SağlıkDişçilikte

Diş kök kanal: tedavileri, endikasyonları özellikleri

ihmal şeklinde Delikler bazen pulpitisler gelişmesine yol açar. Bu patolojinin altında dişin iç doku iltihabı anlaşılmaktadır. o kaldırmak ve sinir kanallarını temizlemek için gerekli olan Tedavi için. Aksi takdirde, prosedür "bir dişin kök kanal" denir. olgular ona yardım başvurdular ne o, ne, bugünün makalesinde anlamaya çalışacağız.

kısa açıklama

Kök kanal, bir sinir demetlerini ve gevşek lifli doku kaldırmak için bir işlemdir. Bu dişin tüm boşluğu doldurur ve kan damarlarının büyük sayı ile temsil edilmektedir. tedavilerin zamanında teslimat ağız boşluğunda yavaş patolojik süreçler yardımcı olur. Buna ek olarak, diş satır birimlerinin çıkarma önlemek için yardımcı olabilir.

Birçok hasta sinirin çıkarılması her zaman cehennemi ağrı eşlik eder diye düşünüyorum. Ama vaktinden panik yapmayın. Dişçilik ileriye sıçradı. Günümüzde diş kök kanal lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir, bu nedenle ağrı neredeyse tamamen yoktur. Modern tekniklerin yardımıyla sinirin çıkarılması için geleneksel yöntem arsenik geldi.

endikasyonları

Diş kök kanal aşağıdaki bozuklukları ve arızalar için bir diş hekimi tarafından tavsiye edilmektedir:

 • ağız boşluğuna mekanik hasar;
 • Derin çürük ;
 • periodontit (kabuğunu diş ve yumuşak doku lezyonu eşlik ettiği hastalık);
 • diş hamuru (ne olduğunu, komplikasyonların gelişimini önlemek amacıyla hastalığı tedavi nasıl - tüm bu soruların diş hekimi cevaplamak için);
 • Protezin önce;
 • dişlerin eğimi sürtünme.

Sadece bir doktor manipülasyon avantajlı yürütülen olup olmadığını karar verebilir. sinir çıkarılması için ana endikasyon hala bir diş hamuru. O ne hastalığı tedavi nasıl, her diş hekimi biliyor. onun önlenmesi için Tüm uyumluluk kuralları. Bu nedenle Dişözü en yaygın diş hastalıklarından biridir.

İşlemden sonra hoş olmayan etkileri önlemek için, diş hekimi sadece modern donanım kullanmalıdır. Tipik olarak, elmas freze ve hava ve su soğutma sistemi kullanılabilir. Özellikle dikkat anestezi için ilaçlara dikkat edilmelidir. Hızlı tepki ve alerjik reaksiyonlar eksikliği "Ubistezin" ve "artikain" ile karakterize edilir.

manipülasyonu için hazırlık

Birkaç gün hasta bir diş sorunu röntgeni yapması gereken terapötik prosedürlerin başlangıcından önce. Bir resim dişçi üzerinde kanalların derinliği ve genişliği, operasyonların karmaşıklığı seviyesini değerlendirmek mümkün olacaktır. Ayrıca uzman bir anestezi seçer danışmak ve sonra alerji testlerinde hastayı gönderir.

Test, bir negatif sonucu göstermektedir, seçilen ilaç kullanılabilir. Anestezi enjeksiyonundan sonra ilaç çalışmasına başlamıştır için biraz zaman gerekir.

Adımlar ve kaldırma sinir özellikleri

Diş kök kanal bir diş matkap ve steril ipuçları kullanımını gerektirir. usul ve anestezik doktor başlamasından için hastayı hazırladıktan sonra iltihaplı sinirin eksizyona ilerler.

İlk aşamada Diş emaye dentin ile tahrip kaldırır çürük dokuya masaya. Antiseptik tedaviden sonra iltihaplı hamurun koronal bölgesini çeken, diş boşluğunun kesme kısmına ilerler. Bütün işlem mutlaka kök kanallarının ovalama ile gerçekleştirilir. onlar sinir ve damar demetleri yer aldığını.

depulpation dişçi sonra müteakip sızdırmazlık için kanal tedavisine hazırlamak başlar. Bu amaçla, hizalayın yardımcı olmak ve yumuşak doku kalıntılarından boşluğun kısmi saflaştırılmasını tutmak için çeşitli araçlar kullanır.

Bir sonraki aşamada, doktor kompozit malzeme ile kök kanallarının doldurur. Mühürleme hava kabarcıkları sürecinde haline gelmemesi çok önemlidir. Aksi takdirde, hasta rahatsızlığını yediğiniz her zaman yaşayacaktır.

Bir güvenlik ağı olarak Pek çok doktor ilk yerleştirilen geçici bir mühür. 2-3 gün sonra ağrı görünmüyorsa, bir sabiti ile değiştirilir. Bazı özel kliniklerde diş florlu yüzeylerinin prosedürü uygulanmaktadır. Bu gelişmiş dayanıklılık sağlar ve emaye manipülasyon son aşamasını vermektedir.

Kontrendikasyonlar

bir dizi faktör vardır, bunun bulunması, ilgili prosedür terk etmek daha iyidir. Bunlar arasında:

 • lösemi;
 • kardiyovasküler hastalık;
 • hepatit;
 • gebelik;
 • hemorajik diyatezi;
 • stomatit.

Bu durumlarda, diş kök kanal uygun olarak kabul edilmez. Doktor hasta alternatif tedavi seçenekleri sunmalıdır.

olası komplikasyonlar

yeterince sıkı sinir kaldırma işlemi. Bu nedenle, bir doktor profesyonellik yüksek düzeyde değil, aynı zamanda her zamanki bakım sadece gereklidir. İstatistiklere göre, hastaların yaklaşık% 70 yıllık hamurun dolgunun zayıf ya da tam olmayan kaldırılması ile karşılaştı. Sonuç olarak, diş iltihabı gelişir. Üzerinde bu tür belirtiler sinyal verebilir:

 • Ağrı rahatsızlık hissi, geceleri daha kötü;
 • Sıcak yemek ciddi diş reaksiyonu;
 • diş eti şişme;
 • yanakları şişmesi.

diş depulpation sonra ağrısı olabilir. Bununla birlikte, patolojik doğal iyileşme sürecinden ayırt edilmesi. İlk durumda, ağrı doğada ağrıyan. Meyve veya sebze ısırma sırasında dokular kurtarmak için zamana ihtiyacı, çünkü oluşabilir. rahatsızlığı azaltmak için, diş hekimleri genellikle hastalar analjezik ilaçlar için reçete.

Diş zaten aktif durumda olan enflamatuvar işlem olup, bir akı veya kistlerin oluşma olasılığı ise. Bu tür sorunları önlemek için, ağrının görünümü diş hekiminize başvurmalısınız. Doktor, kanallarını açıp yeniden imzalanacak.

diş kökü kanalında başka hangi komplikasyonlar meydana gelebilir? Negatif karakteri sonuçları, kural olarak, bir uzman çalışmalarında brüt hataların bir sonucu olarak görülmektedir. Bunların arasında:

 • verim dolgu malzemesi ;
 • yanlış besleme aracı boşluğunda fragmanı;
 • Kök delik duvarları.

İyi bir üne sahip bir doktordan yardım isteyin eğer böyle komplikasyon riski mümkündür azaltın. Geçen rol oynadığı ve klinik kendisi bu konuda değil. Ne yazık ki, tüm sağlık tesisleri dental işlemlerde modern araçları var.

hizmetlerin maliyeti

Ne kadar kanal tedavisi yapabilir? Fiyat prosedürü birçok faktöre bağlıdır: kanal sayısını, kullanılan malzeme miktarını, prestij klinikleri, diş yeterlilik. hizmetin toplam maliyeti 500-1000 ruble arasında değişmektedir. Kesin rakam doktor muayenesi sonrası ilk danışma duyurmaktan mümkün olacak.

önleyici tedbirler

Nasıl diş kanal tedavisi önleyebiliriz? Bu prosedür neden gerekli olduğunu Nedir, - Bu soruların cevapları bu yazıda sunulmuştur. Nasıl bunu önlemek için?

hamuru çıkarılması hep emaye esnekliği bir azalma gerektirir. Bu koyu gölgede alır. Kök kanal diş yavaş yavaş kendi doğal koruma işlevini kaybeder. sinirin kaldırılmasını önlemek için, diş hekimleri tavsiye:

 • Yumuşak doku patolojilerinin önlemek;
 • ağız boşluğu hijyen izlemek;
 • Yüksek kaliteli mühürler tercih zamanında tedavi çürükleri,.

Bu basit ipuçları ardından, her zaman iltihaplı diş siniri kaldırmak ihtiyacını en aza indirebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.