SağlıkMüstahzarlar

Dolgular - bu nedir? dolgu tipleri

Kelime "dolgu" En her yaş ve sosyal grup çok farklı dernek olacaktır. Ve terim yaygın birbirine çok uzak alanlarda kullanılır çünkü. Yani, örneğin, soru "Dolgular - it nedir?" Anime fanlar tıp ve kozmetik alanında uzmanlığa sahip kişilerin tepkisi oldukça farklı bir cevap verecektir.

köken

kelime "dolgu maddesi", "tutucu" terimi İngilizce "dolgu maddesi", elde edilir. Bu nedenle, bu terim bu kavramların tanımı kullanılır. Ana olanları düşünün.

fanteziler ve hayaller bir dünyada

Dolgular - manga arsa dışında alınan anime serisi, bir dizi. Genellikle yönetmen ve yazarların takdirine karakterinin doğasını açmak veya mizahi ekler bulunmaktadır. Dolgu yaygın anime serisi için kullanılan dışarı önde manga bölümleri değildir. Ayrıca, bu olgu aynı zamanda sürekli hikayesi ile televizyon dizisi ortaya çıkar. Ek malzeme sinema tarihinin mutlaka doğru fanlar ve her zaman bu televizyon kanallarını görülebilir.

Neden ihtiyacım var - macun-dolgu?

Anime - Japon animasyon filmler ve TV dizilerinin ortak adı. Manga - Japon çizgi roman olduğunu. Çok fazla anime serisi onlara çekildi. Bazen tam olarak bazen boyalı formda boyalı sahnelerin her tekrarlayarak - bazında.

Manga bölümleri genellikle Ancak, ayda bir kez yeni bir dizi dışarı çıkmak başka haftalık bir periyot var. anime neredeyse bir süre sonra, çizgi roman çıkışında derhal serbest asla gerçeğine rağmen, serinin arsa onların yetişmek için başlar "üs". Bunu önlemek için, ve dolgu maddeleri eklenir. kullanılan bu tekniği ve serinin yaratıcıları. Bazen dolgu malzemeleri kitleye unutulmaz ve zaten onların maceraları (ana arsa gelen bir şube ile, sinema veya televizyon yapımları) spin-off kaldırmak üzeresiniz çok ilginç karakterleri görünür.

Ana serisi daha açıkçası zayıf Dolgu: bunlar diyalog, anlatım yönteminin, yapmacikliktan "hesaplamak" kolaydır. Bazen tuhaf bir kombinasyon yapmak. Diğer yarısı ana arsa izlemeye devam ederken Böylece serinin yarım dolgu vardır.

Kozmetik ve tıbbında

Dolgular - yüz ve vücut enjeksiyonu olduğunu. dolgu olarak kullanılır, bunların amacı - kırışıklık ve yaşlanma gibi kozmetik kusurları düzeltmek için. Buna ek olarak, dolgu maddelerinin yardımıyla dudaklar ve yanaklar, çene ve göğsün hacmini arttırır.

Bunlar nelerdir?

dolgu maddeleri sınıflandırılması, aşağıdaki gibi:

 • Sentetik ilaçlar;
 • biyosentezi;
 • biyobozunur.

En yaygın olarak kullanılan üçüncü görünüm. Bu çok popüler bir dolgu hyaluronik asit içerir. İlk iki tür geçici etkiye sahip aksine bu tür formülasyonlar, bu sağlık için daha güvenli bir seçenektir. Bio Gel nekroz ve iltihap riski artar, sentetik ve biyosentetik dolgu sorunu. Bu vücuda maddelerin göç nedeniyle olduğunu ve zamanla kaybolmayacak.

hyalüronik dolgusu nedir?

arası bir madde içerdiği Hidrokolloid, hyaluronik asit olarak adlandırılır. O aktif hücre etkinliğine karıştığını, deride kolajen ve elastin üretimi için sorumluluk nemi korur ve anioksidantnuyu korumasını artırır.

Bu nedenle hyalüronik asit yaygın dolgu oluşturmak için kullanılır. Hazırlık cilt ve mukoza zarları içinde ihtiva edilen maddeler bileşim içinde yakın bir şekilde yapılır. Bu sayede gençleştirme nedeniyle, asitle aktifleştirilmiş fonksiyonları Cleto fibrolastov için, doğrudan cilt üzerine tatbik edilmelidir.

Sam Filler - daha az emildiği - Jel daha onun yoğunluğudur. Çoklu oturumlarda tatbik sıvı dolgu maddeleri, daha az yoğun bir zaman gerektirir, ancak yan etkilere sahip olabilir. Bu nedenle, uzmanlar ilk seçeneği öneriyoruz. Böyle tedavinin maliyeti daha yüksek olurdu, ancak sağlık için öder.

Kim önerdi?

Başlangıçta, tedavi süresi ile savaşı kazanmak amacıyla, olgun ve yaşlanma cilt için yaratılmıştır. Ancak uzmanlar hiyalüronik asit gençliğinde profilaksisi için kullanılabileceğini söylüyor.

hiyalüronik dolgu maddelerinin kullanımı için endikasyonlar:

 • (Küçük ve derin düzeltme işlemine tabi her ikisi) kırışıklıkları;
 • susuz cilt, kuruluk eğilimli;
 • deri esnekliğinin ile ilgili sorunlar;
 • yaşlılık lekeleri, gözlerinin altında mor "çevreler", donuk cilt rengi;
 • çeşitli kozmetik prosedürler (soyulma, öğütme) ya da plastik cerrahi sonrası geri teper.

Ayrı bir hat burun dudak kıvrımları düzeltmedir.

"Düzeltme" tarafından yapılır şekillendirme. Ancak pek çok güzellik ve doktorlar yüzün gençleştirilmesi ve cildin genel durum için Nazolabial dolgu tavsiye olmasına rağmen, tam tersi bir görüş vardır. Örneğin, bazı doğru nazolabyal parantez yardımıyla daha iyi kıvrımlar savunuyorlar. dolgu enjeksiyonları da değil terimi kendisi kelime "dolgu" türetilmiştir boşuna, yüze bir kabarık vermek eğilimindedir.

To kontrendike?

Takdirde, dolgu maddeleri kullanarak terapi yapmak mümkün değildir:

 • zayıf kan pıhtılaşma;
 • Herpes ve diğer enflamatuar süreçler;
 • zaten sürekli dolgu maddeleri (silikon) sahiptir;
 • hamilelik veya emzirme;
 • enfeksiyon ya da otoimmün hastalıkları.

Nasıl hareket?

Dolgular - "yardım" doğanın bir tür. Hyaluronik asit zararlı değildir, sadece olmayan doğal malzemelerle, aynı zamanda kullanışlı organizmalar yardımıyla bu esnek ve pürüzsüz hale cildi besler. Şaşmamak Biogüçlendirme - süreç napityvaniya madde - "doğal iyileşme" anlamına gelir.

İlacın Enjeksiyonlar şu sonucu verir:

 • Cilt iyileştirir, pürüzsüzlük ve esnekliği verir:
 • kırışıklıklar "hayır" gidin;
 • yoğun nemlendirici yoktur.

Prosedür neredeyse ağrısız olduğunu belirtmekte yarar var.

Ne zamandır ilacın etkisini yapar?

yaş, sağlık durumu ve kötü alışkanlıkları cilt, diyet, varlığı / yokluğu başlangıç durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak hyalüronik dolgu malzemeleri iki yıla kadar birkaç aydan bir etkisi var. Önemli bir faktör, elbette, aynı zamanda enjekte ilacın kalitesi.

Nasıl girmek için?

hyalüronik asidin derinin altında yönetiminin iki temel yolu vardır:

 • Mezoterapi. İnce iğneler gerekli ve yeterli derinliğe kullanılır.
 • Lazer tedavisi. adından da anlaşılacağı gibi, kullanılan lazerlerdir. dezavantajı - Hep yeterli derinliğe uygulanamaz.

Her iki yöntem üç ila beş oturumda gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda iki ya da üç seans dolgu tedavisinin durumunu korumak için birkaç ayda bir tavsiye edilir.

Krem dolgu: bu nedir?

Krem dolgu maddesi - kolajen veya hiyalüronik asit, yayılmayan ilaç yerine enjeksiyonları önceden bahsedilmiştir. kozmetik ürünün etkisi - nemlendirici ve kırışıklıkları yumuşatma. Ancak, ne yazık ki, deride sadece krem gözlenir.

eksiklikler

En önemli eksi gizemi zaten biraz daha erken ortaya çıktı: araçların yüzünü yıkamak için gereklidir - ve mucizevi etki gitti. elbette, cilt hidrasyon şeklinde yarar oranı kalır rağmen.

İkinci çekince: değil dekoratif kozmetik ve ters durumla dolgu malzemeleri kremler "arkadaşlar" tüm - ilaç ile eşit düzeyde işbirliği yapmaya hazır değil tüm tonal kaynaklar ve çok sayıda toz.

krem dolgu yarattığı Son tehlike - alerjik reaksiyonlar. Ve hoş olmayan sonuçlar gizlemek ve çok-haftalık kullanımdan sonra olabilecek en kötü zamanda grev, hemen belli olmayabilir.

Nasıl başvurulur?

Krem dolgu maddesi tercihen bir ilaç lokal etki ise kırışıklık uygulanır. Ancak, genel amaçlı bir araçla, eğer tüm problemyne alana uygulanır. temelin üzerinde uygulanabilir. Bazı dolgu maddeleri, uygulama kolaylığı açısından, tonalnikov ile direkt olarak karıştırılabilir.

Sonuç olarak

Gördüğünüz gibi, kelime "dolgu" iki tamamen zıt anlamlara sahiptir. O farklı şekillerde çok farklı alanlarda yorumlanmış olan aynı kökene sahiptir.

film sektöründe Dolgu iyi işler Q-komplo hayranları şikayetçi değildir. kozmetoloji Dolgular , yararları ve zararları hakkında tartışmayı kışkırtmak. Her iki durumda da sadece olacak kapsamlı bilgi anlaşma olduğu açıktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.