FormasyonÖykü

Tarihsel olayların Düzenli kayıt - kayıt, kanıt ve bilim kronolojisi

Tarihsel olayların düzenli kayıt çünkü kibir ve antik yöneticilerin büyük bir işler nesillere aktarmaya arzu kısmen ilk günlerinde meydana geldi. hükümdarlarının patlatır - gerçek veya kurgusal - Antik dünyanın bilgisine yolunu açan ilk kroniklerinden temelini kurdu. Tarihsel olaylar ve haberler dürüst ya da kasıtlı yorumlanabilir, ama biz uzak torunları, antik kroniklerde bulunan bilgilerin herhangi hurda ilgileniyor.

ilk kayıtları

atalarımızın hayatı hakkında en eski bilgiler antik Yunanlılar ve Mısır rahiplerinin kayıtlarında bulundu. Kaya yazıtlar, parşömen ve sözlü tekrar anlatılması parçaları insanlığın geçmişteki çalışma için temelini atmıştır. tarihsel olayların düzenli bir kaydını yazma gelişimi daha aşina hale gelmiştir ile Daha sonra - girişimleri geçmiş yüzyılların tarihini keşfetmeye ve bunları değerlendirmek için yapılmıştır. Böylece ilk kaydını ortaya çıktı. Tarihsel kayıtların ilk söz Hindistan, Mezopotamya, Çin ve Mısır ilk uygarlıkların uzak zamana uzanmaktadır.

çeşitli kaynaklar

Antik dünyanın olaylar hakkında delil bol İncil ve Talmud bulunur. Örneğin, Nabu-kudurri-Üşür antik kral söz Akad kroniklerinden bulundu. Kral neydi ve hangi süre için onun kural vardı - bu soru gerekli yanıtı oldu. Tarihsel olayların düzenli kayıt eksiksiz bilgi ve tamamen şaşkın antik tarihçiler tarihsel dönemlerin çelişkili ve kafa karıştırıcı yorumlara vermedi. Bu İncil Nebuchadnezzar'dan ile Mezopotamya'nın kadim kral belirlemek ve onun saltanatını kurma tarihçi ve araştırmacıların nesillerin çabaları sürmüştür. Kalın tarihçiler varsayımlar sonra arkeolojik kazılar tarafından doğrulandı ve çağdaş kalma prensipleri anlamlı bir zaman çerçevesi daraltmak ve belirli hanedanının dönemi doruk odaklanmak için izin karbonun radyoaktif izotopların analizine dayanıyordu.

All-Rus kronikleri

Kiev Rus altın çağında antik devletin olaylarını masa saati başladı. en eski kronikleri 12. yüzyılın ikinci yarısında Kiev'de kurulan Nestorovskaya Chronicle vardır. Nestor Rus oluşumu hakkında tüm bilgileri ve hikayeleri toplanmış ve onlara tamlığı ve yapılanmasını verdi.

Daha sonra el yazmaları 14-15 yüzyıllar tarihli. Vladimir kasayı, Radziwill Chronicle, tonozlar ve Lavrentiev Hypatius orijinini hayatta belirleyin. Sözde - bir all-Rus Chronicle sonunda 16. yüzyılda tarafından yaratıldı Nikon Chronicle, zaman birincil kaynakları tüm tanınmış emilir ve kendi Yüz tarihçeyi yaratmak olmuştur.

Kronoloji ve periyotlama

bilginin Yazısı sipariş edilmemiştir ve hatırı sayılır bozulmaları verildi. Başka bir hükümdarın söz genellikle birkaç kez bir araya geldi ve gerçek tarihsel olaylarla bunları tespit etmek oldukça zordu. zaman ve sürelerde ayrıntıları ile tarihsel dönemler ve olayların isimleri daha sonra geliştirildi. Onların çeşitliliği ve fen çalışmaları özel bir bölüm kullanımı - tarihsel kronoloji.

Dünyada tarihsel bilginin çeşitli aşamaları nedeniyle sistematize eden geçmişin çeşitli etkinlikler sipariş için insan ihtiyacına ortaya çıkmıştır. içeriklerine tarihinin ve anlayış çeşitli aşamalarında tahsisi - dönemlendirme ihtiyaç vardı. Böyle tarihsel dönemleri farklı etkinlikler bir yönde gitmesine izin herhangi bir ortak özelliklerine dayalı olmalıdır. Örneğin, Eski Krallık döneminde böyle devam çiçekli köle sistemi ve karakterize edilir.

Takvim ve tarihsel sayımları

kez ve dönemleri sayma en basit prensip takvim yöntemidir. Çeşitli yaş sayma kendini yürütülmüştür hangi tarihsel zamana bağladı. Milattan önce ve milattan sonra - Sonra kaynaklar iki büyük dönemini içine tarihsel dönemini paylaştı.

Tarihsel örnekler derin zaman bilinmektedir. Sonra zaman bir ya da yönetici hanedanın bir ömrü sayılır. Hatta modern zamanlarda, bu yöntem oldukça popüler - bilim adamları, örneğin, onun çağını kalma Çin'de belirli bir tarihsel olay hakkında İngiltere'de Tudors saltanatını veya raporu ayırt Tang Hanedanı. Onun ve tarihsel olayların diğer düzenli kayıt oldukça uygun olduğunu görebilirsiniz - takvimin sınıflandırma doğru bir bir olayın takvim belirlemek için izin verir. Tarihsel sınıflandırmasına Bağlama bir önceki döneme özelliklerini ortaya koymaktadır.

Tarihsel olayların düzenli kayıt dikkate mevcut tüm medyayı alarak devam etmektedir. Biz kendi hayatlarını bir sürü kanıt bıraktı. Belki bizim torunları bizim modern yaşamın gerçekleri bolluğu anlamak ve onlara doğru düzgün bir tahmin vermek mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.