Sanat ve EğlenceLiteratür

Paustovsky, "Côte-hırsız": özeti

Konstantin Georgievich Paustovsky hayvanlar hakkında ilginç hikayeler bir sürü yazdı. Bu "Disheveled serçe", "tavşan ayağı", "Badger'ın burnu" ve diğerleri. masal Özet "Puss-hırsız" Şu an okuyabilirsiniz.

yazar hakkında Biraz

Ben hayvanları, doğayı, insanları severdi, çocuklar ve yetişkinler Konstantin Georgievich Paustovsky için bu işi yazdı. Eğer hikaye "Kedi-hırsız" bir özetini bulmak önce, yazar hakkında biraz konuşmak iyi olurdu.

Konstantin G. Mayıs 19, 1892 doğumlu 76 yıl yaşadı. o gazete "Sailor" çalışan başladığında, o zaman çok değerli bir deneyim kazanıyor, Rusya gitti. O, anavatanına güzelliğini görmek için kendi hikayelerini dinlerken, ilginç insanlarla iletişim şansı vardı. Bütün bu yazarın çalışmalarına yansır.

Hikâyeyi Paustovskogo "Côte-hırsız" okurken, yazarın adının arkadaşlarından biri Reuben olduğunu göreceksiniz. Nitekim, Konstantin G. arkadaşını Ruvim Fraerman vardı. Ve yazar, gerçek anlattı karakterlerin birçoğu. Bu insanları değil, aynı zamanda hayvanları sadece geçerlidir.

kahramanı olan aşinalık

parçalı ikinci kişi tarafından yazılmıştır. anlatıcı ana karakteri bir giriş ile hikaye başlar. Bu yemek için yiyecek aramaya çaldığı evsiz kedi. Bu nedenle, insanlar hırsız onu aradım.

Hayvan oldukça kötü bir hastalığı vardı. O kirli ve yırtık kulak kuyruk ucu kopmuş almıştı. Onun anlatıcı bakın ve bir arkadaşım günlük soygunu sonrasında sadece bir hafta oldu. Aksine, kedi geceleri saldırılarını uyacak ve bu yüzden akıllıca sadece sabah kaybını tespit etmek mümkün oldu Öyle yaptılar.

Bunun ile ve hikaye başlar "Kedi-hırsız." Özet kapalı taşımak mümkün olduğunu açıklamak için devam ediyor evsiz hayvanlar. O et, balık, ekmek, ekşi krema çaldı. Ben solucanlar dolaba kutu bulundu kez. Auburn erkek fatma onları yemek, ancak üretim tavukları gördü ve balıkçılık için pişmiş bir şeyi tahrip etmedi.

İnsanlar hırsız izini bütün bir ay gerekli. Bu daha fazla özetini okuyarak öğreneceksiniz.

Kedi-hırsız

Paustovsky ayrıca bir kedi köy çocukları izini yardımcı olduğunu söylüyor. Onlar dişlerini sürüklenen kediyi gördünüz (- tel halka ve dayanıklı kordon yapılmış balık transferi ve depolama için özel bir cihaz Kukan) levrek ile pişirmek söyledi.

Balıkçılar bodruma koştu ve onlar nehir uçuruma yakalandı 10 yağ bas, kayıp olduğunu gördü. Böyle insanlar onlar kediyi yakalamak ve onun oyunları için onu cezalandırmak istedim affedemem. Aynı akşam hayvan onlardan bir parça çaldı karaciğer sosis ve huş üzerinde onu. İnsanlar ağacı sallamak başladı. Kedi kendisi sarıldı, ama hırsız yine huş ayrılıp evin altında koştu (o balıkçılar biriydi), bundan sonra Reuben'ın kafasına sosis bir parça düştü.

Balıkçılar delik koydu ve hırsız dışarıya çıkmak istiyor bekledik. Ama hayvanlar gelmedi. zeki ve korkusuz bir köy ayakkabıcılar, oğlu - O zaman oğlan lyonka aramaya karar verildi. O kediyi cezbetmek istendi. oğlan balıklara misina bir parça bağladı ve deliğe attı. Aç kedi balığı kafası boğucu yakaladı. oğlan misina çekti. Ancak, dışarı çekildiği, kedi-hırsız. Özet daha fazla gelişmeler ile okuyucu hakkında bilgi verir.

Yem veya cezalandırmak?

İnsanlar kediyi görebiliyordu. Bu çok ince hayvan ateşli kırmızı renk oldu. Reuben onunla ne istedi. Birincisi, bunlar kedi gözyaşı istedi ama Leon adaçayı tavsiyeler verdi. O sadece hayvan beslemek için daha iyi olduğunu söyledi. Ve haklı, çünkü kedi o kötü hali vardı çünkü değil çaldım ama çünkü kıtlık ve nazik davranışlar harikalar yaratabilir. Bu ana fikir.

Kedi hırsız, tokluk domuz eti, ekşi krema ile peynirli kek, jöleli levrek beslenir, oldukça farklıydı. Önce, o yere karşı başını ovuşturdu uyudu ve sabah asil hasenat başladı. Bu yüzden onların iyilik insanlara teşekkür etmek istedim.

bir horoz ile Mücadele

insanlar kedi beslenir sonra, ona nazikçe, durdu ve onlara yardım için yiyecek çalmaya başladı davrandı. tavuklar bahçede duran masaya çıktı ve öpücük lapası başladı sonra plaka üzerinde bıraktı. Kedi kadar süzüldü ve masanın üzerine atladı. Tavuklar damağını şaklatarak kurtulmak koştu.

Önde, bir horoz koştu bir kedi ondan sonra yarıştı ve arkasında pençesinde ile dövdüler. Bir hırsız bir lastik topa vurmak gibi aynı zamanda o, bir ses duydu. o soğuk suyla ıslatılmış kadar Horoz, hafifçe inlemeye düştü gözlerini devirdi ve orada yatıyordu. Ama bu olaydan sonra tavuklar izin verilir ötesine gidiş durdu. onlar ondan uzak çalışan kedi gördüm ve evin altında saklanmıştır. O gerçek sahibi ve bekçi gibi hissettim, bu yüzden ona yeni bir ad vermek karar verildi. Yani milis kedi hırsızdı. Özet aşağıdaki bölümde insanların yaşadığı bir yerin söyler.

ev

daha kolay zihinsel eylem yeri uğraş gerektirir yere geri seyahat için hale getirmek için, size, insanların yaşadığı o evde biraz daha söz. hatırladığımız gibi, kedi huş düşüp evin altında koştu Ağlama. Bu yapısı bahçesinde terk edilmiş ve küçüktü. Ama burada insanların iyi yaşamak. Geceleri, elma düşen çatı, evin kendilerine, atış ve balıkçılık çubuklar ile çevrili. Yani, dostlarım, sadece balıkçılık, aynı zamanda avladılar. Tehlikeli hayvanları orada tahrik edilebilir şekilde Belki, kendini savunmak için bir orman tabancası almak.

Bu evde, insanlar gece sadece geçirdi ve tüm günler yangınları yapmak göl ve nehirlerde, kıyılarında vardı avlanır. Ben hangi yazar başlarını ve sarı bir çiçek tozu ile kaplı omuzlarında çırpıcıları boylu bitkiler sallanmaya nasıl anlatıyor, kokulu ot çağırarak, sevgi doğasını açıklar hissetti. Yani bir uç özet geldi.

"Kedi-hırsız" Paustovsky. hikaye öğretin

Paustovskogo eserlerini okuduktan sonra iyi ve şefkat harikalar yaratabilir sonuca. Kedi onların hükümlerini sürüklenen çünkü ilk başta insanlar, çok kızgın. Onu takip, kabadayı av başladı. Bir hayvan yakalandığı zaman, iyi, insanlar yeterince akıllı ve onu cezalandırdı söyledi. onlar çok yapsaydı daha da hayata küsmüş kedi-hırsız olur. Özeti okuyucu önemli bir nokta için taşır.

o sahibi değildi çünkü hayvan cezalandırmak hala o hep olmasını istedik, yiyecek çalmaya devam ettiler. Leon büyük bir çıkış yolu önerdi ve iyi kedi beslenir. hayvan bir tür ve kurtarma ekipleri yardım etmek istedi.

Çocuklar neden böyle eserler okumak gerekiyor

Genç okuyucular için hikaye çok faydalı olacaktır "Kedi-hırsız." ancak ebeveynlerinin okuyabilir Özet, bulgular onların düşünceleri ile ekleyebilir ürünle aşina olmak. Bundan sonra, adamlar aç bir hayvan beslemek için fark - çok iyi. aileleri bir kedi varsa, onlar, yetişkinler gibi, bunun için sorumludur ve her türlü yardımı sağlamalıdır -, kase yıkama, yem hayvanlar sonra temizlemek için. Bu becerileri iyilik değil, aynı zamanda sorumluluk sadece öğretilir ve onların yetişkin yaşamda çocuklar için çok yararlıdır. Bu nedenle, sadece, hayvanlar hakkında hikayeler okumak bizim genç kardeşlerimizin ilişki öğrenmek ve yakınlık iyi sorumlu insanlar büyümek ve zayıflara yardım etmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.