IlişkilerBoşanma

Neden ortak tatilin ardından boşanma olasılığı artar?

Aile tatilleri iyi otel ve uçuşlar için arama harcamak ne kadar zaman göz önünde bir çok stresli bir zaman olabilir. Ne yazık ki, istatistikler de böyle dönemler ilişkiye iddia edilen uygulamak çok fazla baskı dinlenme konusunda hemfikirdir. Yeni yapılan bir çalışmada boşanma sayısında artış mevsimsel tatil yakından ilişkili olduğunu göstermiştir.

Genel olarak, Mart-Ağustos, en yüksek boşanma oranı göstergelerini görebilirsiniz. Bu durum yaz tatili sonucu olabileceğini düşündürmektedir araştırmacıların açtı. Şu anda, pek çok çift, ilişkilerini düzeltmek için çalışıyoruz birlikte tatile çıkmayı. Araştırmacılar iki üç ay ihtiyacı, belgeleri için bir avukat bulmak mali düzenlemek ve hatta sadece üzerinde karar vermek üzere olduğunu kaydetti.

çalışma Özellikleri

Aslında, Amerikan bilim adamlarının çalışma onlar kriz boşanma oranını nasıl etkilediğini ortaya çıkarmak için istediği gerçeği ile başladı. Yine de bu modelin boşanmalar mevsimsellik bakılmaksızın, örneğin incelenen başka faktörlerin devam fark etmeye başladı, işsizlik düzeyi ve konut piyasası. Bu veriler araştırma yürütülmüştür Amerika, hem de dünyanın diğer ülkelerinde değil, yıldan yıla tekrarlanır.

Araştırmacılar Ohio, Minnesota, Florida ve Arizona için verileri analiz ve tam olarak aynı eğilim bulundu. Florida ve Arizona gayrimenkul piyasasının çökmesi muzdarip olarak, ekonomik kriz beri ortalamanın üzerinde olmuştur Ohio işsizlik oranındaki Dahası, bu eyaletlerde, trendler, daha akut görünür.

Neden böyle bir eğilim var mı?

Bu eğilim açıklamaya çalışırken, Çalışmanın baş yazarı Profesör Julie Brines, aile, ilişkilerini ilişkili beklentilerini büyüyen bile geçmiş yıllarda ise, ortaklar hayal kırıklıkları yaşadı gelmiş olan tatil günlerinde bir kural olarak ve tatil günlerinde, söyledi.

Tatil - takdir edilir yıl, bu zaman ve yeni bir başlangıç için bir fırsat. Bu nedenle, bu ilişkilerin yeni aşamasına geçiş olarak görülmektedir. Bazı yönlerden iyimserlik döngüsü gibi. Bu sembolik çiftler için kez tahsil edilir.

bu anları beklentilerini karşılamayan veya evlilik sorunları gidermek için yardımcı olmadı Maalesef, çift boşanma davası başlar.

tatil olarak suçlu olmadığını?

Her ilişki tektir Elbette, boşanma nedenleri, çok yönlü ve karmaşıktır. Bu çalışma da tatil olduğunu düşündürmektedir değildir ve tatil boşanma nedeni oldu, daha doğrusu, onlar mevcut sorunları gösterdi. Bu nedenle, Mart-Ağustos boşanma sayısında keskin bir artış ile ilişkilidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.