FormasyonÖykü

Ne zaman aslında Almanya'nın bir kapitülasyon vardı?

May 9, 1945: Eğer eski Sovyetler Birliği'nde herhangi öğrenciye sorarsanız Almanya'nın bir teslimiyet varken, cevap çok açık. Ama sadece bizim insanlar arasında kutlama bu gün ve dünyanın geri kalanında 8 Mayıs'ta savaşın sona ermesini kutluyor. Bunun nedeni - o Almanya'nın kapitülasyon imzalarken, Reims Mayıs günlerinde meydana gelen olayların bir sayı.

Hitler'in gönüllü 30 Nisan 45 vefatından sonra güç genel Doenitz nakledildi. O, herkes gibi, Almanya artık müttefik kuvvetlerin saldırısından, ülke yakın sonunu karşı biliyordu. O da Alman birlikleri işgal altındaki topraklarda çok farklı davranırlar olduğunu biliyorlardı. Örneğin, Naziler Fransa'da 200 bin kişiyi katletti. Bu çok büyük bir sayıdır, ancak nüfus kayıplarının% 1'den az oldu Sovyetler Birliği. Bu nedenle, liderlik Üçüncü Reich mantıksal Sovyetler Birliği'nden intikam korkulan. planları Doenitz göre, Alman kapitülasyon İngiltere ve ABD birliklerinin gitti sadece savaş, silah ve bölge üzerinde kontrolün mahkumlara Batılı müttefikleri önce yapılmasını oldu

İngiliz kuvvetlerine önce, 4 Mayıs tarihinde, bu planı yürütürken Feldmareşal Montgomery kuzeybatısında Almanya ve Danimarka'da Alman kuvvetlerini teslim oldu ve Amerikalılar 5 Mayıs Bavyera ve batı Avusturya'da Alman grupların insafına teslim oldu. Böylece Doenitz teslimiyeti kabul etmek sunarak Batılı müttefikleri ile müzakere ve o dönemde Kızıl Ordusu ile savaşan Doğu Cephesi, üç Alman orduları.

Ancak, Müttefik kuvvetlerin komuta bu öneriyi terk ve Alman önerisinin Sovyet tarafını bilgilendirmiştir. Alman General Alfred Jodl Üçüncü Reich tüm ordusunun teslimiyet eylemi imzalamak için Anglo-Amerikan müttefiklerinin genel merkezinde 6 Mayıs geldi. Ancak, oldukça sert biçimde General Eisenhower o anda nerede olduklarını birlikleri vermek gerektiğini söyleyerek, bir teslimiyeti kabul etmeyi reddetmişti. Doğu Cephesinde Alman birlikleri batıya gitmeye karar verecektir eğer, değil Sovyet tarafının esir almak için, müttefik ordu cephesinin onun sektörünü engelleme ve bu tür hareketine izin verilmez

Doenitz Jodl müttefikleri itti koşulları telgraf. O şart olmadan teslimiyet belgesini imzalamak için genel tam güçler verdi. Başlangıçta, hareket imzalanması iki gece buçukta, 7 Mayıs için planlandı.

Sovyet taraftan müttefiklerin genel merkezinde Daimi temsilcisi General İvan Susloparov oldu. görüşmelerin azından o mevcuttu, ancak olayların böyle hızlı arkaya besbelli beklemiyorduk. O benzer bir durumda hareket olarak hiçbir rehberlik vardı. Susloparov belge Moskova'ya gönderilen ancak tayin vadeli tepki de asla aldı. Yani o kendi sorumluluğunuzdadır hareket etmeye karar verdi. Susloparov Sovyet komuta adına teslimiyet eylemi imzalamayı kabul etti, ama bir değişiklikle: belgeye müttefik ülkelerin herhangi birinin talebi üzerine imza töreni tekrarı bir öğe içerir gerekiyordu.

2 saat 41 dakika geceleri Reims kolej binasında 7 Mayıs Almanya'nın kayıtsız şartsız teslim. teslimiyet Müzesi - Şimdi küçük kırmızı bir yapıdır. Almanya'nın kapitülasyon Anglo-Amerikan müttefikleri adına Genel Smith imzalı, Genel Seveso Sovyetler Birliği ve Almanya adına generaller Friedeburg ve Jodl adına Fransa, Genel Susloparov adına.

Belgeye göre, Almanya'daki tüm askerleri 8 Mayıs 1945 tarihinde 23 saat yerel saat tüm askeri eylemi durdurma idi. Dünya Savaşı resmen sona eren bu dönemde oldu.

Susloparov Almanya'nın kayıtsız şartsız teslim gerçekleştiğine dair Moskova'ya bilgi, o daha önce o herhangi bir belge imzalamak için değil sipariş edildiğini öğrenmişti.

teslim Reims imzalanan olması, çok Stalin'i rahatsız. O haklı Sovyet insanlar büyük kayıplar ve böylece zafer önemli bir rol oynamıştır, bu nedenle tarihsel bir olay değildir, sadece Müttefiklerin komuta önünde, bütün galip ülkelerin işgalciler baş teslim önce gerçekleşmesi için bekliyoruz olduğuna inanıyordu. Stalin'in talepleri, hepsi kabul Reims imzaladığı bir belge ile, ön düşünmeye karar verildi. Ana protokol 9 Mayıs gece yarısı Berlin'de imzalanan edilecekti.

Ancak, karışıklık yaratıldı. Aynı zamanda Moskova, Washington ve Londra - Başlangıçta, büyük bir zafer müttefik kuvvetlerin üç başkentlerinde duyurmaktan planlıyordu. Batı Cephesi'nde aynı zamanda Almanlar Yasası şartlarına uyulması ve düşmanlıkların durdurulması ve Kızıl Ordusu ile Doğu savaşmaya 9 Mayıs kadar devam etti.

Alman radyo zaten 7 Mayıs savaşın durdurulması ilan başarmış, böylece müttefikler hiçbirşey olmamış gibi davranamam başladı. 7 Mayıs akşam saat altıda, Churchill, halkına bir radyo konuşmasında İngiliz zaferini tebrik etti. En büyük öğrendik olayı ve ABD vatandaşlarına aynı zamanda.

9 Mayıs 1945 - SSCB yılında zafer haberleri sadece Berlin'de pakt şefi imzalanmasından sonra ve Doğu Cephesi'nde Alman kuvvetlerinin kitle teslim başladıktan sonra ilan edildi. Bu tarih, Sovyet halkının Zafer Bayramı içindi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.