Spor ve SağlıkEkipman

Nasıl bir bisiklet hızına geçmek için?

Bir çok vitesli bisiklet satın aldı. Ama soru hemen bisiklet hızı açın olarak ortaya çıkan ve ne vites seçimi mekanizmalarını ihtiyaç vardır? pedal çevirme yayın frekansı uygun seçimi ile, değiştirmek ve enerji verimli ve etkili çoğunu edileceği bir kuvvet alabiliriz. simidine ve pedallara arasındaki vites değişikliği değişir ve bisikletçi farklı yol kesimlerinde de geçerlidir gerektiğini çaba zaman. Eğer rampa çıkma gerekiyorsa pedalına uygulanan kuvvet azalır zaman, iletim pedal ve artar devir sayısındaki rağmen, aşağıda seçilir. Dik bir yokuş inerken, tam tersine, bu bir maksimum yüksek aktarım hızını ayarlar ve çok yüksek gelişebilir. sinek ve orada hız değiştiriciler üzerinde bisikletle vites değişimi gerçekleştirmek için.

Bir bisiklet hızı açın konusunda bazı kurallar vardır:

- bisiklet sürüş vites değişimi sadece gerçekleştirilebilir;

- devre üzerindeki yük düğme mekanizmasının korunması için en az veya hiç olmamalıdır;

- imkansız iletimini artırmak için yokuş yukarı tırmanırken, bu kaldırmadan önce doğru vitesi ayarlamak için denemek için daha iyidir;

- Eğer büyük ölçüde tamamen kurulduğunda önceki transfer için bekleyen, yavaş yavaş yapılmalıdır, birinden diğerine vites değiştirmek edemez;

- zincirli dengesizliklerin izin verilmez.

bir dağ tırmanışı yaparken nasıl bir bisiklet hızına geçmek için? It (yükselme zamanı ve anahtar uzunluğu ve dikliği saptamaya çalışmak mümkün olduğunca yakın) kalkarken önce sağ vitesi ayarlamak gerekir.

Tam bisiklet hız ayarı bisiklet aldım bir dükkanda yapılır. Alıcı sadece ileri veya geri anahtarını ayarlamak gerekir.

nasıl düşünün bir bisikletin hızını geçmek için. Ön fren sorun başka bir dişliden zincir transferi oluşur. Bu durumda, bir paralelkenar şekline sahip olan bir mekanizma ile, ki zinciri yoluyla çerçeveyi hareket eder. hız, çerçeve hamle değiştirmek istiyorum ve sağ dişli üzerine bir pozisyon alırsa, zincir de üzerine atlar.

Arka frenler Switching yanı ön gibi başka bir bisiklet zincirine bir yıldız dışarı atıyor. Fark ön değiştirici üç yıldıza kadar kullanır ve arka dokuz ayarlanmış olmasıdır. Buna ek olarak, arka değiştirici zincir gerginliğini verir. Bu amaçla özel bir çerçeve yoktur.

bisiklet hız seçici ayarlamak için bazı genel kurallar vardır. Her şeyden önce, başka bir geçiş bir bisiklet kullanamaz. Böylece, dağ bisikleti sen karayolları için anahtarları kullanamaz. anahtarı yıldızın maksimum çapı seçiminde sınırlama yoktur. düşük ve en yüksek yıldızın arasındaki oran anahtarlama doğru uygulanan şekilde olmalıdır.

Bu basit kurallara uyarak, çok vitesli bisikletle rahat bir sürüş keyfi yaşatacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.