SağlıkDişçilikte

Periodontal apse: Evde tedavi

Herhangi diş hastalık değil, aynı zamanda insan ruh hali üzerinde, sadece sağlık genel durumunu etkiler. Rahatsızlık, şiddetli ağrı, yetersizlik yemeye - bütün bu olumsuz sağlığını etkiler. Periodontal apse - çok hızlı gelişir, son derece nahoş patoloji. zarar vermez aynı zamanda sadece yumuşak doku, diş etkiler: pürülan apse dişeti tamamen oluşturulur.

Hastalık gelişme nedenleri

Periodontal apse - irinli "cebinden" bir nevi. Aşağıdaki faktörler onun çıkışında:

 • Dişeti patoloji: dişeti iltihabı, periodontitis, periodontal hastalık.
 • dişi çevreleyen yumuşak doku yaralanmaları.
 • diş etlerine yakın.
 • Standartların altında çalışma uzmanı protezi veya taç yüklerken.
 • Diş Hastalıkları: Diş çürüğü başlattı Dişözü.
 • Kötü yürütülen kök kanalının temizlenmesi imzalama.

Genellikle hastalık enfeksiyon dişeti sonucu olarak ortaya çıkar. Zamanında hastalığın tedavisine başlamak yoksa, hastanın durumu önemli ölçüde bozulabilir ve periodontal apse olabilir - artışını. Bu çene bile deformasyon mümkün olduğunda. hastalığı kötüleşmesi vücudun savunmasını, soğuk algınlığı ve viral zayıflatan hastalıklarda, stres ile tetiklenir. Ne olursa olsun, ama apse tedavisi için gereklidir.

belirtiler patoloji

Periodontal apse oluşumu semptomları ile karakterize olan, çok acı:

 1. Gıda alımı sırasında hoş olmayan bir duygu (sıcak veya soğuk).
 2. çiğneme, ısırma sırasında kendini ağrı sendromu.
 3. koni görünümü.
 4. dişeti arasından İrin.
 5. Artan vücut sıcaklığı.
 6. ağız boşluğundan kötü kokunun görünümü.
 7. Baş ağrısı.
 8. Yüklenememesi'ı düzgün uyku.
 9. iştah ihlali ve hatta bulantı.
 10. etkilenen alan üzerinde sık basınç ile Shat dişleri tespit edilebilir. o tacı kaybetmek kolay olabilir, çünkü bu, çok tehlikeli bir durumdur.
 11. Eğer hastalığın tedaviye başlamak yoksa, büyük ölçüde o artacaktır apse zaten çıplak gözle fark edilebilir.

Bazı durumlarda, hasta söylemek zordur. Bazen apse kendi başlarına açılır ama doktor yine uygulamanız gerekir. Tamamen etkilenen sakız dezenfektan temizlemek ve daha fazla tedaviyi reçete edilir.

Hastalığın tanısı

Genellikle, apse, diş etlerine üzerinde bulunan hatta bir diş hekimi görsel denetim sırasında yeterli buldum. Buna ek olarak, hasta bir ön sonuç çıkarabilir hangi temelinde uzmanı şikayet söyler. Ancak, bazı durumlarda, tanı çene röntgen geçmesini gerektirir netleştirmek için. Ayrıca ek testler atanabilir. Bunlar hastalığın nedenleri kurmak için yardımcı olur. Bir kişinin periodontal apse ev tedavisi teşhis edilirse etkilidir. Ancak, siz ve nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

doktora ziyaretinden önce ne yapmalı?

Bir kişinin periodontal apse oluşmuş, tedavi hemen başlatılmalıdır. Tabii ki, diş hekimi görünmek için emin. Ama o zamana kadar kendinize yardımcı olabilir. Bunu yapmak için, aşağıdaki yönergeleri kullanın:

 • imha Bir yere soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Ağrıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.
 • Ağızda patojen konsantrasyonunun azaltılması amacıyla, bu otlar (papatya, nergis, meşe kabuğu) ya da ilacın decoctions (potasyum permanganat veya FRC'nin bir çözelti) durulama olabilir.
 • Katı yiyecekleri yememek en iyisidir. Ve onun sıcaklığı izlemek için gereklidir. Çok soğuk veya sıcak yemek ağrı yoğunluğu artan katkıda bulunmuştur.
 • Sen daha çok sıvı tüketmeleri gerekir. Bu durumda, basit veya maden suyu.
 • Bir ateş varsa, bir analjezik veya antipiretik "Ketonalom", "Nurofenom", "parasetamol" kullanmalıdır.
 • her durumda, bu sadece enflamatuar süreç daha da artıracak edemez etkilenen bölgeyi ısıtın.

Hasta mümkün, tabii ki, bunu tedavi etmek evinde periodontal apse gösterseydi. Ama sadece diş hekimi ziyareti sonrasında yapılmalıdır. Çok estetik olmayan periodontal apse bak. Eğitimin Resimleri hiçbir tıbbi ansiklopedisi görülebilir. Buna rağmen, onu sıkmak için tavsiye edilmez. Bu geçici bir rahatlama neden olabilir. Ama yara enfekte ve iltihap ayrıca yayılır alır.

Hastalığın geleneksel tedavi Özellikleri

periodontal apse tedavisi tanısı bir kişinin (antibiyotikler güçlü inflamatuar sürecin varlığında doktor tayin) Yani, cerrahi, tıbbi tedaviyi gerektirir. doktora ziyareti sırasında, o, bir apse ortaya koymaktadır o irin ve etkilenen boşluğunu temizler gelen deduces. sakız daha hızlı iyileşti için, fizyoterapi veya lazer tedavisi kullanabilirsiniz.

o yapıldıktan sonra Bir süre sonra bir apse açma, bir doktora görünmen ve inflamatuar süreç ortadan emin olmalısınız. Tedavi zamanında başlatılan değilse, hastalık kronik hale gelebilir. Yani abse periyodik tekrar görünür. Bu durumda Kendi kendini ilaçla tedavi kontrendikedir veya komplikasyonlar apse böyle osteomiyelit gelişebilir.

Halk tedavi: Etkili tarifleri

Periodontal abse (ilaç tedavisi tedavinin tek yöntem değildir) geleneksel olmayan yöntemlerle giderilebilir. Örneğin, otlar bir kaynatma kullanabilir veya kendi temelinde sıkıştırır. Doğal olarak, abse açılmış ve diş hekimi temizlendi sonra bu yöntem zaten başvurmak daha iyidir. Faydalı bu tarifler şunlardır:

 1. Keten tohumu lapası. Bir apse çok büyük olmuştur durumunda yanak dışına uygulanmalıdır. Bir kompres kullanın apse olgunlaşmış gibi zamanından önce gereklidir.
 2. Çiçek ve yonca yaprakları. Bu araç olgunlaşmamış apse ortadan kaldırmak için yardımcı olur. Böylece sarı yonca kompres olarak kullanılır. Ön hammaddeler kaynar su ile işlenecek.
 3. Aloe bırakır. bitki tarafından temsil zararlı bakterileri öldürerek ve iltihap ortadan yeteneğine sahiptir. Bu yapılır ve losyonlar etkilenen bölgeye uygulanır.
 4. muz ve yapraklarından elde Bulamaç Kuzukulağı. Hem çim ve temiz kesmek gerekir. Daha macun gazlı bez sarılmış ve bir taşım başvurmuştur.

Bu insanların tarifleri gelişiminin herhangi bir aşamasında hızlı ve etkili kaynamaya ortadan kaldırmak için yardımcı olacaktır. Ancak, önceden gerekli doktorunuza danışın.

apse açılmasını Özellikleri

Periodontal abse (semptomlar daha önce açıklanan) - çoğu durumda ameliyat gerektiren bir patoloji. Açılış prosedürü oldukça basittir:

 • İlk ağız iyice temizlenir.
 • Bu açılma yerinde bir lokal anestezik olduğunu.
 • Otopsi antibakteriyel ilaçların döşeme ile gerçekleştirildi ve arıtma için dişeti boşluklarına.

İşlemden sonra, doktor, hastanın tedavi antibakteriyel ajanlar atamalısınız yaranın yeniden enfeksiyonu önlemek için. Ayrıca, gerek bağışıklık sistemini güçlendirmek araçları kullanmak.

önleyici tedbirler

Herhangi bir patoloji tedavisi ile başa çıkmak için daha önlemek için daha iyidir. görünmüyor sakız üzerinde iltihap için, bu önerilere uymak zorundadır:

 1. Düzenli hijyenik ağızdan yemek sonrası temizleme: diş temizleme, diş ipi, sıcak su ya da sıradan bir antiseptik çözeltiler ile gargara.
 2. Periyodik olarak diş ve dişeti durumunu değerlendirecek dişçi görünür.
 3. diş çürüğü, periodontitis, diş eti iltihabı: derhal ağız boşluğunun tüm hastalıkları tedavi edilmelidir.
 4. O, çok soğuk kullanılmaması önerilmektedir sıcak veya sert yiyecekler olduğunu.

Yani dişeti absesi tüm özelliklerini bu. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.