ÇirkinlikAğaçlandırma

Nasıl bir taştan bir avokado büyümeye: her şeyi bilmek gerekir

Avokado - aile defne çok güzel tropikal ağaç. İçinde büyük bir taş olan ki bunların işareti lezzetli bir meyve, getiriyor. Elbette, birçok kişi evde avokado istiyorum. Gerçi bir şey var, o büyümeye deneyebilirsiniz: oda koşullarında meyveler vermeyecektir avokado. Ama ağaç ve meyve vermez bile, en herhangi bir odaya sahip bir yeşillik isyan ve garnitür ile sizi memnun etmek mümkün olacak. iki şekilde evde avokado büyütün: kesme veya tohum vasıtasıyla. Biz büyümeye nasıl bahsedeceğiz taştan Avokado. mağaza olgun meyve satın ile başlamak için, olgun, ya da kemik sadece filizlenmeye yoktur. hamur güvenle yiyebilirsiniz, ama kemik üzerinde çok az pokoldovat sahip olacaktır. su ile iyice yıkayın ve bir havlu ile hafifçe silin.

Bir taş bir avokado büyümeye nasıl henüz bilmiyoruz ve bu ağaç bizim bölgede nadir misafir olduğu için, anlaşılabilir bir durumdur. Biraz sabır Üzülmeyin, ve başarılı olacaktır. İşte faaliyetlerinin ders ayrılabilir. Avokado çukur zemine doğrudan dikilebilir, ancak, bu durumda, sürgünler 3-4 ay sonra görünecektir. Ama çimlenme sürecini hızlandırmak için, kemik suyunda mikrop başlangıcı kadar bırakılmalıdır. 1200 lik bir açı Kemik üç delik yapmak: İşte nasıl. Sonra kemik su üstünde muhafaza edildiği bir maç ya da kürdan, bunları sopa böylece Onlar yerleştirilmelidir. Su seçilen kap içine dökün ve kemik bırakın. Değildir, ancak kendi küt sonuna kadar suya batırılır özen o tüm kemiği düşürmek için gerekli değildir yani. Yani şimdi çimlenmeye ne zaman, beklemek sabır ve, hepsi bu. Bu arada, herhangi bir yapı inşa edebilirsiniz, o sıkıca kemiği düzenlenen ana şeydir. Tipik olarak, kökleri zaten 3-4 hafta sonra ortaya çıkar. Onlar 3 cm büyüme elde ettikten sonra, güvenle açık toprağa onların iniş için ilerleyebilir.

Eğer bir taş Avokado bitki karar verirseniz, taş çıkmazsak kökleri filizlenmiş gerçeğine dikkat. Gelecekte, bu ağaç dekorasyon gibi bir şey olacaktır. zemin hazırlar ve nakli geçin. Ham turba, humus, kaba kum ve bahçe toprağı eşit hacimde karıştırılır. Dikim avokado kil duvarınıza nemi absorbe edecek şekilde, plastik bir kap içinde olabilir ama avokado gereken en önemlisi olmalıdır. emin pota altındaki iyi sızdıran olun. Gerekirse, daha fazla delik olun. Onların "çocuk" ilgi ve sevgi yuvarlamak gerekir ki yarısıdır - Peki nasıl bir taştan avokado büyümeye.

yanmış ve yaprakları düşmüş tanıklık gibi tropik bitki, bu, direkt güneş ışığı sevmez - avokadolar rağmen. Bu sorunlardan ağacı korumak için, kuzey penceresinde veya gölgeleme yere koyarım. Kış aylarında daylight küçülür, bitki size çiçek dükkanlarda satılan bir özel fitolamp verebilir ek aydınlatma, gerektirecektir.

Yukarıda sözü edildiği gibi, avokado nem gerekmektedir. Toprak kururken su. su eksikliği ağaç yaprakları fırlatır aslında yol açacaktır. oda kuru hava ise, avokado su serpin ve bir bezle yaprakları silin gerekir.

yay ve avokado özel mineral döllenmesi gerekir yazında (sıvı) gübre tropik bitki için. avokado hazırlanacak eğiliminde olmasına dikkat edin, bu nedenle periyodik olarak çimdik edilmelidir.

Artık bir taştan bir avokado büyümeye nasıl biliyoruz. Eğer doğru gerçekleştirmek için her şeyi, o zaman birkaç ay sonra fidan size gerçek bir güzellik verecektir. bakım eksikliği onu berbat edebilir gibi tutulmalıdır bitkinin bakmak unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.