Gıda ve içecekYemek tarifleri

Ekşi krema havuz balığı

Sazan yanı sıra başka balık, taze hazırlanması için tercih önerilir, buna rağmen o günden fazla değildir soğuk yatan ve balıkçı ağlarına kaldı değildir.

Orta boy numuneler kesim için en kabul edilebilir ve uygun 15 ila 25 cm arasındadır. uzunluğu olarak, kuyruk ve baş içeren. Daha büyük sazan için zor yani bir bütün pişirmek için yemekler almak, bu yüzden ekşi krema en lezzetli ve küçük sazan çok yumuşak çıkıyor ve yemek bile daha fazla sorun getirecektir sırasında zaten zor olan küçük kemikler, seçim için.

Temizleme balık

ekşi krema havuz balığı özel hazırlık gerektirmez, her zamanki şekilde bu tarifi için temizlenir. Balçık ve yosun suda balık yıkamak için gereklidir. Değil çok keskin bıçak ölçekleri temizlemek için.

kolay vuruldu Tartı için, aynı anda üst nokta saçmamaktadır ölçeklere ikinci el temizlenmesi tutun ve gerekli değildi, daha sonra mutfakta üzerine toplamak, kuyruktan kafaya yönde bir bıçakla onu almak gerekir. Böylece Temizlenmiş yan balık, o zaman kafasına yakın bir yerde özel dikkat, arka geçmesi gerekir. Ve son şey karın temizlenir. yerlerde kanatların büyümesi daha küçük, daha yoğun, daha az esnek bir temizlik ölçekler.

ölçek kaldırıldıktan sonra, göbek vsporov kuyruk başına tekrar balık yıkayın. Safra kesesi kesmek için değil, keskin bir bıçak almak ve ona derin 1 cm'den girmediniz. Iyidir. sakatat çıkarın. Yeşil sonra o çıkarılan ve onunla düzgün pişirmeye bırakın ayrı ayrı veya balık içine hazırlanabilir havyar, ile olabilir, bir bayan var.

Yine balık durulama için bir kez Şimdi gereklidir. İstenirse, ekşi krema pişmiş onları sazan olmadan bunları yemeye sevmiyorum olanlar için başlarını ve kuyrukları kesilebilir, bu kadar lezzetli olacaktır.

eğitim

Balık temizlendikten sonra, kızartmak için hazırlanmış olmalıdır. Büyük sazan veya bataklık gölet avlanır ise, o balçık kokusu kurtulmak için ıslatmak tavsiye edilir.

Islatma için 1-1.5 v oranında bir salin solüsyonu hazırlamak için gereklidir. l. ve bir litre su başına tuz sazan 30-40 dakika yerleştirin. Sadece oda sıcaklığının üzerinde, sıcak su almaya İstenen.

Genç sazan için tuz ile onu yaymak ve tuzlama için 15-20 dakika ıslatın için yeterli olacaktır. Eğer tuz, siyah veya kırmızı biber serpin olabilir coşturun.

kavurma

ekşi krema havuz balığı öncesi kızartmadan sonra hazırlanır. Bu yüzden bir daha lezzetli ve birbirinden girmemektedir. Hazırlanan balık kırıntıları, un veya irmik içinde rulo gerekir. sıcak bir tavaya koyun, altın kahverengi ince kadar her iki tarafta tereyağı ve yavru ile yağlanmış. o ekşi krema daha sonra gelir pişene kadar, çok fazla kızartmak için önerilmez.

İstenirse, ekşi krema sazan aynı zamanda lezzetli kızartma olmadan söndürülebilir. Bu durumda, daha sonra katman hazırlanan sazan ve tüm balık altına gizlendi böylece, krem dökün, doğranmış soğan halkaları alt katmanda koymak, yağ tava ile yağlanması gerekir. ateşe koyun ve kapağını kapatın. Simmer 30-35 dakika boyunca, daha sonra doğranmış taze otlar serpin ve hizmet vermektedir. fırında krema havuz balığı açık ateş biraz daha uzun languishing, zevk meselesi ve bir tabak yemek için zaman olması gerekir hangi zaman vardır.

kızarmış sazan ile reçeteye geri dönelim. Ayrıca olmak veya kapak altında kaydırabilirsiniz fırında pişirin. Ama bir yay ön kızartılmış eklendi. Sen tuzsuz soğan yerine hafifçe kızarmış patates ekleyebilirsiniz. o dilimlenmiş edilmelidir kızartma kesin. Ne soğan, daha sonra altta serilir ve edilir patates krem ve balık tabakasıdır.

Ön kızartmadan sonra krem Karas bir plaka üzerinde ya da 20-25 dakika için bir fırın içinde 10-15 dakika söndürüldü. Sıcak masaya servis.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.