FormasyonÖykü

O Gudzon Genri açtı? Biyografi araştırmacı

Genri Gudzon, biyografi ve bu inceleme konusu olan keşifler, 16-17 yüzyıllar ünlü bir İngiliz gezgini ve kaşifi oldu. O okudu, coğrafi bilimin gelişmesine büyük katkıda ve Arktik Okyanusu, hem de yeni boğazlar, koyları, nehirleri ve adalar tanımladı. Bu nedenle, Kuzey Amerika kıtasının topraklarında nesneler ve suyun bazı organları bir dizi almıştır.

dönemin genel özellikleri

Seyahat kaptan dönemin bağlamında düşünülmelidir. O kimin saltanat İngiliz navigasyon ve ticaretin hızla gelişmesi ile kutlandı taht Koroleva Elizaveta I oturdu yıllarda yaptığı araştırmalar yaptı. O girişimci denizcilik şirketleri yanı sıra özel girişimler denizcileri teşvik etti. Onun saltanatı dünyanın F. Drake çapında ünlü yolculuğuna gerçekleştirmiştir sırasında gibiydi. Onun birçok İngiliz şirketleri diğer ülke ve kıtalar iletişimin daha kazançlı yollarla aramak için su alanlarında çalışma başlatmış bulunuyoruz öylesine Kraliçe hazine, deniz ticaretinin pahasına zenginleştirilmiştir.

kişi hakkında bazı bilgiler

Gudzon Genri 1570 doğumlu ve birçok araştırmacı bir denizcinin aile inanıyoruz edildi. Gelecekteki kaşif ilk yıllarında Hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmektedir. O, denizciliği öğrenme, denizde onun gençliğini geçirdiği bir kamarot oldu ve daha sonra yüzbaşılığa yükseldi inanılmaktadır. D. Davis seyahat muhtemelen gelecekteki keşfeden bir akrabası olduğunu belli D. Hudson, evinde düzenlediği haberini korunmuş. Sonuç olarak, Gudzon Genri tecrübeli bir denizci ve hatta önce onun ünlü sefer yetenekli bir denizcinin ün kazanmak başardı.

ilk gezi

İngiliz "Moskof Şirketi" İspanyolca ve Portekizce eşyalarını atlayarak kuzeydoğu ticaret yollarını bulmakta ilgilendi. 1607 yılında bir sefer Asya'ya kuzey rota aramak için düzenlenmiştir. Komut Gudzon Genri taşımak zorunda kaldı. elinde küçük bir ekip ile tek gemiydi.

o Grönland kıyıları ulaşana kadar denize dışarı çıkarak o kuzeybatı yönde bir gemiyi gönderdi. Yol boyunca, bölgenin Navigator haritası oldu. O Svalbard yöneldi ve Kuzey Kutbu'na yakın yeterli geldi. ayrıca seyahat nedeniyle buz gemilerine tanıtımına engel olmasından imkansız olduğu gibi Gudzon Genri vatanlarına dönmek için emir verdi. İşte o olanakları hakkında konuştu balina avcılığı ülkede bu sektörün gelişimine katkıda neyi kuzey denizlerinde.

ikinci yolculuk

kuzey-doğu ya da kuzey-batısında aracılığıyla Çin ve Hindistan deniz yollarını bulmaya: Ertesi yıl, kaptan daha önce olduğu gibi aynı amaç için bir sefer daha üstlendi. gezgin buz serbest bir alan bulmak istedim ve aramalarda sırasında Spitzbergen'den ve Novaya Zemlya arasındaki denize düştü. Ancak, Hudson ve burada serbest geçiş bulamadık, bu yüzden kuzeydoğu döndü. Ama burada yine bir başarısızlık bekliyor: Buz yine onun yolunu bloke kaptan eve dönmek zorunda kaldı.

üçüncü yolculuk

1609 yılında kaşif ama şimdi Hollandalı bayrağı altında, yeni bir yolculuğa yola çıktı. Bu ülke yeni toprakların gelişiminde İngiliz Kraliyet rakip ve başarılı bir rakip ve koloniler yerleştirildi. Hudson kendi takdirine bağlı olarak, navigasyon yönünü seçebilir. O Barents Denizi'ne yelken ve burada kötü hava sürpriz yakalandı. sefer son derece zor şartlar altında idi: takım arasında soğuk hava, bir üfürüm başlayan bir isyan gitmek tehdit etti. Sonra kaşifi Kuzey Amerika kıyılarına Davis Boğazı yönünde veya baş yelken teklif etti.

O ikinci seçeneği seçildi ve gemi Genri Gudzon sayılır ne arayışında kuzey-batı kıyısında yöneldi. Kuzey Amerika ayrıntılı olarak incelenmiştir: o günümüz devletlerinin topraklara gelmesiyle, o defne geldi ve şimdi kendi adını taşıyan büyük bir nehir üzerinde yüzdü. Bu çok önemli bir keşif oldu, ama kaptan hedeflerine ulaştı ve Çin yol açmaz yolunu bulmadım emin olduk.

Çin'e bir su yolu bulmak için: Ilginç bir gerçeği aynı zamanda, Fransız araştırmacı ve kaşif Champlain da aynı amaçla bu yerleri araştırdı olmasıdır. O Hudson nereye vardı oraya başardı, ama diğer taraftan, sadece yüz elli kilometre ile ayrılır.

Bu arada, İngiliz gemisi huzursuzluk gemiye tekrar başladı ve gezgin dönmek zorunda kaldı. ülkenin yasalarına göre onlar sadece krallık bayrağı altında yüzmek zorunda için: Yolda o diğer vatandaşlarımız ile birlikte tutuklandı İngiliz limanı, girmiştir. Yakında onlar serbest bırakıldı ve öbür dünyada 1610 yılında, yeni bir seferi düzenlendi.

dördüncü yolculuk

Coğrafi araştırmaların gelişmesinde önemli rol oynamıştır açılış hangi Bu kez Genri Gudzon, İngiliz Doğu Hindistan Şirketi tarafından işe alındı. Yine, kuzeye gitti İzlanda ve Grönland kıyılarına yelken açtı, sonra şimdi kendi adını taşıyan boğaz girdi. Labrador kıyıları boyunca hareket, gemi yolcuları da ondan sonra seçildi koyuna girdi.

Önümüzdeki birkaç ay haritalama gezgini Amerikan kıyılarında yapan ve sefer kış kış için karaya gitmek zorunda kaldı. Buz gidince, kaptan çalışmalarına devam etme kararı, ama gemi bir isyan başladı: o, oğlu ve yemeksiz ve susuz bir teknede mahsur yedi denizci ile birlikte. onun daha da kaderi bilinmemektedir günü, büyük olasılıkla öldürüldü.

değer

Büyük arazi açılışına katkı ve coğrafi biliminin gelişmesi Genri Gudzon yaptı. Bir denizci açılan yukarıda kabul var. Onun buluşları dikkate zamanında altında haritalarda birçok beyaz lekeler ile dolu. O daha geniş Baltık Denizi birkaç kez bulundu Körfezi,. Açıklandığı onların sahil uzun şirketi açmıştır kürk ticaretinin, karlı bir yer haline geldi. Hudson Boğazı Atlantik Okyanusu'nun Arktik sularına uygun bir erişimdir. coğrafi özelliklerin birçoğu bir nehir, ilçe, şehir de dahil gezgin adıdır.

Onun zamanında Genri Gudzon en önemli öncülerinden biri haline geldi. Fotoğraf ve kıtaların haritaları gemici onun adını ölümsüzleştirdi teyit ediyoruz. Ne yazık ki, hemen tanındı değildi, sadece zamanın birçok diğer yolcular gibi. Navigator kaç gemide yolculuk edemedi, o bir veya iki gemi verildi. Yine de, coğrafya bilimine yaptığı katkıları küçümsenemez. kuzey denizlerin ve kıyıların nedeniyle yaptığı uzaktaki bölgelere tarif edilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.