FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Çehov'un "Bir Durumunda Man" in Belikov imajı: Kim futlyarnoy insanlar ve onlar karakterize ne olacak?

insanlar futlyarnoy kimlerdir? Sayemizde etrafında, ama birkaç kişi onlar sadece böyle ilginç bir terim tarif edilebilir biliyoruz. "Bir Durumunda Adam" - herkes denir ünlü hikaye Antona Pavlovicha Chehova, okuma çünkü. Bu kişilik öngörülen malzeme tipinin tarihinde ilk kez bu Rus romancı-oyun yazarı oldu. Ancak, her şey - sırayla.

görsel imaj

aşina olan herkes Çehov'un yaratıcılık insan türlerinde eserlerinin dünya ne kadar zengin bilir. Kim onun hikâyelerine bulamamıştır! Ve vicdani kişi değil, kamu hukukuna memnun ve olduğu ve dar görüşlü darfakalılar ve asil vizyon, oportünist ve-yetkilileri. Ve görüntüleri "futlyarnoy" insanlar da oluşabilir. Özellikle - haberde yukarıda belirtilen.

Bir dilbilgisi öğretmeni Belicoff'un ailesi - hikaye "Bir Durumunda Adam" merkezinde. Yunan dilini öğretmek - uzun birisi uygun olmaktan çıkmıştır. O çok garip. Hatta güneş açık havada eğer - o galoşlarını, yüksek yakalı sıcak yastıklı ceket giyer ve şemsiye alır. Zorunlu "aksesuar" - güneş gözlüğü. Kulaklar, hep yün bırakır. Hep yukarı çıkmasıyla, bir taksiye biniyor. bir şemsiye, bir saat, ve hatta bir çakı - Ve Belikov hiç kendi durumlarda depolanmış.

Ama bu sadece bir görüntüdür. Sadece açıklama diyor görünüyor ki belki biraz bilgiç, insanlar düzenli ve ihtiyatlı. Ama şaşılacak bir kişinin iç devletin dış tezahürü yansır söylüyorlar. Ve bu doğrudur.

kişisel özellikleri

"Futlyarnoy" halkın örnekleri yaşamda karşılaşılan Belikov yansıyan. O - paranoyak ve içe dönük bir sosyopat, karışımı bir tür. Bütün canlılar, o korkar. Onun hayat sloganı şudur: "bir şey olur ne olur." O onu çevreleyen her şey, dikkatli ve korku ile tedavi edilebilir olduğunu. onun fikrinin her bir "kabuk" olduğu gibi, özgürce düşünmek Byelikov mümkün değildir.

Ve tamam böyle eğer toplumda oldu. Ama evde o benzer şekilde davranır! Uzun bir elbise ve kaputun giymiş, panjurlar sıkı, kilitli kapıyı kilitledi. Yatakta bir gölgelik vardı ve Belikov içinde düştüğünde - başının üzerinde bir battaniye saklıyor.

Doğal olarak, tüm mesajların uymaktadır ve dişi görevlileri başlatmaz - korkusuyla başkaları onlarla uğraşırken onu şüphelenmez. Belicoff - gerçek münzevi. Hangi kelimenin tam anlamıyla, yaşamak için korkar.

etkileri

Doğal olarak, değil etkilemez ne, Belicoff'u açar yaşam böyle bir yol. insanlar futlyarnoy kimlerdir? Onlar diğerlerinin aksine oldukça normal bir canlı olduğuna inanıyoruz çok gerçek Hermitler vardır. Bu Çehov'un kahraman yansır.

Adam, coğrafya ve tarihin yeni öğretmenin kız kardeşi - Bir noktada o Varenka araya geldi. Bu Belicoff beklenmedik bir ilgi alır. Hangi toplum onunla evlenmek azalmaya başlar. Onun evlilik düşüncesi sorunlu ve ezilen olmasına rağmen kabul eder. Belicoff daha gergin ve ürkek oldu, solgun, ince yetişir. Ve rahatsız ilk şey onu tüm daha iyi - "Gelin" hayat tarzıdır

insanlar futlyarnoy kimlerdir? Onların dekolmanı sayesinde diğer anlamıyorum olanlar. Barbara kardeşi ile bisiklete binmeyi seviyor. Ve Belicoff emin olduğunu oldukça yaygın bir hobi normal değil! bunun yanlış olduğunu çünkü gençlik tarihini öğreten birine bisiklete binmeyi. Bu araçtaki bir kadın görünüyor ve uygunsuz yapar. Belicoff Buna tahammül edemem düşüncelerini Varenka kardeşi koymak için tereddüt etmedi. Ve onun coşku müdür rapor tehdit etti. Buna karşılık, Kardeş Varenka Belikov merdivenlerden aşağı çekti. sonucu nedir? Belicoff hasta - onun utanç birileri bulduğu stresin, bu düşünceyi izin vermez. Ve bir ay sonra ölür. Bu sonudur.

temel fikir

Eh, futlyarnoy insanlar kim - örnek Belicoff'un anlayabiliriz. Ve Fikir prensipte, Çehov basit ifade etmek istedim vardır. Romancı okuyucularına aktarmaya çalıştık - Toplumun hayatına "kapalı" sadece insan ruhunu çalkalanıyor. Sen dışarı dinlenme olamaz. Hepimiz - Tek toplumun üyeleri. Tüm bu adam onun kendi berbat kurmak - sadece hayatını kapatır. gerçeklerden renklerle dolu. Ve bu doğrudur. Sadece sınırlı insan varlığının manevi yoksulluk. Ne Çehov ve bu hikayede yansıtır.

modernlik

Çehov okuyordu XXI yüzyılın adamı, insanların futlyarnoy denir bilir. Ve o geri kalanı arasında onları tanıyamaz. Şimdi introverts denir. Bunlar, psikolojik makyaj kendi iç dünyasında üzerinde tefekkür, inzivaya ve odak konsantrasyonu ile karakterizedir insanlardır. Onlar diğer insanlarla iletişim meyilli değildir - kimseyle temas kurmaya zordur.

Ancak görev süresi özünü anlamak için, etimolojiden başvurmak için yeterlidir. "Introvert" - Alman introvertiert türetilmiş bir kelime. Hangi anlamıyla olarak çevirir "bir iç dönüştürdük."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.