FormasyonÖykü

Amiral Nakhimov Biyografisi: inanılmaz kişiyi elde

olağanüstü Rus donanma komutanı, kahraman, icra memuru ve yetenekli bir yönetmen - Paul Stepanovich Nakhimov bütün bunları. O defalarca askeri savaşlarda onun cesaret ve yiğitlik göstermiştir, bu onun geri alma, çok korkusuz oldu. O, Sivastopol 1854-1855 döneminde savunmasında büyük rol oynayan bir sırasında Türk gemisini mağlup deniz savaşında. Amiral P. S. Nahimov derinden saygı ve astlarının sevilen oldu. Bu Rus tarihinde sonsuza kaldı. Bugüne kadar, bir madalya Nakhimov bile yoktur.

Amiral Nakhimov Biyografisi

Başlangıçta Nakhimov Pavel Stepanovich fakir aile Smolensk soylulara oldu. Babası memur rütbesi vardı ve ikinci bir binbaşı istifa etti. Gençliğinde Pavel Nakhimov Donanma Cadet Kolordusu girdi. Onun doğal hediye kafasını okurken kendini hissettirmiştir: o, mükemmellik için yönetici oldu azami özen her zaman çok çalışkandı olmuştur gösterdi ve amaçlarına ulaşmak için her şeyi yaptım.

O eğitimde mükemmel sonuçlar gösterdi ve 15 yıl içinde bir deniz harp okulu öğrencisi olmuştur. Aynı yaşta Baltık Denizi'nde düzenlenen brig "Phoenix", yüzme atandı. Bu onun bütün hayatı - Şu anda, pek çok deniz hizmeti olduğunu herkesin gösterildiği 15 yaşındaki Asteğmen dikkat edin. Dünyada en sevdiğim yerler bir savaş gemisi ve bunun için bir liman idi. O kişisel yaşam ünitesi için hiçbir zaman vardı, ama o istemiyor. Pavel Stepanovich aşık oldu ve evlendi asla. Hep Görevin yerine getirilmesinde titizlik ve coşkusu göstermiştir. Amiral Nakhimov Biyografisi deniz zanaat sadece onun hobi, yaşadığı ve soludum olmadığını gösterir. Memnuniyetle Lazarev firkateyn "Cruiser" konulu yayınlamaya teklifi kabul etti. Bu donanma komutanı Nakhimov hayatında büyük rol oynamıştır: onun örneğini alıp onu taklit etmeye çalıştı. Lazarev onu, öğretmen ve arkadaşına "ikinci baba" oldu. Nakhimov görmüş ve bu tür deniz hizmetine dürüstlük, özveri, adanmışlık olarak akıl hocası nitelikleri saygı.

"Azov" Gemi

"Battlestar" Nakhimov üzerinde hizmet o teğmen Asteğmen gelen "büyümek" ve en sevdiği öğrencisi Lazarev olmayı başardı ve bu süre içinde üç yıl geçirdi. Amiral Nakhimov Biyografisi 1826 yılında Paul S. "Azov" ve yine aynı komutan altında sunulan çevirir söylüyor. Bu gemi Navarin deniz savaşında yer almak için gidiyordu. 1827 yılında yer birleşik Rus, Fransız ve İngiliz filosunun olarak hareket Türk filosu, karşı savaşı sürdü. "Azov" savaşta sivrildi, düşman gemileri yakın olacak ve onlara büyük zarar vermişti. mücadele Sonuçlar, Nakhimov yaralı ve çok sayıda ölü edildi.

komutanı Nakhimov

29 yıl içinde Paul Nakhimov "Pallas" komutanıydı. Bu fırkateyn yüzme bilmediğini ve sadece 1832 yılında inşa edilmiştir. Sonra, emrindeki Karadeniz'e değişmekteydi "Silistre'yi", taşındı. İşte Nakhimov 1 rütbe kaptanı olur. Paul Stepanovich "Silistre" öncülüğünde 9 yıl zor ve oldukça önemli atamaları almaya.

Sivastopol savunma

1854-1855 yıllarında Nakhimov Kırım nakledildi ve Istomin ve Kornilov'a ile kahramanca açtı Sivastopol savunma. O deniz taburdan, piller, inşaat, rezervlerin hazırlanması oluşumunu sağlamıştır. Sürekli filo ve ordu, tahkimat yapımı, Sivastopol savunucularına temini etkileşimini takip etti. Amiral Nakhimov geçmişi onun keskin göz her zaman daha verimli kullanılması topçu olarak görülüyor ve diğer askeri operasyonlar yürütmek söylüyor. Nakhimov kendini sık sık cepheye gitti ve kavga açtı. 1854 yılında şehrin ilk bombalama sırasında, kafasından yaralandı ve gelecek yıl - bir sarsıntı. Şehir saldırı yapıldığı 1855 yılında 6 haziran, o Gemi partinin koruma başkanı oldu. zirve anı Nakhimov süngü kontra piyade ve denizcileri yöneldi.

ölüm

28 Haziran 1855 askerlik günlük hayattan farklı şey olmamalıydı. zavedonny sipariş sapak Sivastopol surları kontrol Commits. 5 Pm Nahimov üçüncü burçtan kadar çekti. Düşman pozisyonları gördükten sonra doğru yöneldi , Malakhov Tepesi düşmanın gözlem yapmak. Denizciler ve Nakhimov ortamı çok net Ölümünün günü hatırlıyorum. Amiral Nakhimov Biyografisi - o pervasızlık çok cesur olduğunu kanıtlar. Fransız kurşun ona isabet zaman, kafatası içinden, o kalktı ve baktı sormak teleskop. Düşman sağ. gizleme değil ve onu durdurmak ve ziyafet izin vermeyin çalışıyorlardı astlarının ait öğütlerinden rağmen geri adım değil. Hemen ölmek, ancak tek bir inilti olmadan vermedi. Onun yatak iyi doktorlara toplandı. Birkaç kez gözlerini açtı, ama hiçbir şey söylemedi. Amiral Nakhimov sert yaralanma sonrası ertesi gün öldü. cenaze Sivastopol Volodymyr Katedrali'ne düzenlenen ve burada hocasının ve dövüş Lazarev meslektaşları kalıntıları yalan oldu - Amiraller Kornilov ve Istomin.

Nakhimov Yoldaşlığı

Daha sonra sırası Amiral Nakhimov onuruna kurulmuştur. Bunlar deniz operasyonları, kalın kararları, iyi organizasyonun mükemmel yürütülmesi için Deniz Kuvvetleri seçkin subayları verirler. Sipariş birkaç derecesine sahiptir.

Pavel Stepanovich o ödülü imkansız olan bu tür niteliklere, yoktu. Şimdi görev sırasında başarı ve mükemmel sonuçlar elde etmek için en yüksek aspirasyon göstermek edenlere verilen Amiral Nakhimov, yiğit subay ve komutanların bellek, bu düzen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.