SağlıkDişçilikte

Eğer dişin çıplak boyun olursanız, ne yapmalı?

Dişlerin yanı sıra diğer sağlık sorunları ile ilişkili patolojiler durumunda, zaman içinde ve işlenmiş onları fark etmek önemlidir. Bugünün diş hekimliği bahsedelim. Eğer dişin çıplak boyun olursanız, ne yapmalı? Elbette imkansız, her durumda sorunu görmezden. Sonuçta, yakın gelecekte tedavi olmadan bunu gülen zaman dişlerini göstermekten kaçınır yaşanabilir.

diş boyun soyulma riski nedir

Neden dişin çıplak boyun haline? bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir? Due soyundan sakızlar aşağıdaki sorunlara oluşur:

 • emaye artan hassasiyet;
 • Kanama ve şişmiş sakızlar;
 • Bir diş kökü çürük yoktur;
 • Kama kusur elde edilenler;
 • diş kırılgan hale gelir, yontma görünebilir.

Tabii ki, bütün bunlar çok sıkıcı. Ancak, daha da kötü olabilir. Onlar gevşek ve en sonunda düşmeye başlar ve böylece Patoloji, dışetlerınde bağlanmasını zayıflatır.

nedenleri

hangi dişin çıplak boyun haline çünkü en, öğrenelim? Ya böyle bir teşhis koymak? Bu sorunun en yaygın nedeni uygunsuz bakım haline gelir. Üstelik aynı anda dişler bir kişinin düzenli fırçalar. O kadar aşırı, tam tersine, prosedürlerin sayısı olur. Ve dişler için çok kötüdür.

uygun bakım ile sağlanmayan zaman, periodontitis veya diş eti iltihabı gelişebilir. Çok sert kıllar ve çok güçlü hareketlerle diş fırçalama zaman diş etlerini yaralayabilir. Bir kişinin belirli anatomik özelliklere sahip bu eylemler, durum daha kötü hale getirmek için daha edebiliyoruz:

 • Dişlerin kökleri o sakız çok yakın;
 • bağ dokusu çok küçük ve hatta en küçük yaralanması atrofiye neden olabilir zaman ince bir mukoza biyotip yoktur;
 • dizgin ve de kablosuz ise anormal zayıflatılmış doku atlanabilir.

Ancak, aynı zamanda diğer nedenler vardır. Örneğin, bir diş kliniğinde yanlış tedavi. mukozası nedeniyle fakir kron veya dolgular yaralıları ise, hastalığa neden olabilir. çünkü sonuçta indirdi Ne sakız arasında dengesiz dağıtılır onları yükü çiğneme ile beri Yumuşak protez, ayrıca zararlıdır.

Yani, doğru diş sağladı umurumda değil, ama aniden dişin çıplak boyun olur. Bu durumda ne yapılabilir? Bu hastalıkla başa çıkmak için farklı yolları vardır. Bize her biri düşünelim.

mühürleme

Diş hekimleri bu tedavi etkili olduğunu iddia eder, fakat sorun yalnızca kama kusur henüz oluşmuş edilmemiştir ortaya sadece. Aksi takdirde, mühür gelişmiş hastalığı olan diş eğer mühür basitçe dışına düşebilir. Sonuç olarak, kök diş çürümesi gelişecektir.

remineralizasyonu

olarak ağrısızdır. onun uygulanan kaplama formülasyonu ihtiva eden kalsiyum sırasında. Sonuç olarak, daha güçlü hale gelir ve diş kaybı engellenir. Dişler Sağlıklı bir parlaklık geri. Remineralizasyon sadece 7-10 dakika sürer. Ama etkisi kararlı olduğunu, bütün ders böyle işlemlerini yürütmek gerekmektedir.

florlama

Bu prosedür, bir önceki yönteme benzer ancak bu durumda, flüor jeller ve vernikler, uygulamadan kabul edilir. derin ve basit bir: Florür iki tipi vardır. İkincisi derin gözeneklere nüfuz sağlamaz. Yine de diş boyun kademeli olarak eski ve tat ve sıcak veya soğuk yiyecek uyaranlara emaye duyarlılığı azalır.

kaplamalar takma

Nasıl çok dişin boyun çıplak hale edildiğinde, olunur? Ne yapmalı? Fotoğraf ileri evre sakız pitozis göstermektedir.

Yükleme için uygun bir düzenleme, kaplama haline gelir. Bu sayede, kusur gizleme, yüzeye uygulanan ince bir plakadır. Ancak, minesini kesmek için katmanı düzeltmek için gereklidir.

yükleme taç

En zor hale çıplak dişin boyun ve ağrıdığında en ağır durumlarda, durgunluk taç kullanılarak tedavi. diğer araçlar etkisiz görünmektedir Ancak, bu yönteme başvurmadan, çok nadiren. Sonuçta, kron diş öğütmek gerekir yüklemek için.

plasti

Bu sorunun varlığında daha fazla insan ameliyattan başvurdular. ağzını gerçekleştirilmesi için kapsamlı bir temizlik ve sanitasyon tabi tutulur. Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak hazırlık prosedürleri sonra sadece on gün.

 • yan kanat küçük bir lokal alanda varlığı ve verici dokunun yeterli bir miktarda kullanılır. Sonuç mükemmel bir eştir.
 • Trapez kanat kumaş ve ne zaman yerel sorun uygulanır ve genel lezyonlarının tedavisi için olabilir. Ayrıca, verici malzeme gerektirmez.
 • Mukoza aşı. Bu durumda, çit damak alınır, böylece sonuç olarak kumaş biraz farklı olabilir ve onun çitin rahatsızlık hissetti.
 • malzeme yeterli değilse Koroner hareket verici doku küçük damak greft ile birlikte kullanılabilir. Sonra gökyüzünün kumaş neredeyse görünmez olur.

Yerel durgunluk için cerrahi lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve genelleştirilmiş durgunluk durumunda genel anestezi başvurmadan.

halk ilaçları

Ama bir diş çıplak boyun haline dişçiye bir zam hariç diğer tedavi yöntemleri vardır. Evde ne yapmalı? Geleneksel yöntemler bu sorunu çok mücadele etmek. bazıları düşünün.

 • özel masaj diş eti yok. Bu amaçla, onların inme için, ve sonra hafifçe bastırın. Bu özel bir fırça kullanmak en iyisidir. Öğrenci yoksa, o zaman masaj parmağınızla doğrudan yapılır. nane esansiyel yağı eklerken sakız İyi.
 • Eğer dişin çıplak boyun olursanız, ne yapmalı? çoğu durumda Halk ilaçları, gelişimin erken bir aşamada sorunla başa çıkmak için yardımcı olur. yeterince etkili bir durulama ilaçlı. Bunu yapmak için, Aziz sarı kantaron veya meşe kabuğu bir kaynatma hazırlamak. Su üçyüz gram otlar 2-3 yemek kaşığı koyun birkaç dakika, serin, gerginlik için kaynatın ve ağzını çalkalayın.
 • İnsanlar muz tüm hastalıklar için tedavi olduğunu söylüyorlar. Ve şaşılacak. diş tedavisi için iyi uyacaktır. Birkaç saat soğuk suda yaprakları tutmak gerekir, bu yüzden temizlendi. Daha sonra parçalara bölünmüş ve bir çeyrek saat çiğnemek bulundu. Prosedür her iki günde bir kez tekrarlanır.

 • Bir başka etkin bir araç muz kabuğuna ve tuz elde edilir. Soyulma toz haline getirildi ve tuz iki çorba kaşığı ile karıştırılır, kurutulmalıdır, daha sonra zeytin yağı ekleyin ve kremsi kadar karıştırın. Karışım, diş etleri, en az on dakika bekle olmalıdır. Işlemi gerçekleştirmek için 3-4 kez bir hafta olmalıdır.
 • Pancar dişleri açıkta haline neden periodontal hastalık, tedavi edebilir. prosedür çok basittir: pancar rendeleyin, dişlere uygulanan ve en az otuz dakika tutulur. Bu tür manipülasyon iki hafta boyunca günlük olarak tekrarlanır.
 • Ayrıca eczanelerde şifalı otlar temelinde yapılan dişler için özel bir merhem satın alabilirsiniz. Bunların kullanımı iltihabı ve azaltmaya yardımcı olacaktır diş eti kanamalarına.

Eğer taç altında dişin çıplak boyun olursam, panik yapmayın. Böyle bir durumda ne yapması, diş hekimi derhal ele alınması, söyleyecektir. Halk ilaçları gerekirse ağrıyı hafifletmek için sadece kullanılır. Ama uzman yardımı can sadece uzman sağlamaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.