Spor ve SağlıkTenis

Dünyanın ilk raket: dünyanın en iyi tenis oyuncuları değerlendirmesi

Tenis - eski sporlarından olan. Ball oyunu çağımızın önce uzun çıktı. Başlangıçta, üst sınıfların üyeleri için asil bir eğlence oldu. Zamanla, tenis sevdim herkesi oynamaya başladı. Bugün, tenis - en prestijli spor dallarından biri. Profesyonel oyuncuların Ücretler altı sıfır düzenli bir miktar yapmak.

Görülme derecesinin Tarihçesi

Tamamen eğlence ve tanınması için sporun XX yüzyıl tenis kategorilerinin başında profesyonel seviyesine gider. Sporcular bilet satın dinleyici önünde sergi maçları hareket başlar. Bu turnuvaların gelişmesiyle birlikte vakıf ödül fonları başlar. Kazanan önemli bir ceza ve rekabet tanıma alır.

1972 yılında erkekler tenis dernek ATP kurdu. Bir yıl sonra, ciddi mali sonrasında kadınlar tenis oyunculara karşı ayrımcılık ücretleri açısından, kurulduğu ve Bayanlar Tenis Birliği edildi.

Her kuruluş kendi değerlendirme tablosu bulunur. sezonunda, tenis oyuncuları profesyonel turnuvaların belli sayıda katılırlar. Yargıçlar noktalarının sayısını sayar. sayma sistemi her olay belirli bir önemi vardır, oldukça karmaşıktır. Birkaç Kazanma Grand Slam turnuvası Wimbledon finalinde girmeden ve son uluslararası rekabeti, bir ilk yer sıralamasını elde edebilir.

sporcular en turnuvalara dahil sağlamak öne turnuvayı Grand Slam kazanmış olan bir durum yoktur. Bu karmaşa rossiyankoy Safina ve Amerikan Williams arasında meydana geldi. Koyu tenli diva sezonunun ana olay bir galibiyet olmadan sıralamalar Dinara şampiyonasında şaşırdı.

Profesyonel Tenisçiler Birliği 1973 yılında kurulmuştur. Grand Slam, ATP 1000 Serisi ATP Serisi 500 Serisi 250 ATP, Challenger ve Tennis Masters Kupası'nı: erkekler arasında dünyada ilk oyuncu olmak için, bu tür turnuvalarda kazanarak en fazla puan elde puanı gerekir.

Dünyanın ilk raket

Erkekler ve kadınlar profesyonel tenisçiler ilk değerlendirme düzeyini elde etmeye çalışmak. Bu garanti olduğunu atlet durumu değil, aynı zamanda iyi bir ücret sadece. Tipik olarak, bu sporcular videolar, filmler aktif iş ve sadaka yapan ateş edilmiştir. Ve dünya, kadın ve erkeğin ilk raket, spor giyim ve ekipmanı üreten reklam kampanyaları büyük markaları arasında kişiler vardır.

erkekler arasında dünyanın ilk raket değerlendirmesi varlığı süresince 25 oyuncu büyüdü. Bunlardan en parlak - İsviçre Roger Federer - 302 hafta sıralamalar açtı. Modest Meath Sampras üst sıralarda 286 haftaydı. Çek Ivan Lendl sıralamasında kurşun 270 hafta boyunca. Amerikan Dzhimmi Konnors 1973 yılında şampiyon ve onun 268 hafta düzenledi.

1973 yılında Kadın sıralamalar 20 sporcudan oluşur, tablonun üstüne tırmanmaya. kadınlar arasında dünyanın ilk raket listesi Steffi Graf yöneldi. kısa molalar ile On yıl, o büyük tenis kurşun tuttu. Onun sürekli rakibi Amerikan Martina Navratilova kurşun 332 haftada içindeydi. Başka Amerikan Chris Evert sıralamalar 260 hafta açar. Serena Uilyams dünyanın ilk raket zaten 257 haftadır. Kim bilir, belki tüm kayıtları kıracak.

Üstü sırada dişi. 2015

Geçerli tenis sezonu ve kazananlar tenis hayranları için bir sürpriz olarak gelmez. 2011 yılında onun muzaffer döndükten sonra, daha sonra Serena Williams ve mahkemelerin kazanan olur. 2015 yılında Serena Wimbledon kazandı - yine dünyanın ilk raket. Şiddetli travma ve hastalık sonrası Williams kurtarmak ve bir kez daha iyi hale yaptığı '31 tenis dönmek başardı. onun kişisel hesabına Grand Slam turnuvaları ve WTA 90 zaferleri. O kazandı turnuvaları ve bardak sayısına tarihinin en iyi tenis oyuncuları sıralamasında üçüncü oldu. 2012 yılında, Serena Olimpiyatları kazandı.

ATP tarafından dünyanın en iyi tenisçiler

puan tablosunda birinci kez Tahmin edildiği gibi, Andre Agassi, bu sezon lideri olacak Novak Djokovic. Tahminler yine Sırp gerçeğe - Dünyanın ilk raket.

Yetenekli Novak dört yaşında göreve başladı. 2011'de, tenis dünyasındaki zafer alayı başladı. Avustralya Açık'ta ikinci kez Kazanma Novak 42 ardışık eşleşmeleri kazanarak turnuva onun yenilmezlik serisini başladı.

2011 Novak yaz böylece sıralamalar ilk sırayı elde Wimbledon finalinde oldu. 2013 Djokovic dünyanın ikinci raket durumunu tamamladı. 2014 ve 2015 yılında. Yetenekli Sırp iyi durumda idi. On yedinci sürede ABD Açık nihai Djokovic de 13 Eylül 2015 Roger Federrerom ile bir araya geldi ve güvenle böylece dünyanın en güçlü tenisçiler başlığını teyit kazandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.