Gıda ve içecekAna yemek

Nasıl olgunlaşmış evde ananas saklamak için?

Daha yakın zamanlarda, bu egzotik meyve hepimiz için ananas gibi sıradışı oldu. En kısa sürede o mağazaların raflarında göründü gibi uzun kuyruklar arkasından dizilmiş - tüm kesinlikle inanılmaz lezzetli tropikal meyve denemek istiyorum. Çocuklar, tarifsiz zevk için geldi hediye olarak böyle bir muamele aldıktan. durum değişti Bugün dramatik, meyve ve diğer kıtalardan gelen sebzeler artık nadir. Biz sadece onların tadını biliyorum ve çok lezzetli yemekler pişirmek öğrendim, ama aynı zamanda bu ürünlerin yararlarını takdir. Ama hepimiz ev sağda ananas saklamak için nasıl biliyor?

egzotik ziyaretçi

Vitaminlerin zengin depo ve bizim vücut için hediyeler her türlü - onların hediyeler ve bunların meyve ile cömert Tropikal. eksikliği olan özellikle kış hissi biz, soğutucu bölgelerin sakinleri,. arzu kendinizi şımartın ve kış tatilleri arifesinde olağandışı bir şey ve lezzetli artışlar ile sevdiklerinize. Yurtdışı meyve dün gereksiz yaygara önlemek için önceden satın alabilirsiniz. Ama nasıl yeni yıl öncesinde evde ananas depolamak ve aynı zamanda tam fayda korumak için? Her şeyi bilmiyor.

evinize yol

egzotik meyvelerin çoğu bize olgunlaşmamış gelir. gemilerde naklettiği, fakat çok hızlı değildir ve limanlarda gümrükleme bir günden fazla sürer. Meyve - Çok hassas bir ürün teslimat, onlar sadece şımarık biraz gecikme olursa. çözüm olabilir çünkü tek - gezi sırasında oluşacak yeşil ve olgunlaşma süreci meyvelerini toplamak için. Ve burada ananas ev saklamak ve aynı zamanda ona exotics her fan bilmelisiniz dospet fırsat vermek nasıl.

onlar birkaç gün yaklaşan tatil öncesinde satın almalı çünkü Ananas, hafif yeşilimsi satılmaktadır. Bu fetüs normal bir olgunluğa ulaşmasını sağlayacak ve aslında tek yolu lezzetli ve yararlı olabilir. Meyve olgun değil şımarık için, depolamak bilmeli evde ananas düzgün.

olgun meyve

En olgun ananas seçmek isterseniz, onun rengine ve üstündeki yeşil yaprakların odaklanmak gerekir. Orada fazla olmamalı, fakat en üst bir sarımsı tonu olacak - meyve olgunlaşmış ve lezzetli olacak bir garanti değildir. Çok olgun bir ananas güneşli sarı eti ve hoş bir kokusu vardır. Ama kabuğu dikkatli olmak gerekir renk ile - ya da koyu yeşil ölçekler meyve olgun olmadığı anlamına gelmez. İyi olgun olabilir, renk notu daha bağımlıdır. Genellikle olgun meyve kabuğu sarı, saman ya da kızıl-kahverengi. olgun ananas bir seçim anlaşılmış ile, şimdi düzgün ve nasıl satın kaliteli bir ürün seçmek için ananas ev saklamak için nasıl hareket.

deposunda Meyve

Devasa ağırlıklı tatilinden önce egzotikler ithal. Ananas çok görünür, ama hepsi biraz yeşilimsi vardır. Eğer bir satın almaya karar verirseniz, Çünkü sen iyi bir meyve seçin ve nasıl bir tatil için bu kadar olgun evde ananas, saklamak için nasıl hakkında biraz bilmeli.

Her şeyden önce dikkat görünüm. yaralı edilmemelidir Meyveler, koyu lekeler ya da böyle bir kalıbın ya da bir şey ipuçları var. Ananas yüzey yumuşak olmalıdır. Beyannameler - halsiz ve cilt - donuk ve soluk. Bu saklama koşulları çiğnendiği yönünde bir işaret olduğunu ve bu ürünün şımarık. bile iyi fiyat çok cazip, örneğin satın vazgeç.

Biz ananas satın

Nasıl Evde ananas depolamak? Oda sıcaklığında en fazla 3-4 gün - Tamamen olgunlaşmış satın aldıysanız. Aynı zamanda soğuk ve yüksek nem alanlarda yer olmamalıdır. Genellikle alışkanlıktan buzdolabında meyve kaldırmak - meyve hızla takdirde kalitesi düşecektir kaybetmek, çünkü bir hata. Daha iyi bir büyük dekorasyon olarak görev yapacak ve büyük hissedecek, sağ mutfak masasının veya bir pencere pervazına bırakmak.

o yeşilimsi olup olmadığını nasıl evde ananas saklamak için? Orada birkaç kanıtlanmış yolları vardır ve bunların her daha detaylı tartışılacaktır.

opsiyon Bir

Oda sıcaklığında, düşük nem ve bolluk - olgunlaşmış meyve ve benzeri saklayın. o bir tatlı olduğunu Yani, aşağı başın üstünden çevirin. Bu depolama ananas ile zamanında hızlı zamanı gelmezse - yaklaşık bir hafta, yani önceden satın alma planı veya yaşlanma sürecini hızlandırır.

ikinci seçenek

Orada çok zaman değil, ama meyve hala oldukça yeşil olup olmadığını nasıl, yeni yıl öncesinde evde ananas saklamak için? Doğal bir şekilde sürecini hızlandırmak için - bir yol yoktur. ananas olgunlaşma oranı etilen etkiler. egzotik konuk diğer meyveler etrafında Yerleştir - zamanki armut ve elma, portakal ve muz - süreç çok daha hızlı gidecek.

opsiyon üç

İşte ananas ev saklamak için nasıl başka bir yolu. o yırtık gibi yeni yıl öncesinde orada sadece 2-3 gün olup, ananas? Sorun değil - hepsi aynı meyve Yardım almak ama ananas kat kat kağıtla sarılmış olmalıdır. Üst merkezinde kağıt maskesini düşürdün legonechko her gün olgunlaşan Çek - kolayca çekilirse, o zaman meyve olgun, aksi perezreet, kağıdı çıkarmak için zamanı.

tatil başlangıcına kadar zaman çok az kalırsa, satın alırken en olgun meyve seçmeyi deneyin.

gelecek

o kadar ananas sahipsiz kaldığını ve bu olduysa raf ömrü sona eriyor - endişelenmeyin. Ananas - çok yönlü bir ürün, birçok yemeklerin hazırlanması için uygundur. - Senin görevin ona kötü gitmesine izin vermek ve düzgün ileri depolama için hazırlamak değildir.

şekerlendirilm

Bu tatlıların hazırlanmasında veya basitçe çaya "atıştırmalıklar" olarak kullanılabilir. Bu, bu durumda, tüm yararlı özellikleri henüz tam olarak korunur depolamak için en iyi yollardan biridir. tsukatirovaniya kesim için meyve parçaları veya dilimler, bir kaç gün için kalın bir şeker şurubu yerleştirilir ve sonra edilir - çıkarılmış ve soğuk bir karanlık bir yerde kurutulmuştur.

dondurma

ananas neredeyse burada ise, bu donmuş olabilir, çünkü şekerlenmiş meyve hazırlanması, zaman alır. çanak tek katmanda yayılmış ve derin dondurucuda gönderebilir küpler halinde kesin. küp sonra pakette kat ve çıkarın. Onlar yemekleri çok çeşitli tatlılar, içecekler ve süslemeleri hazırlanmasında kullanılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.