FormasyonÖykü

Dzhordzh Vashington - Smith Amerikan bağımsızlık

gelecek s ulusal kahraman, Dzhordzh Vashington, Virginia zengin ekici oğluydu. o ülkenin askeri tarihi ve topografyasını çalışmak mümkün olduğu gerçeği kanıtladığı gibi o bilgiyi sürdürmeye 1732'de ve erken yaşlardan itibaren doğdu. On altı yaşına geldiğinde, George ilk topografik seferine çıktığı ve bir yıl sonra evine devlet bilirkişi resmi hizmet yerleşti. 1754 yılında, müstakbel cumhurbaşkanı yerel sömürge milis Mayorka unvanı verildi. Bir süre sonra resimdeki soldaki, devlet Yasama Meclisine seçildi edilir Dzhordzh Vashington.

1783 için 1775 den süren Amerikan Bağımsızlık Savaşı, arifesinde, o bir kaptan olma arzusundan söz söyleyen Kıta Kongresi, önüne çıktı. Washington'un adaylığı oybirliğiyle kabul edildi ve kendisi general rütbesine terfi etti. Ve ordunun denetimi esas profesyonellik övünme ve iyi silahlanmış olamazdı çeşitli milislerin, oluşuyordu. Genel düzenli ordu haline getirmek için umuyordu. Bir süre sonra Avrupa (Fransa, İspanya ve yöneticiler) arasındaki Britanya'nın karşıtları mühimmat desteklemeye başlamıştır Amerikan ordusu. Sonuçlar 20000 ordusu Boston kuşatması sırasında gerçekleşti ve İngilizlerin önemli insan kaybının yol açmıştır savaşta, onun ilk büyük zafer kazandı birlikte önümüzdeki uzun değildi ve 17 Mart 1776 Dzhordzh Vashington. 12 Eylül sonuçlandı Ancak vardı arızaları, Continental Congress bir diktatörün genel yetkiler veren Philadelphia kaçtı.

ABD hükümetinin onayını almış olması, Dzhordzh Vashington Avrupa askeri uzmanlar davet etmeye başladı. Onların sayesinde milis giderek yok oluyor. Aynı zamanda, Fransa, sonra daha da aktif olarak ABD'nin isyancılara destek oldu, İngiltere savaş açtı. 19 Ekim 1781 İngiliz kraliyet ordusu teslim oldu. Bir yıl sonra, 30 Kasım 1782, ABD bağımsızlık resmen tanındı Buna göre, Paris Antlaşması'nı imzalanmıştır.

Dzhordzh Vashington savaştan sonra ilk 1789 yılında seçildi çok popülerlik ve güvenilirlik, yapmış Amerikan başkanı yeniden seçildi Bu yayına - ve 1792 yılında. Başarı, üçüncü kez tekrarlanması olması mümkündür, ama o çalıştırmak reddetti. Cumhurbaşkanının böyle bir sorumluluk yayında kendi muhafazakar politikasını sürdürdü. Ilginç bir gerçeği bugün ABD'de var iki partili sistemin kurucularından biri olarak kabul edilir olmasıdır.

Onun son yıllar o yaş 67 yıl ölen yaptığı arazi, geçirdi. Başkan Dzhordzh Vashington ülkelerinin gelişimi için çok şey ve askeri gücünü artırmak olmuştur. bu adama sırasında kendisine fahri unvanı verildi "Vatan babası." Onun İngiltere'den Kuzey Amerika kolonileri Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasında önemli bir rol oynadığı gerçeğini belirtmek mümkün değildir. Buna ek olarak, Washington aktif ülkedeki kölelik kademeli kaldırılması teşvik etmiştir. Hatta vasiyetinde ona ait siyah köle tahliye edilmesine karar verdi. Beklendiği gibi, bu tür hizmetler için sermaye değil Amerika Birleşik Devletleri'nin onuruna seçildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.