi yürütmek yağ boşaltılarak gerekir. Bu manipülasyonlar yapılmaktadır sonra, CP kaldırılmasına ilerleyebilir. motorun sağ tarafında alanında, sekiz montaj vidaları sökün. Çıkarılabilir footrests sağ tarafta sürücünün ayak freni kolu gövde kapağı. Debriyaj kablosu çıkarıldığında ve top birincil milinin pistonu gider. Daha sonra, devre kesilir. Açıklama, aşağıda betimlenen: kavrama diskleri (1,3), alt diskin (2), bir iç silindir (4), somun (5, 6).

Hazırlanan bez veya kağıt üzerinde karter kapağı koydu. , Olabilir çekin zincir dişlisi ele alıp kendinize doğru çekin. öğe destek yıkayıcı solucan miline dikkat edilemiyorsa, çarpık haline gelebilmektedirler. konut ve kapak arasında açıklık cımbız veya bir bıçak, sonra doğru öğe kalmalıdırlar. sökerken konut buhar pullarını bırakabilirsiniz. ikinci eleman biraz daha kalın olduğu ve izleyici şaft üzerine monte edilir. Onlar imzalamak ve yedek parça kalanını kaldırmalısınız.

ana sahne

Şema montaj "İz-5 Gezegen" kutusuna belirtildiği gibi, bu çıkış mili ve sektör kalabilir, çünkü çatı taşınan iç düğümü parçalarına ayırmak için adımlar. Gerekirse, somunu sökün, onların yaprakları pak stoper düzeltmek çamaşır makinesi ve yıldızı kaldırmak ihtiyacını da ortadan kaldıracaktır. Çok dikkatli bir şekilde kayma akmasını önlemek için pinyon mili çekerek, kapak temiz ve düz bir yüzeye pinyon yukarı taşınır.

Yatak düzeneğinin bu kısmı, kilitleme halkası olduğu not edilmelidir. Eğer düşebilir rulman silindirleri ile milini çıkarmak, bu nedenle, bu yüzden dikkatli olun. söz konusu eleman iyi bir kaynak geliştirdi ise ikincil şaft bilyeleri kalacaktır alıcı delikten dışarı atlayabilir dış halkayı söküm riski vardır. Ayrıca bezini kapalı basarak yapmak gereklidir. Bu montaj halkası için delik kapak üzerinden alır ve daha sonra, dış halkası taşıyan çıkarıldı.

son aşama

Bundan başka ana şaft dişlisi, ikinci ve üçüncü hız ve daha sonra sökülmüş giriş mili geri. Bunu yapmak için dikkatli bir stoper ve hafif bir çekiç kullanarak vurmak gerekir. Üst ve alt fiş kaldırıldı.

Sonraki ara mili takımını gider. bir tornavida ya da başka uygun bir araç kullanılarak, dikkatli bir şekilde, solucan (izleyici) makara çekme nötr kilit göstergesi bükmek için gereklidir. şim onun uzak taraf bulunduğu günü, kartere uyması hangi. Onlar toplamak ve sökülen parçaların geri kalanını saklamak gerekir. Sonraki dönüş takipçisi mili. taşınır çatal kılavuzları kavisli yarıklar, kenarını edin. Onlar cips ve ezik olmamalıdır. de kaldırılır değiştirme mekanizması, bir çift tespit vidalarını. Şimdi sıra şanzıman 'de gençlik-Planeta 5" konulu yürütülmektedir kullanışsız parça ve düzeneğini değiştirmek mümkündür. Aşağıdaki şekil gösterir: kilitleme kapağı (1) cıvata (2), krank mili dişlisi (3), çift-telli zincir (4), kavrama Tambur (5), giriş mili (6).

tamirat

Ünite gutted sonra, değiştirilen parça belirlemek için başlayabilir. Bir kural olarak, dolgularının bir dizi, contalar ve sızdırmazlık seti satın almak zorunda. artık ciddi hasar olmaması durumunda bu böyledir. solucan milinin ayar yapmak için gerekli değiştirilebilir elemanlar ile belirlenir ve sonra son montajdan sonra - boşluk asıl ekseni ve bir ara orta şaft.

uzak çıkıntı makarası giyilen şimler, onlar özel bir bileşik ile kaplanmalıdır. bir yakın uç monte yedekleme pulları anda, şaft yerine konur. Sensör onun projeksiyon derin oluğa uyacak neutrals böylece olması gerektiği çevirin. Sonra, bir cetvel kullanarak düzlem çamaşır makinesi ve sonda arasındaki karter açıklık üzerinde ölçülen (kapaksız KP kadar). Bu 0,2 mm'den fazla olmamalıdır. göstergesi olarak, içine veya düzenleyicileri temizlenir. Doğru fatura boşluğu imkansızlığı anda daha az yapmak daha iyidir.

Bir motosiklet üzerinde kutu montaj "IZH Planeta 5"

İlk giriş milini, daha sonra ilk dişli yiv tabanına yüklemelisiniz uygun montaj için. Daha sonra geri dönüş yayı, bir bant, vites mili ile birlikte monte edilir geçici olarak yay mekanizmasını koymak ve koltukta ünitesini edilir. Bundan sonra, ayar plakaları sonsuz mili koydu. Kurulum kolaylığı için, "litolojik" hareketli mekanizmaları yağlayın.

birimi monte edilirken, bakım sensörü nötr oranı hasar görmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. şaft yerine sabitlenir Yani, olması biraz bu göstergeyi bükmek için tornavida kullanın. montajinda tepki ortadan kaldırır küçük pul hatırlıyorum. Benzer bir parçası takipçisi mili yüklenir. Daha sonra vites bölmesini monte edilebilir.

önemli

Bu işlemleri gerçekleştirerek, sektörde ortasında işareti izleyin. Bu şaft üzerindeki benzeri işaretin denk olmalıdır. Son aşamada karter kapağı ayarlanır. Doğru yapıldığı zaman herhangi bir sorun olmadan onun yerinde oturup çalışır.

Tüm çubuklar ve şaftlar yerli iniş yuvaları denk olduğunu görmek gerekir. Onlar squeaks ve sıkışma olmadan serbestçe dönmelidir. Yumuşak bir metal karter olarak ortalama kuvvet kapatma vida sıkma kolayca mesajları şerit olabilir. Tüm bağlantı elemanları çözgü önlemek için eşit sıkılır.

tamamlama

Montaj "IZH Planeta 5" kutu yukarıda detaylı olarak gösterilmiştir. sıkıştırdıktan sonra kelepçeler doğru dönüş için tahrik dişliye iki kez kontrol etmek gerekir. Bir yay debriyaj tamburu kol seti mandallı ve kendisi, hem de kutu içinde bir lider yıldızı ile bir zincir sürücüye bağlı olarak dişli yağı ile doldurulur sonunda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.