IP Eliminasyon: hizmetlerinin maliyeti

Kendi iş kar başarı değil, aynı zamanda kaçınılmaz riskler sadece bağlanır. Genellikle bir süre istenen yarardan çok sorunu getirmek başlar girişimciliğini. Belki de bu özellikle mali kriz sırasında, ekonominin genel durumuna bağlı olduğu veya bireysel girişimci (SP) kendi gücü ve yetenekleri fazla hesaplamış. Her ne idiyse, bu iş vazgeçmek zamanı. İşte bu kadar SP atmak anlamına gelmez. Herhangi bir ticari kişi aşağıdaki algoritma ile yaptığı ticari hayat yaşıyor: organizasyonun tescil - kapatılmasını - iş yapmanın şirket, firma. Şirket sadece kapatıp tasfiye gerekmez.

eliminasyon nedenleri

eleme süreci, SP "Tüzel kişiler ve bireysel girişimcilerin devlet kayıt Üzerine" Federal Kanunun temelinde gerçekleşir. hareket setleri IP giderilmesi nedenini belirler:

  • kendi istekleriyle;
  • terimi Rusya Federasyonu yaşama uzaylının hakkını doğrulayan belgeyi doldu;
  • Ölüm işletmeler;

  • yargı kararı ile;
  • iflas nedeniyle.

vergi dairesine belgelerin sunulması

şu şekillerde olabilir girişimcinin mali hizmetinde menkul bir paket göndermek için:

• Kişisel olarak, pasaport sunumu ile.

• sırayla sağlayan yetkili bir kişi, SP pasaport tarafından. Bu seçenek özel bir şirket ve "SP ortadan kaldırılması" olarak adlandırılan bir sürecin uygulanması için gerekli belgelerin toplanması için sorumluluk alma onun çalışanı (yediemin) için girişimci rücu sağlar. hizmetin maliyeti firmanın fiyatlandırma politikası bağlıdır.

Devletin tek portal sayesinde •. ve belediye hizmetleri.

Kendi uygulanıyor

Eğer girişimci kendi bireysel faaliyetine müdahale istedi, daha sonra bir başlangıç için, bütün vergi ödemek ve son raporlama dönemi, tüm gerekli raporları sağlamak zorundadır. Girişimcilerin para çekme makineleri vergi otoritesi ile kayıtlarından çıkan sürmelidir kullanmak unutulmamalıdır.

kurucusu giderilmesi önce maaş ve sigorta katkıları tüm borçlarını ödemek zorundadır. Ve ancak o zaman mümkün olacaktır emekli sandığı herhangi borçlarının olmaması hakkında bilgi almak için. Onsuz EGRIP işçiler yerleşim hakkında bilgi yapmak için izin verilmez.

Bir sonraki aşama - bankacılık kurumlarında hesaplarının iptal. Burada, SP ilgili uygulamayı tamamlamalıdır. Gerekli hesapların kapanması SP işçileri istihdam durumunda olduğu gibi bir emeklilik fonuna, vergi denetimi, ve sosyal güvenlik fonuna (FSS) 'e bir hafta içinde bildirilmesini sonra.

Bu IP ek olarak p bir açıklama yapma gereği olduğunu. R26001. yetkili kişi aracılığıyla vergiye bu uygulamanın dosyalama halinde mutlaka kişisel imza noter. Bir noter belgelerin paket çok amaçlı merkezi ya da devlet tek portalı üzerinden beslenen imza tasdik gerekli değildir. ve belediye hizmetleri.

Ayrıca, kurucu devlet ücreti ödemek zorundadır, ancak tasfiye SP başlamadan önce daha doğrusu, devletin pahasına belirli bir miktar yapmak. Bu tür bir ücret miktarı 160 ruble.

Ve son - doğrudan ikamet yerinde vergi dairesine belgeleri besliyor. Uygulama SP eklemek gerekir:

• Devlet ücretinin ödenmesini onaylayan belge;

• PF (hayır borç) bir sertifika.

yetkili kişi aracılığıyla IP eliminasyonu

yetkili kişi aracılığıyla vergi uygulanması - girişimci belgeleri işlemek için destek hizmetlerinin sağlanması için şirketin paketin tasarımında bu tür hükmün yapan özel bir itiraz, amacını güden FE ortadan kaldırmaktır. Bir şirkette hizmetlerin maliyeti aşağıdaki giderlerin oluşur:

Tasfiye ilgili konularda 1. Profesyonel bir tavsiye.

gerekli belgeleri 2. hazırlanması.

Gerekli belgelerin 3. Sunulması MIFNS şirketi çalışanı eşliğinde 46 numaralı.

4. Devlet görev Ödeme.

5. FE tamamlanmasından belgesi elde edilmesi ve EGRIP özler.

Toplam ziyaret Vergi

belgelerin bir paket karşılığında İç Gelir Servisi (NS) belgelerin listesi ve bunların kabulünün bir zaman damgası ile bir makbuz kurucusu sağlar. makbuz yukarıda açıklanan belgelerin elektronik dosyalama durumunda e-posta girişimci tarafından gönderilir.

NS başvurunun alındığı tarihten itibaren beş gün içinde iş bırakma kaydeder. Bu giriş EGRIP yapıldığını nasıl girişimci kendi faaliyetlerinin sona erdirilmesi belgesi alır sonra oldu.

IP eliminasyonu: Moskova maliyeti

aktiviteyi durdurmak için, SP EGRIP çalışması öncesi ayrıntıları çıkaracaktır. Bu amaçla Moskova'da MIFNS 46 numaralı uygulanır ve bir başvuru formu doldurun, PF hükümeti kanıtlamak için gereklidir. girişimci IP tasfiye sabit olduğu EGRIP belirli bir kayıt yapmak zorundadır. içerir yetkili kişi aracılığıyla bu hizmetlerin maliyeti (Moskova ve Moskova bölgesi):

• çıkarı ilgilendiren konularda Önerileri.

• kağıtları paketi (aciliyet için ayrı maliyetler) toplanması.

• menkul MIFNS sayısı 46 anda şirket çalışanı Bakım.

• eleme Sertifika alma.

Tipik bir prosedür, tasfiye işleminde MIFNS 46 yedi köle sürer №. günler. ek maliyetler vardır:

• Hizmet (durumu) - 160 ruble.

• Anahtar teslimi Eliminasyon - 3000 ruble. (Seçilen şirket bağlı olarak).

Vologda, Ekaterinburg ve diğer bölgelerde: SP (değer) ortadan kaldırılması

Rusya Federasyonu'nun diğer bölgelerinde IP ortadan kaldırılması bu makalenin önceki bölümlerde açıklandığı gibi aynı prosedürü sağlar. iş tamamlanmasına karar verilmiştir girişimci, bir amaç, bir IP tasfiye sabit olduğu EGRIP karşılık gelen girişe getirilmesi vardır. Maliyet (Yekaterinburg ve Sverdlovsk bölge) uzman firmalar tarafından sunulan benzer hizmetler, finansal maliyetleri içerir:

• Firma avukat desteklemek;

• kağıtları karşılık gelen paket hazırlanması;

• ödeme ile yardım devlet ücretlerinin (ayrıntılar MIFNS sayı 46);

• (vekaleten) MIFNS sayı 46 IP tasfiyesinden sonra nihai belgenin hazırlanmasında Assist.

(Başvuru danışarak) belirtilen değerin boyutuna ek olarak, hukuk firması sağlamaktadır:

• PD yardım almakla yardım;

• Vergi müfettişliği içinde yazarkasa kaydının silinmesi yardımcı olmak;

• Bir banka hesabı kapatma yardım;

• PF ve FSS içinde dışı işlemleri için yardım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.