ModaGiysi

Kıyafet Siyah Kravat. Nasıl elbise: tavsiyeler stilist

Stilistler uzun boyunca düşündüm kolayca ve çekinmeden bir problem için, olay için uygun olacaktır giysiler tanımlamak için bir kişi verir. Bu özel yöntem kıyafet denir. Bu kavram uzun birçok kişiye bilinmektedir. Ancak, bize onun pek azı toplam değeri algısı açık. Bu nedir? Ayrıca Black Tie kıyafet bu makalenin dikkate parçası olacak.

Kıyafet: bu nedir?

Bu ifade etimolojisi ile başlamalıdır. İngilizce konsepti ile temsil kelime "elbise kodu" gibi geliyor. Yani yüksek sesle ifade şimdiden önemi ve özgünlüğü bahsediyor. Bu fikirden bir sonuca yapma tanımını hatırlamak.

Kıyafet - şeklidir giyim, tarzı, kesinlikle belirli bir vesileyle veya kısa ömürlü segmenti için belirli bir olay, kurum veya kuruluş için uygun ayarlayın.

tanımının daha bu tür anlamak için, kıyafet düzenleyen kuralları olduğunu bilmek gerekmektedir. Giyim onları karşılamak gerekir.

Anahtar kodları (yönetmelik)

1. Stil Gayri (kokteyl). Ayrıca İş Giysileri aradı. Bu kod bir yönetmelikle kasıt iş takım elbise erkek hem de kadınlar için.

2. Stil Mahkemesi Elbise. kullanımı en az oranlarda düşürüldü çünkü kıyafet Bu tür, aslında, ölü, çağrılabilir. Bu mahkeme kodu. Aksi takdirde - Mahkeme elbiseler kuralları.

3. Stil İş rahat (diğer bir deyişle abiye ya, Resort Casual). Ayrıca Country Club olarak da bilinir. Bu kod neredeyse ciddi çağrılabilir. Daha doğrusu, bu işin bir basitleştirilmiş, hafif sürümüdür. kadınlar için, akciğer dokusunda (Capri, uzun şort, pantolon) alt tarafına bağlanmıştır polo sağlar. Ve erkekler için hafif kumaşlardan yapılmış pantolon ile düet düzenlenmiş veya polo tişört.

4. Stil Resmi (başka bir isim - Resmi Tam). Oysa Tam Elbise veya Biçimsel Kıyafet denir. Bu kadınlara balo kıyafeti seçeneği sunan gerçekten bir festival koddur. Erkekler için bir beyaz veya açık renkli takım elbise belirler. Sağlanan öğleden sonra ilgili faaliyetleri geziler içindir. Beyaz bir kelebek ile kombine Siyah bir takım - Akşam. Böyle bir kod da Beyaz Tie olarak adlandırılır.

5. Düzenleme Akıllı Casual. Onun diğer adı - İş rahat. Veya güncelleştirilmiş versiyonu - Kokteyl (yeni stil). Onun alternatif isim - Yönetici Casual veya Kurumsal Casual. Görüntülenen düzenleme çalışma ve ev içi alanda olduğu günlük çevre sağlar. Bu, tişörtü Kazak, kadınlar için (özlü küpe, kayışlar, vs.) mütevazı aksesuarlar ile tamamlanmıştır etek, kot pantolon, pantolon, kombine tişörtler. kod erkekler için kot, pantolon, gömlek, ceket, kazak sağlamaktadır.

6. Stil Yarı Resmi (denilen bu Sigara ya, Le Smoking). Aynı zamanda laik çıkışları için elbise kurallarını düzenleyen bir koddur. O da anlaşılacağı kokteyl / gece elbisesi erkekler için kadın ve siyah smokin için.

Bu kıyafet zorunluluğu gerektiren çağdaş kurallar kapsamlı bir liste değildir. Giyim belirli kültürü ve uygun bir atmosfer ile karakterize edilir.

kavram ve öz icat ve İngiltere'de sade. Daha sonra, dünyadaki popüler oldu.

Bu özel bir kıyafet unutulmamalıdır - kurumsal. Her Kendisine saygısı kuruluş, şirket kendi markası ile kendi markasıyla dev olarak kabul edilir. Bu nedenle, sahip oldukları ve şirket yararına çalışan çalışanlar için bir kıyafet ayarlayın.

Bir Black Tie nedir?

Kıyafet Black Tie yukarıdaki temel düzenlemeler arasında belirtilmeyen. Bu özel çağrılabilir gerçeğinden kaynaklanmaktadır. O önemi olmadan değildir ve oldukça popülerdir. Bu düzenlemeler lokalizasyona için katı kurallar dikte. Yani kıyafet Black Tie nedir?

Yukarıda açıklandığı gibi, herhangi bir sapma izin vermez çok sıkı düzenlemeler olduğunu görebiliriz. Ama seçimi bir tür veren daha basitleştirilmiş versiyonları vardır. Kıyafet Siyah Kravat, özünde, sadece şampiyonluk Beyaz Tie yemeden sıkı düzenlemeler vardır.

Style "siyah kravat" biçiminde özel günler, sosyal etkinlikler ve resmi resepsiyonlar için giysileri belirler. Gelecekte zamları ve ziyaretlerin listesindeki bir olay varsa, açıkça kıyafet reçete Yani, ona çok faydalı detaylı bir tanıtım olacak. kir içinde yüzünü sonbahar ve tam parlamaya değil için yaparız.

Tarihi ve Black Tie alaka

Bu tür XIX yüzyılda tanımlanmıştır. Bu nispeten uzun geçmişine rağmen, onların kod alaka kaybetmez. Ve şaşılacak. Siyah Kravat Stil, çok önemli bir olay için sesi ayarlar mobilya atma seçimi ile ilgili tüm şüphe ortadan kaldırır. İnsanların uygun bakmak için yardımcı olur.

kodun alaka nedeniyle ünlüler arasında değil, aynı zamanda sıradan vatandaşlar için sık vardır sadece düzenlenmektedir belirtilen biçimde teknikleri, çok sayıda etmektir.

Kadınlar için Black Tie Stili

Bu durumda, sağlanmaz özellikle komplike bir şey yoktur. kurallara Beyaz Kravat ile karşılaştırıldığında adil seks için, daha az şiddetli bir stil Black Tie düşündü. Kadınlar için Kıyafet gündüz dönmek için diz bir kokteyl elbisesi sağlar. akşam saatlerinde kat ilgili panoları tercih edilmelidir. Hiçbir pelerinler, bolerolar, ceketler olabilir.

Kesinlikle botlar, şapkalar çeşitli yasaktır. Ama takılar (renkli küpe, bilezik, kolye ve diğer biblolar) ve bir kol saati görüntüsünü tamamlayacak şekilde izin verilir. Bundan bir kadın, bu kodda elbisesinin almaya ve hata yapmak kolaydır yeterli olacağı sonucuna varabiliriz.

Erkekler için Stil Black Tie

Ama bu erkekler için belirlenen formülasyon Black Tie kıyafet varsayar? İşte her şey o kadar basit değildir. Ama zorluk sadece erkekler daha küçük nüansları sağlanan için, bunlardan biri ihlali tam yetmezliği ile sonuçlanabilir gerçeğinde yatar. , Tüm yönleriyle net bir görüş yok etmek için onlara kaybolmak ve bazı unutmak bu listeyi takip etmezler.

1. Gerekli smokin siyah.

2. Kelebek karanlık.

3. saten / ipek oldukça geniş bant pantolon üzerine giyilen - kanat.

4. Beyaz gömlek.

5. Siyah ayakkabılar.

6. ilik (atkı).

Smokin - Bu kitin en önemli parçası. Bu nedenle, bir sonraki bölümde buna ayrılacaktır.

Siyah kravat için doğru smokin

Gerçekten iyi bir akşam yemeği ceket için ana kriterler kaliteli bir kumaş ve kesmemiz. elmas veya altın iplikle serpiştirildiği iyi yün kumaş olarak tanınan. dokunmak kaba kumaş olmamalı Bat. İnce yün - en iyi seçenek. Ayırt edici özelliği, bu ipekten elde edilmiş smokin lapels çağrılabilir. Pantolon diz için dizilmiştir.

Siyah Kravat İsteğe bağlı: bu nedir?

Black Tie İsteğe bağlı - Bu formülasyonda kıyafet fantezi olay parti bir uçuş hakkı anlamına gelir. Bu birkaç fantezi gardırop öğeleri için zemine bayan gece elbisesi değiştirmenizi sağlar (örneğin, lüks bir bluz ile kombine iyi etek).

insanoğlu smokin yarısı için isteğe bağlıdır. Onun erkek konuk daha rahat bir takım değiştirmek hakkına sahiptir. Yine de, o olayın düzeyde karşılamak ve gerçekten iyi bakmak gerekir.

iş tarzı bazı nüansları

İş kıyafet kendisi için adını konuşur. Bir iş toplantısı çalışmaya dönersek, bu sınırın bağlı kalmalıdırlar. kadınlar ve erkekler iş takım elbise için en iyi biri için. Onlar karanlık veya sadece sessiz sesleri olmalıdır. bayanlar için bu pantolon ve etek takım elbise olarak olabilir. Kadınlar belirli kurallara uymak gerekir: etek veya elbise uzunluğu - değil diz üstünde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.