OtomobilMotosiklet

Triumph Bonneville - tarihini, yarışçı ve film karakteri ile bir motosiklet

Tarih Triumph motosiklet bir araba Laszlo Benedick tarafından yönlendirilir Amerikan filmi "Savage" ortaya çıktığında Bonneville, 1953 yılında başladı. Protagonist Johnny Streblera Marlon Brando oynadığı o "Triumph" gitti. Film bisikletçileri hakkında olduğu için, motosiklet modeli de başrolünü göründü ve böylece Triumph Bonneville geniş popülarite kazanmıştır. Kütle seri üretim modelleri henüz mevcut değildi ve filmin geniş bir hat üretiminin başlangıcına ivme sağladı. baştan "Bonneville" önümüzdeki yıllarda motosiklet üretim umutları belirlenmiş, tasarım ve müteakip montaj ve yarış versiyonu ile belirlenen bazı etkileyici kayıtları açısından ileri teknolojiye sahip ve başarılı döndü.

kayıtlar

Sonra spor ve tabanı üzerinde oluşturulacak başladığında Yani, gerçek popülerlik Triumph Bonneville, birkaç yıl sonra bekledim yarış arabası için. Motor "Triumph 650" pürüzsüz karayolu üzerinde yüksek hızlara sağlamaktadır. Triumph Bonneville azından hız 311 km / h gösterdi binici 1956 yılında, bir bisiklet "Şeytan Ok" adlı Utah, ABD devlet John Allen aittir en ünlü olan birkaç kayıtları, ayarlandı. Tekerlekli iki silindirli motor saf metanol ile çalışan ve bisiklet hava direncini azaltmak bir aerodinamik gövde kiti ile monte edilmiştir. Başarıyla seçilir ve bir kontrol edilmiştir. Bu mükemmel pürüzsüz ve sert bir yüzeye sahip bir tuz gölü oldu.

Başka rekor gelecek yıl kuruldu, aynı Triumph Bonneville Alman Vilgelmom Gertsem, hız 338 km / s iken. Dzhonni Allen 345 km / saat hızla mesafe ve bu kaydın geçit, hiç kimse önümüzdeki altı yıl içinde bloke etmek söyledi. Sadece 1962 yılında, İngiliz yarışçı Vilyam Dzhonson 362 km / saat Triumph Bonneville hızını artırma konusu ulaştı. Son olarak, 1966 yılında, rekor yarışçı Robert Leppana hala eşsiz bіl kaydedildi, 700 cc / cm motosiklet bir sınıfta 395 km / h gösterdi.

Bu yapım şirketi sonrasında Triumph ABD pazarında yüksek bir talep haline geldi ve 1959 yılında İngiliz sanayiciler model yol bisikleti yayınlandı - T120. Model Triumph Bonneville T120 185 km / saat bir işareti üzerine bir hız göstergesinin oku "reçete" mükemmel hız ve kaliteyi gösteren bir sıçrama yaptı. Buna ek olarak, 1963 yılında, Triumph Bonneville kez daha filmde başlık rol Steve McQueen ile Hollywood filminde "Büyük Kaçış" bu kez rol aldı.

yeni nesil

Bir sonraki bir model, "Triumph" 1972 yılında yayımlanan 724 cc / cc bir motor kapasitesi ve 62 kW bir güç ile model bir Triumph Bonneville T140 haline gelmiştir. mükemmel teknik özellikleri T140 sayesinde başarıyla Japon motosiklet ile küresel pazarda rekabet edebilir ve 1979 yılında "Bonneville" unvanı İngiliz dergisi Motosiklet Haberleri rekabet "Yılın Motosiklet" aldı. model, daha sonra, 1988 yılına kadar üretildi kesildi ve taşıyıcı durdurulur. Uzun bir sessizlik oldu.

"Triumph" yeni nesil üretimi 2001 yılında başladı, kamuoyu Bir yıl sonra Triumph Bonneville 790. gördüğünde, montaj hattı modeli Triumph Bonneville T100 aşağı indi. 2005 Triumph Bonneville motosiklet 865 cc / cc yeni motor kapasitesi ve 64 hp güç yüklemeye başladığından beri 2008 yılına kadar, tüm motorlar Triumph Bonneville karbüratör, yakıt enjeksiyon ve ardından enjektör oldu.

modifikasyonlar

Triumph Bonneville Klasik, Triumph Bonneville SE, Triumph Bonneville T100: Şu anda, "Triumph" aralığı üç modeli ile temsil edilmektedir. Tüm motosiklet şirketin geçmişi ve bu tür krom tank üzerinde trimden gösterge tablosunda takometre konum olarak farklı motor gücü ve tasarım "çan ve ıslık" bir parçasıdır. Bu Bonneville derece seçkin görünüyordu yeterli olmasına rağmen modellerin Değişiklikler, müşteri ama sadece iki tonlu versiyonunda, bir motosikletin renklendirme seçmenizi sağlar.

Ergonomi veya eksikliği

bisiklet vites seçici kolu alışılmadık bir düzen alışılmadık uzunluktaki inme yanında yeterince yüksek bulunduğu vardır. Eksiklikler isnat edilebilir, ama binici hızla "o kaba" için kullanılan alır gibi görünüyor. Hatta ergonominin görünen eksikliği oldukça yükseltilmiş bacak ve vücudun önemli yamaç sürüş belirli bir stil olarak algılanmaktadır. Böyle kendilerini ifade karakteristikleri de özgüllük Triumph Bonneville vardır.

yönetim

İlk görüş garip durakta ise aynı direksiyon motosikletle ilgili söylenemez - bir eldiven ve motosiklet yönetimi gerçek bir zevk gibi elinde uyuyor. Aniden yumuşak kavrama, sen kolu hafif bir dokunuşla, şaşırtıcı derecede çok uysal olarak hızlandırıcı kavrama sıkmak olabilir. motor ve bu 68 atların bir güçte, saniyenin yüzde biri cevap verir! İki paralel silindir ritmin İdeal bir uyum içinde çalışır.

eksiklik

Genel Triumph Bonneville çoğunlukla olumlu eleştiriler vardır. Gerçek bisikletçileri azlığından kaynaklanmaktadır böylece Afterburner ile "nefes" ona vurma, çok dikkatli bir motor sesi bastırır sadece egzoz sistemi, kutluyoruz. Düz susturucu ve bir motosiklet soran ağsız. Ama her durumda, motosiklet Triumph Bonneville sahibine zevk tükenmez bir kaynağıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.