Sanat ve EğlenceLiteratür

Kahramanlarına Özellikleri ve L. N. Tolstogo eserlerinin özetini "Ball Sonra"

insanlar Leo Tolstoy bahsederken, o zaman sadece bu tür "Savaş ve Barış" ve Rus klasiklerinin büyük bir epik eserler, hatırlamak "Anna Karenina". Ama Leo iyi ve küçük formlarda olduğunu. O hikayeyi veya hikaye kaplıyor, o yeteneğini değişmedi. Odak - "Balosu Sonra" kahramanlarından karakterizasyonu "Ball Sonra" bu makalede ele alınacak.

öykü

Hikayenin nedeni eski hikaye, sonsuz soru duruyor: çevre bir kişi yapar veya bir kişinin kendi ortam oluşturur. Orada tanıdıkları arasında bir konuşma, ve o kişisel gelişim gelir.

kahramanı İvan, evrensel bir konuşma taşıyan çember içinde saygı duyduğu bir insan, bir kişinin biçimlendirici ortamda gerçeği gizleyen yaşamından bir hikaye anlatır.

Uzun zaman önce, ana taşra yetkililerinden biri Karnavalı son günü şerefine bir top düzenlenmiş oldu. topu tüm il elit geldi.

Ivan daha sonra aynı şehrin Üniversitesi'nde bir öğrenci oldu. Böyle olayları ziyaret - hiçbir şey ve ana eğlence oldu. Varenka B. ve ona aşık hatırlamadığını - Bu top, o bir kız gördüm. Sadece onunla dans etti. Barbara Albay Peter Vladislavovich kızı kim festivalinde onun varlığı ile neredeyse tüm dinleyicilerin eşi ile birlikte.

Babası evi terk etmek zorunda kaldı. Ve güle güle, o kadar ki ünlü hepsi mükemmel zevk içinde olduğunu, kızıyla dans etti. Bunu gören genç İvan yaşlı adam sıcak duygular doluydu. Albay ayrıldı ve gençlerin (Barbara ve Vanya) hala dans. Sabah olduğunda, herkes bıraktı. İşte olaylar çalışmak çökmek "Ball sonra." Hikayenin kahramanları henüz kötü bir şey olduğundan şüphelenilen edilemez.

Kahraman uyuyamadı ve o şehir etrafında dolaşmaya gitti. İstemeden, bilmeden onun sevgilisi evine geldi. sahada, evin bitişiğinde, asker oluşumunu duruyordu. Drumbeat ve flüt izin dayağı kaçak Tartar. O arkasında sopalarla tüm kabartmak dövüldü. geri kanlı karmaşa dönüştü ve o sadece tekrar korumuştur: "rahmet, Tanrım, dostlarım" ağlamak o yeterli sayıda kuvvet yoktu, çünkü sessizce söyledi.

Denetimli işkence "sayın albay," Son zamanlarda baloda kızıyla dans etti. Bu olaydan sonra, aşk Ivan varya gitti. onun yüzüne baktım her zaman, o Tatar ve arkasını gördüm.

Belki okuyucu yorgun aşırı komplo detay, ancak dikkate sırayla o en yakından eşleşen neyi "Ball Sonra" kahraman özellikleri anlamak için kesinlikle gereklidir.

Ivan - Vicdanı erkek uyandırılır

Daha sonra Ivan Vasilyevich ne oldu? Ardından, topun sonra, o vicdanı uyandı ve onun uykudan uyandı. Öyle ki kırbaç steganuli sanki görünüyor ki, bu yüzden ani genel alçaklık gerçekleşmesi ahlaki karanlık, ahlaki anlamda farksız olan, "ışık" oldu. Yani, biz kahramanlarından ilk karakteristik "Ball Sonra" hazır olduğunu söyleyebiliriz: Ana karakter vicdanı vardır bir kişi olarak tanımlanabilir.

Albay

Burada her şey biraz daha karmaşıktır. vicdansız insanlar - Biz Albay ve kızını diyemem. Onlara göre, 19. yüzyılda Rusya'da var bir hiyerarşi - bu normaldir. Normal ve bir tatilin ardından kendi ayakları yayma veya heyecanlı sinirleri işkence adamı yatıştırmaya olabilir. sıradan dışında hiçbir şey yoktur.

okuyucu haklı olarak yapmanız ve hangi "Ball Sonra" kahraman özellikleri (özellikle Albay ima) hakkında düşünme, o zaman sadece eski asker suçlu gerektiğini söyleyebiliriz. Hayır, bunu yapmayacağım. Albay kadınlar onun bağnazlık sorumlu olduğunu kendisi daha azdır. Sonuçta, onlar bunları yapmak için onunla karışmaz.

Barbara

Yaklaşık kızı fanatik kötü bir şey diyemeyiz, ancak bunun ve iyi hakkında söyleyemeyiz. O anlatının kişiliksiz karakteri. bu sadece bir anı olacak Gönderen: şaşırtıcı derecede güzel, ama Ball "Sonra "kahramanlar Özellikleri"" temasını ortaya gelirse içeriğinde ne olduğunun tespit edilmesi zordur.

çalışmalarında gündeme ahlaki konular

Yani, burada birey ve toplumun çatışma hakkında proivzedeniya sonsuz anlaşmazlık merkezinde. Yazar, aynı zamanda insan ikiyüzlülük ve hile pislik dikkatlerini (ve okuyucunun dikkatini) biler.

L. N. Tolstoy bu hikayede, hatta dolaylı, aslında, bir Rus devrimi neden orada soruya cevap verir: "yüksek-up" tür tedavi "tabandaki" kendilerini izin ve "alt sınıflar" öcü çünkü. Bu kısa ahlaki içeriği "Ball sonra." Aslında, bu hikaye bir fan ve diğer ahlaki sorunları gibi açığa çıkabilir, ama bu başka bir hikaye.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.