Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Profitroles: test tarifi. Profitol için krem

Profiteroller lezzetli ve yüksek kalorili bir tatlıdır. Ürünler için hamur aynı tarife göre hazırlanır. Bu tatlı vurgulamak profiteroles için krem türüdür. Bazı harika tarifler sunuyoruz.

Profiteroles. Hamur hazırlama yöntemi

Bir bardak su bir tencereye dökün, yarısı tereyağı ve biraz tuz koyun. Bir kaynatın, sürekli karıştırın. İki yüz elli gram un ekleyin ve karıştırın. Un un demlenmeli ve su ile bağlanmalıdır. Hamur yavaş yavaş yapışkan ve yoğun bir yumruya dönüşecektir. Isınmak iki ila üç dakika alır. Sonra ateşten çıkarırız, biraz serinir ve birer tane yumurta ekleyerek iyice karıştırırız. Toplamda beş yumurta gereklidir. Hamur viskoz ve yapışkan olmalıdır.

Bir şekerlemenin zarfına koyun ve bitkisel yağla yağlanan bir fırın tabakasına sıkıştırın. Billetler yarım saat boyunca yaklaşık iki yüz derecelik bir sıcaklıkta fırında pişirilir. Ana kural: fırını açma. Bunu hesaba katılmazsanız, ürünlerin düşmesi muhtemel. Profiterol boşaltılmalı ve altın kabuğa sahip olmalıdır.

Ürünler serin ve en sevdiğiniz kremayla doldurun. Pişirme için çeşitli seçenekler sunuyoruz.

Profiteroles "Kalori"

Bu tarifte muhallebi çikolatalı krema kullanılıyor. Profiterollerin temeli yukarıda tarif edildiği gibi hazırlanır. Onları soğutun ve bir "cep" yapın.

Şimdi krema çikolatalı krema hazırlamaya başlıyoruz.

İki yumurta bir fırça ile dövün. Onlara büyük bir kaşık kakao tozu, kahve ve altmış gram un ekleyin. Hamur dikkatli bir şekilde yoğurun, topaklar olmamasına dikkat edin. Bir miktar süt ekleyin. Sonuç olarak ağırlık, kalın ekşi krema benzer bir tutarlılık elde edilmelidir. Dokuz yüz gram süt ateşe verilir, kaynatılır. Sürekli karıştırın, yumurta unu kütlesini girin. İki yüz kırk gram şeker ekleyin, ısıyı azaltın ve pişirin. Kreması daima kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Bu yirmi beş dakika sürecektir. Serinlemek için krem.

Yumuşatılmış tereyağı paketini karıştırıcıyla karıştırın. Ardından az miktarda krema ekleyin. Onu yenmek güzel. Bitmiş yarı mamul ürüne iki rendelenmiş çikolata çubuğu ekleyin. Kalıbı bir şekerleme şırınga ile doldurun. Tatlı hazır.

Kıymetli profiteroller. Adım adım tarifi

Bu çanak zaman ve emek alacaktır.

Başlamak için, muhallebi profiterollere nasıl hazırlanacağı konusunda dururuz.

Bir bardak şekerin üçte ikisini büyük bir kaşık un ile karıştırın. Hamuru iki yumurta içine al. Iyice karıştır. Bir bardak süt dökün, pürüzsüz olana kadar karıştırın. Sıcak bir sıvı (40 derece) eklenmesi önerilir. Bu pişirme işlemini büyük ölçüde hızlandıracaktır. Kremayı küçük bir ateşin üzerine koyun. Sürekli karıştırarak, "puffing" görene kadar pişirin. Yumuşatılmış tereyağı 50 gram yiyin, limon kabuğu rendesi, vanilin ve sevdiğiniz bir lezzeti ekleyin. Serinlemek için krem.

Şimdi profiterolleri doldurmaya devam edin. Bunu yapmak için, bir hamur şırıngasıyla krema doldurun ve alttan bir delik açarak, profiterolleri "doldurun".

Ayrıca tatlıyız. Bunu yapmak için, iki yüz gram krema ısıtın ve yarım çikolata çubuğunu eritin. Pastalara krema uygulayın. Kurumaya bırakın ve servis edilebilir.

Protein kreması, çikolata ve karamelli profiteroller

Tatlı çok lezzetli çıkıyor.

Önce, kremi profiterollere hazırlayın. Dört soğutulmuş yumurta karıştırıcı ile çırpınır. Öncelikle düşük hızda çalışmaya başlamanız, daha sonra hızınızı artırmanız gerekiyor. Köpük oluşmalıdır. Daha sonra sekiz büyük kaşık toz şekeri ekleyin, çırpmaya devam edin. Sonuç olarak, kalın, yemyeşil bir kütle görünmelidir. Bir kaşık limon suyu ekleyin ve hafifçe karıştırın.

Profiterolleri kesiyoruz. Onlara krema doldurun ve kıyılmış çikolata serpin. Pasta turtalarını kapatın. Sıvı karamelini boşaltın.

Hazırlamak için aşağıdakileri yapmanız gerekir. Suyun bir bölümünü şeker iki parçayla karıştırın. Küçük bir ateş açın ve sürekli müdahale edin. Şeker çözülmelidir. Isıtma maksimuma çıkar. Kaynar, sürekli müdahale eder. Yarı mamul altın haline gelmelidir. Sıcaklığı yüz altmış beş dereceye ulaştığında, su eklemeye başlamanız gerekir. Başta olduğu gibi aynı miktarı alacaktır. Karışımı daima karıştırın. Birine dönüşür karamel hazır olur.

Makarna kreması ve çilek içeren profiteroller

Bu çanak sadece leziz değil aynı zamanda da kullanışlıdır.

Bu tarifi için profiteroller için krem önceden hazırlanmalıdır çünkü buzdolabında saklanmalıdır.

Bir paket yağlı süzme peynirini, büyük bir kaşık toz şeker ve bir kavanoz yoğurunla katlayın. Krem homojen olmalıdır. En sonunda, yarım paket tereyağını koyun ve iyi dövün. Buzdolabında soğutmayı birkaç saat kremleyin. Onlara profiterol doldurun. Çilek dilimleri ile üst. Tatlılar toz şekerle serpilir ve masada servis edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.