FormasyonBilim

Güç derecesi nedir

terimi ile "Nominal kapasite" Biz neredeyse her gün karşı karşıya kalır. Tercih edip elektrikli su ısıtıcısı veya akkor lamba - Her yerde belirttiğiniz bu değer. Birimlerdir içinde watt veya kilowatt. Bu gibi görünüyor - Ne bu konuda daha kolay olabilir? Sonuçta, hatta okul fiziğinden Tabii tüm güç (P) belirlemek için akım ve gerilim değerini çarpmak için yeterli olduğunu biliyoruz. Ama ne yalan arkasında kelimeler "Oy güç"?

dönem "Nominal" düzeltici dış etkenleri dikkate almazlar, bir şeyin belirli bir değeri ifade eder. Böylece, nominal güç - üretici tarafından belirtilen değeri, yalnızca belirtilen tasarım parametreleri ise elde edilebilir. Bu genel bir kavramdır. Her durumda ihtiyaç dikkate kendi özel özelliklerini almaya. İşte bir akkor lamba ile bir örnektir. cam şişe üzerinde gözlenen: 230, 100 watt. Diğer bir deyişle, 100 W sadece 230 V Nominal gücün bir voltajda elde edilebilir - bu 100 watt vardır. Bu değer gerilimi azaldıkça azalır ve bu parametreler birbirinden doğrudan bağlıdır çünkü (P = I U *) ile artmaktadır.

Tipik olarak, en cihazlar orada isimli bir kısıtlama üzerinde üst sınır, genellikle% 5-10. lamba ile olduğu gibi diğer bir deyişle, iş, 230 b + 23 B = 253 V belirtilemez alt sınır izin verilir. Daha sofistike cihazlar hem üstünde ve altında pasaport parametreleri ile sınırlıdır.

Örneğin, nasıl terimi "puan motor gücü" anlamak için? şaft üzerinde tahmin mekanik yüke dayalı elektrik açısından, diğeri - iki eşdeğer tanımlar vardır. Onlar doğrudan bağlantılı olmasına rağmen, ikincisi anlamak daha basittir. Biz ikisini de verir. Etiket plaka değerlerinin daima güce ayarlanır. hesaplanan mekanik stres, vücut sıcaklığı (sürekli çalışmasını varsayılarak) kabul edilebilir bir aralık içinde olmalıdır zaman elektrik şebekesinin tüketimine sayısal olarak eşittir. Yani pasaport değeri, nominal olduğu varsayılabilir vardır. Sürücü (MF% 100'e eşit değildir) kesikli bir tarzda çalışır durumunda, ısıtma ortam sıcaklığında bir artış ile telafi edildiğinde çalışma süresi, sabit durumuna girmek için yeterli değildir, çünkü bu tür yazışmalar, tutmaz. Bu durum görev istenen programı: Oy güç is eşit ürünü pasaport P değerleri ve karekökü arasında oranı seçtikleri için zamanlaması. Aynı elektrik bileşeni için de geçerlidir.

Başka bir tanıma göre, nominal gücü eşit pasaport tekabül eden voltaj ve sıcaklık koşulları nominal değerde motoru tarafından geliştirilen mekanik aldı. gerilimi (U) azalır ve kuvvet momenti değiştirilirse Böylece, her ne kadar dönme hızı aynı kalabilir. ±% 5 hesaplanan an için motoru (şebeke frekansı değişmezliği) içinde sağlar U dalgalanmalar: belirtildiği gibi, ürün imalatçısı belirli bir "emniyet marjı" yatırılır. Sadece% 2.5 gibi bir frekans marjı için.

Ama Nominal güç arasında trafo sadece düşünmektedir sıcaklığı. Nominal ve çevresindeki hava: Cihaz pasaport bakarsanız, iki sıcaklıklar vardır. Eski hesaplanan değeri aşmadığı, ve ikinci veri bu mod transformatör nominal gücü çıktılarında, pasaport biraz farklı ise. Herhangi bir artış içinde elektrik yükü nedeni bir artış mevcut ve sıcaklık, bu nedenle is oldukça yeterli kontrolü ikincisi. As içinde vaka arasında motorları, izin verilen hafif bir fazlalık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.