MaliMuhasebe

Bir fatura nedir ve doldurma için prosedür nedir?

sorusunun cevabı "Herhangi ansiklopedide bulunabilir bir fatura' nedir. alıcıya mevcuttur ve satıcının müşteriye teslim edilmelidir hangi miktarı ve fiyatının bir göstergesi olan malların belirli listesini içeren bu belge,. Ayrıca bu belgede spesifik ürünler (örneğin, ağırlık veya renkli), belli verilmelidir teslim açısından ve alıcı ve gönderici ile ilgili temel veriler.

Tanım ve temel koşulları

Literatür aynı zamanda ne faturanın tanımını karşılamaktadır. Bu yansıma koşullara uygun olarak üretilen malların bedelini alıcının yükümlülüğü kökeni tanıklık tarafından çizilir. Ancak, bir özelliği vardır - Fatura ön ödeme yürüttüğü sarf uygulanmayacaktır. belgenin ana ayrıntıları tarih ve karşı taraflar detaylar sayısı kısa olan malların tanımı köken, miktar ve payı (birimin) başına değerin ülkeyi belirten, toplam maliyet, teslimat şartları.

dolum fatura

Yerli Uygulamada, faturanın Batılı anlamda değil. Sadece vergi denetimi çerçevesinde doldurulur ve faturanın bir meslektaşı olarak kabul edilemez fatura kullanarak karşı taraf arasında ödemeler edin. Bu nedenle, bu kadar güvenilir yalnızca çeşitli uluslararası teslimatlar sırasında bilinir, faturadır. Böylece, fatura - orijinal fatura. İhracatçı malların sevkiyat hemen sonra bu belgeyi yazılı ve alıcıya gönderilmesi gerekmektedir. Bu faturanın ödeme fonların transferi için temel oluşturur.

çeşitleri fatura

sözleşmeli yabancı alıcı avans aktarılması durumunda, ihracatçı tipik ortak faturanın aynı ayrıntıları içermektedir proforma fatura, boşaltılır. Ancak, fark hala var - veri ön bulunmaktadır.

Ticari fatura, gerçek doğru verileri içermelidir zaten sonradan çizilmiş ve malların sevkiyat veya hizmetlerin yürütülmesi konusunda bilgilere dayanarak. bir faturadır Ne, hem ortakları anlamalıdır. Bu nedenle, herhangi bir dilde yapılır. Bu esas olarak İngilizce'dir. Uluslararası uygulama daima faturanın imzalanmasını gerektirmez, ancak bazen bu şart zorunludur.

proforma bir sözleşmeye uygun olarak, ürün numarası ile toleransları yansıtılabilir. Aynı doküman ayrıca teslimat koşullarını belirler.

ödenecek toplam tutar sözleşme ile ayarlanır para, belirtilir. Ancak, sözleşmede belirtilen dışında bir para birimi cinsinden bir yabancı alıcı tarafından ödenmesi durumunda, fatura yeniden hesaplama yapılacaktır hızını belirtmelisiniz.

uluslararası kargo değerinin teslim doğrulamak üzere gümrüğe sunulan belgedir - Özetle, fatura unutulmamalıdır. Bu belge kesinlikle tüm alıcıya gönderen tarafından devredilen veya satılan malların için gerekli bir özelliktir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.