FormasyonBilim

Protein sentezi

azotlu makromoleküler adı proteinler organik maddeler. Bunlar amino asitlerden inşa edilir. Proteinler ana bileşeni ve gerektiğinde, yapı ve organizmaların yaşamsal fonksiyonlarının temel görevleri gerçekleştirmek. Bundan dolayı, bu organik bileşiklerin metabolizma, enerji dönüştürülmesidir.

Bağlı moleküllerin nispeten büyük bir boyuta, yapının karmaşıklığını, hem de maddelerin çoğu yapısal bileşim ile ilgili bilgi eksikliği proteinlerinin rasyonel birleşik bir sınıflandırma belirlenmemiştir. Bu ayrıştırma sistemi, büyük ölçüde rasgele olan. onun inşaat proteinler, bunların kaynakları, biyolojik aktivite ve diğer sıklıkla rasgele, işaretlerin fiziksel ve kimyasal özelliklerine göre olan zaman.

Bu durumda, izole edilmiş bir globüler ve elyaflı, (çözünmez), hidrofobik ve hidrofilik (çözünür) materyal. Bu bölüm, bileşiklerin fiziko-kimyasal özelliklerine dayanır. Sinir dokusu, izole edilmiş protein kaynağına bağlı olarak serum, kas ve diğerleri. bakteri, hayvan ve bitki bileşikler de bulunmaktadır. izole edilmiş biyolojik aktivitesine uygun olarak -hormones proteinler, enzimler, proteinler, kontraktil ve yapısal proteinler, antikorlar ve diğerleri. Yukarıda grupların herhangi biri atfedilemez bazı bileşikler olduğu not edilmelidir. Bu, sınıflandırmanın sisteminin kusurları ve proteinlerinin kendisi bir olağanüstü çeşitlilik ile.

bölünmüş bir bileşik olup, kompleks (proteid) ve basit (proteinleri). Basit proteinlerin sadece amino asit polimerleridir. ek olarak kompleks bileşikler, amino asit kalıntılarıdır, ve protein olmayan aktivasyonunu içeren.

Her hücre içinde, organik yüksek moleküler bileşikler binlerce vardır. Aslında nedeniyle gövdenin ömrü boyunca, bu maddeler daha önce veya daha sonra tahrip olduğu, hücre kendi organeller, membranlar ve diğer bileşenleri yeniden proteinin sürekli sentezi gerçekleştirmek zorundadır. Bu hücre sayıda birlikte tüm vücut organik bileşiklerin meydana getirilmesini sağlamaktadır. Bu "üretim" de hormon üreten endokrin bezleri, örneğin, hücreler başlattık. Burada protein sentezi büyük yoğunluğuna sahiptir.

Formülasyon bileşikleri önemli ölçüde enerji maliyeti gerektirmektedir. Kaynak, sadece protein sentezini sağlayan, ama aynı zamanda bütün hücresel proseslerin ATP.

Belirtilmelidir bu fonksiyonları ve ana yapı ile uygun olarak oluşturulmuş bileşiklerin hedeflerinin çeşitli - moleküldeki bir amino asidin dizisi. primer protein yapısına kalıtsal veri nükleotit zincir DNA molekülü içine. Bu kısım deoksiribonükleik asit, bir gen olarak adlandırılan bir bileşiğin bir amino asit sırası hakkında bilgileri ihtiva etmektedir.

protein sentezi, hücre sitoplazması içinde ribozom yer alır. bileşiğin yapısına çekirdeği bilgilerden sitoplazma mRNA (haberci RNA) biçimindedir. moleküller ve RNA sentezi için "açma" (despiralization) DNA bölgesi ortaya çıkar. sonraki süreç gerçekleşir tamamlayıcılık ilkesine. DNA zincirine enzimleri kullanılarak sentezlenmiş RNA molekülleri.

sitoplazma amino asitler, belirli bir içermelidir. Protein sentezi için gereklidir. Bu amino asitlerin oluşumu yenilebilir organik bileşiklerin bölünme kaynaklanmaktadır. Bundan başka, amino asidi, belirli bir transfer RNA (tRNA) bağlanmış olan, doğrudan sentez bölümü (ribozom) alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.