SağlıkDişçilikte

Onun set olarak diş ve neye Kron bunlar? En iyi tarafları ne

yükleyerek kron By insanlar çeşitli yaralanmalar veya Dentisyonun kusurlar için en sık kullandığınız. Onlar görünüm gülümseme estetik açıdan bile en çirkin kurtarmak için yardımcı olur. Neyse ki, "altın altında" kron yaş çok geride bıraktı. Günümüzde diş hekimleri işlerinde diğer malzemeleri kullanın. Bu makale koydu olarak dişlerin üzerinde kron ne hakkında bilgi verir, prosedür kendisi ne kadar olduğunu.

genel bilgiler

taç bütün kusurları ortadan kaldırmak için izin verir çıkarılamayan bir yapıdır. Bu tip protezler şekil ve boyutuna geri yükleme, yüksek mukavemetli diş yapmak için, aynı zamanda çiğneme yüklere direnç oluşturmak için kullanılır.

Çoğu zaman kron büyük protez parçasıdır. Örneğin, birkaç diş eksik ve tam yapay telafi edilmelidir. Bu durumda, tüm yapının bitişik dişler üzerinde destek işlevini yerine getirir.

Bu diş üzerinde kron yüklemeye acıyor? Nasıl bu protezleri koymak? Uygulamada görüldüğü gibi, rahatsızlık ile bağlantılı bir çok diş prosedürler, bir ömür boyu hatırlanır. En tatsız taç yüklerken uzman diş biler Ancak, yalnızca ilk aşama olarak kabul edilir. Tabii ki, çağdaş diş hekimliği pratiğinde yaygın olarak kullanılmaktadır tüm ağrı kesicileri vardır.

Bu protez her şeyden avantajlara rağmen, pek çoğu hala dişe taç set sorguluyor. Bu prosedür için temel endikasyonlar listesi Aşağıda:

 1. Doğal taç bir yaralanma nedeniyle tahrip veya çürükleri geliştirmek, ancak kök kaydedilir ve birincil işlevini gerçekleştirebilir edilir.
 2. Gülümseme çirkin kusurları nedeniyle formlar veya emaye renk görünüyor.
 3. periodontal hastalık diş kendiliğinden çözülme riski bazen zaman. Böyle bir durumda bu ayar önerilir geçici kron tam iyileşme kadar.
 4. minesinin anormal aşınma yoktur.

Günümüzde diş hekimliği için çeşitli seçenek sunabilir diş kronu, farklı malzemelerden yapılmış olan ve bazı özellikler ile karakterize edilir.

metal kron

En iyi çiğneme dişleri üzerinde ne kron teslim etmek? Onlar pek çok avantajı vardır, çünkü Birçok uzman, metal tasarıma sahiptir ve bunların maliyeti nispeten düşüktür.

Bu düzenleme, çeşitli metallerden imal edilebilir. Metal kron Protez klasik bir örneğidir ve birkaç yıldır kullanılmaktadır. En yaygın varyantı - "altın altında" dişler.

Böyle kron ana avantajları - dayanıklılık, güvenilirlik ve dayanıklılık. elemanları esas maksimum zarar görmemiş çiğneme sırasında antagonistleri dişler, böylece doğal emaye ile karşılık gelen oksidasyon ve aşınma indeksi işlemi uğramazlar. Bu inşaatta dezavantaj, tek - çirkin görünüm, genellikle dışarıdan göz alana ulaşılmaz yerleştirilir böylece.

Seramik (porselen) kron

Seramik kron en estetik olarak kabul edilmektedir. Bunlar doğru yıllar sonra ilk özelliklerini kaybetmeden, doğal diş yüzeyi çoğaltmak. Ne seramikten dişlerin kron koydu? Bu malzeme uzun süreli çiğneme yükü dayanamaz nispeten kırılgan. Bu protezler genellikle ön dişlerin üzerine monte nedeni budur. Bu seçeneğin ana dezavantajı - yüksek maliyet.

Metal-seramik taçlar

Sermetler metal ve porselen malzemelerinin olumlu özelliklerini bir araya getirir. Bu düzenleme, dayanıklılık, dayanıklılık, iyi estetik özellikleri farklılık gösterir. Protezin bu düzenlemesinin sadece bir dezavantajı - kurulum aşaması, yüksek riskli emaye silinmesi sırasında taç altında dişlerin hazırlanması.

Hangi seçenek seçilir?

Bir protezi seçerken tesis tasarımı, hastanın isteklerine, onun mali kapasite için kanıtlara dayalı olmalıdır. Bütçe seçeneği metal kron olarak nitelendirilmesine karşın dış göstergeler en estetik değildir.

Sermet düzenleme bir protez sinirin önce çıkarılması olmadan bir dişin üzerine yerleştirilebilir, kuvvet ve doğallığı karakterize edilir. Bununla birlikte, diş eti küçük bir azalma taç ve diş arasındaki boşluğa doğrudan oluşturulabilir bile. Bu durumda, fark edilebilir bir metal jant olur.

Hepsi-seramik seçenek doğal dişlere kadar yakındır. Bu işlevsel dayanıklılık ile karakterize edilir. Hastanın mali kapasite sınırsız ise, diş seramik kron yüklemek için önerilir.

iyi ne seçeneklerin protezler? Bu soru mümkün değildir Ne yazık ki, kesin bir cevap vermek. Bu alanda Çoğu uzman hala ikinci seçenek doğru yaslanıyor.

protezler için hazırlık

protezin yerleştirilmesi için ön hazırlık süreci birkaç farklı fazdan oluşur:

 1. Belirlenmesi ve ağız boşluğunun klinik durumunun değerlendirilmesi. hasta ile doktor müdahale hacmini daha iyidir dişlere kron maliyetini görüşmek üzere. Tedavi planı çizilir.
 2. Gerekirse, enflamatuar diş eti hastalığı, diş çürümesi, periodontal tedavisi. Sözde destek dişlerde tüm eski mühürler kaldırıldı ve mutlaka değiştirilmelidir.
 3. Eğer iltihap gelişmesini önlemek için sermet atanan depulpatsiya kullanmayı düşünüyorsanız.
 4. Sonra doktor taç ile diş hazırlar. Bu özel araçlar vasıtasıyla sert doku belirli bir kalınlığa uzaklaştırılmasını içine çok zaman alan bir işlemdir. 2 mm - sermet kullanılarak 0.3 mm emaye yeterli bir metal düzenleme için.
 5. Bir sonraki adımda macunu kullanarak özel baskılar yapmaya. Daha sonra, diş laboratuarında bunlara dayalı taç yapılacaktır.
 6. Eğer protez hastaya uygun olması nedeniyle nihai tasarımın performansı doğruluğunu belirleyebilir birkaç bağlantı parçaları, atanan oluşturduktan sonra renk paleti maç. Bazen geçici çimento ile taç güvenliğini sağlamak için kullanılan. Bu hasta onun rahatlığı içinde görmek mümkün olduğunu sağlamak için gereklidir.

Dişlerin üzerinde kron Sabitleme: nasıl bir protez koymak

 • Geçici çimento doktordan çıkardıktan sonra kapsamlı temizlik tasarımını yapar.
 • Hazırlanan bir kırık diş yüzeyi biraz sert hale getirmek için özel bir cihaz ile önceden muamele edilmektedir.
 • Doktor diş protez düzenlemesinin doğruluğunun ikna edildiği sırasında nihai uydurma, Held.
 • Sonra diş üzerinde bir taç hemen yüklemesini başlar. iç yüzeyinde doktor diş çimento miktarını alır. taç çok dikkatli dişe konur. Sonra bu işlemler tasarımı özel bir lamba sertleştirme işlemi hızlandırmak için ışımaya tabi tutulur.
 • Bir maddenin daha hafif bir miktarda diş etlerinde tahrişe ve iltihaba neden olabilir, çünkü son aşamada, fazla çimento çıkarılır.
 • Zaten mümkün seti taç yaklaşık 60 dakika sonra küçük bir çiğneme yükü vermek.

diş kron ömrü ve bir garantisi sunuyoruz

ömrü iyi yapılmış kron genellikle 10 yıl veya daha fazladır. Ancak, bu konu protez önce ilk eğitim kalitesini daha yakından bakmak gerekir. Çoğu durumda, bir taç depulpiruyut için bir diş olduğunu, bütün sinirleri kaldırmak ve kök kanallarının kilitle. Bu, söz konusu prosedür de en savunmasız nokta.

Vakaların% 60-70'inde kök kanalları inflamatuar komplikasyonların gelişmesini gerektirir kalitesiz, kapatalım yapmak, gerek yeniden üzere diş tedavisi , hatta silin. Kronik iltihap genellikle garanti süresi (yaklaşık 1-1,5 yıl sonra) sona ermesinin ardından kendini gösterebilir başlar. yabancı Hastanelerde durum biraz farklıdır. Almanya'da örneğin protez üzerinde garanti, 3-5 yıldır.

yorumlar

Genel olarak, protez sonrası hastalar çok olumlu tepkiler bıraktı. Doktor bütün göstergeler / kontrendikasyonlar dişlerin üzerinde kron yerleştirmeden önce dikkate almıştır eğer mümkündür. iyi ne bir protez koymak? Bu soru da buna dayanmaktadır dişçi yetkinlik ve müteakip sonuçları ile ilişkilidir. Özellikle dikkat ilk aşamada diş niteliksel işleme dikkat edilmelidir, doğru sabitleme (olduğundan fazla değildi Eğer / göz ardı oklüzyonu).

Böylece, performans üretim teknolojisinin durumunda Hasta hep pozitif sonuç için umut olabilir. Doğru kliniği, profesyonel uzmanlar seçmek önemlidir. Ne yazık ki, bu kadar basit değildir. Çoğu özel sağlık tesisleri genellikle kalite ve malzeme maliyetleri pahasına, kar maksimize amaçlayan.

Kron için düzgün nasıl bakım?

kurduysanız onları yeterince diş ipi, diş macunu ve diş fırçası bakımı için, tek kron sözde. halinde köprüler genellikle bakteriler birikir altında özel bir ara parça, çünkü sık sık, hijyen ile zorluk vardır.

hijyen diş hekimlerinin standart kurallara ek olarak kuvvetli özel Sulayıcıların kullanmayı öneriyoruz. Bu tür tertibatın çalışması meme boyunca sürekli olarak beslenir basınç altında bir su atımlı bir jet oluşturulmasına dayanır. Nedeniyle sulayıcı geleneksel fırça kısımları ağız zor biriken yiyecek artıkları ve plak temizlenmiş yönetir.

Tercihen önleyici bir tedbir olarak yılda iki kez bütün yapının durumunu ve çevresindeki doku kontrol etmek diş hekimine.

maliyet kron

Daha pahalı seramik kron genellikle ön dişlerin üzerine konulur. Bunların maliyeti yaklaşık 15,000 ruble 10,000 arasında değişir. bir diş çiğneme Metal-seramik kron daha ucuz (3.000-4.000 ruble) 'dir. Tabii ki, protez toplam maliyeti birçok faktöre bağlıdır. Bunlar aşağıdakileri içerir: vb kullanılan malzemeleri, kliniğin prestij, kendi diş laboratuarı varlığını, sağlık personelinin eğitim ve ..

protezi sonrası olası komplikasyonlar

kron son Tespit sonrasında, bazı hastaların komplikasyonlar gelişebilir böyle:

 1. Protez stomatit. Bu nedeniyle çevreleyen yumuşak doku protezin yüksek basınç kademesine gelişir. Patoloji dolaşım yetersizliği ve taç sınırında ile temas halinde mukoza müteakip ölüme neden olur.
 2. Çürük. Bu sorun, kötü ağız hijyeni oluşabilir ya da protezle ilgili başarısızlık hasta için hazırlık aşamasında ise diş tedavisi için geri döndü.
 3. Kron mukus alerjik ağızda yanma hissi ile kendini reaksiyon, patlamalar gelişimini tetikleyebilir.
 4. Galvanik sendromu. Ağızda protez farklı malzemelerden yapılmış olan zaman geliştirmektedir.

Yukarıdaki komplikasyonların herhangi birinin meydana gelmesi doktora acil tedavi gerektirebilir. diş kaybı Aksi riski. Bu gibi durumlarda, bir kural olarak, hekim taç ve tekrarlanan protez kaldırır.

Tabii ki, bu işlem sırasında, sadece hasta dişlerinde kron koymak ne karar verebilir. Ne iyi protezler (malzeme) doğrudan uzman önerebilir. Her durumda, sen doktorun görüşüne dinlemelisin sadece kendi tavsiyelerinin her yerine getirmek. Olumlu bir sonuç için umut ve bitmiş mükemmel işten zevk tek yolu.

Sonuç

onlar işlemden sonra komplikasyonları ile ilgili olabilir ne poz biz mümkün olduğunca ayrıntılı olarak incelenmiştir Bu yazıda, dişler üzerinde kron şeylerdir. Hepimizin çekici bir gülümsemeye sahip olmak istedikleri için Aslında bu protezler, bugün çok popülerdir. Metal ya da seramik kron olup, yapı ile yerleştirme için prosedürün korkma. Uzman bir doktor protez en uygun varyant seçmek için sadece muktedir değil, aynı zamanda hemen hemen ağrısız yüklemek için tüm çalışır olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.